Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Криминальные публикации » Сідав на лице, бив, душив, зламав плече — дві години ґвалтівник збиткувався над жертвою


Сідав на лице, бив, душив, зламав плече — дві години ґвалтівник збиткувався над жертвою

27 травня, незважаючи на дощову погоду, більше трьохсот жителів райцентру Семенівка вийшли під місцеве відділення поліції та прокуратуру з власноруч написаними плакатами «Ганьба поліції», «Злочинцям СІЗО». Один з них прикріпили до вікна відділку. Вимагали, аби 37-річного Сергія Сухоставця заарештували і зачинили до слідчого ізолятора.26 травня Семенівський районний суд за клопотанням начальника слідчого відділення капітана Андрія Лося застосував домашній арешт до Сергія Сухоставця, підозрюваного за трьома статтями Кримінального кодексу: частина 1 статті 153 (вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов’язаних з проникненням у тіло іншої особи), частина 1 статті 122 (умисне нанесення тілесного ушкодження середньої тяжкості) та стаття 162 (незаконне проникнення до житла). Аби він з восьмої вечора і до сьомої ранку не міг покидати житло. При цьому вирішили не надівати електронного браслета. Прокурор Яна Гнип, яка була на суді, теж виступила за домашній арешт.

А в цей час 32-річна жителька Семенівки Олена Татарчук знаходилася у Семенівській лікарні у стресовому стані. Медики діагностували в неї перелом лівої плечової кістки зі зміщенням уламків, крововиливи обох зіниць та обох губ, деформацію носа, рвану рану нижньої губи, садна на шиї, ребрах, правій молочній залозі. Закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, садна на зап’ястках, стегнах, гомілках, колінах. Олену прооперували, вставили пластину на зламану плечову кістку.

Обурення людей і протест дали результат. Слідство перекваліфікувало статтю «Сексуальне насильство» на статтю «Зґвалтування».


Під семенівською поліцією. Фото автора

І наступного дня суд відправив Сухоставця до слідчого ізолятора. Та райцентр продовжує слідкувати за цією резонансною справою, морально підтримує Олену. Біда сталася 21 травня, на початку першої години ночі.

— Донька досі у лікарні, у травматології. Лівої руки не відчуває. Їй ставлять крапельниці, робитимуть обстеження. Душевний стан її тяжкий: час від часу плаче, — зітхає 55-річна Тетяна Салімон, мати потерпілої. — Таке пережити у себе вдома!

Зять був на роботі у Києві. Онуку, восьмирічну Діанку, дочка відвезла до свекрухи. Тому що о третій ночі мала з колегами виїздити до Конотопа Сумської області на комісію. Олена працює на залізниці. Їх мало їхати четверо. Спочатку домовилися, що відвезе сусід Сашко, та не склалося. Найняли іншу людину.

Вона спала, коли почула стукіт у двері. Спитала: «Хто?» Відповів: «Це я, Сашко». Вона спросоння подумала, що сусід, і відчинила. І цей, аби вона його не впізнала, накинув їй на голову рушник, завалив на підлогу і став бити. Вона виривалася, відбивалася. Тоді він почав її душити. В якийсь момент вона навіть знепритомніла. Коли отямилась, подумала: «Чого я тут лежу?» Хотіла вилізти. Тоді він сів їй на лице і став бити у груди. Як тільки починала кричати — ще сильніше лупцював. І шепотів: «Закрий рот. Я тебе вб’ю». Затяг до кімнати, розірвав на ній білизну. Знущався, що хотів те й робив. Погрожував, якщо комусь розповість — уб’є. Донька у мене така чистоплотна, коли її привезли дo лікарні, кричала на всю: «Помийте мене марганцівкою, бо він руками лазив».


Відбивалася,як могла. За це він їй губу розбив, руки викручував. Коли зламав їй плечову кістку, вже не могла чинити опору.

— Тетяно Борисівно, скільки часу тривало знущання? І як вдалося Олені вирватися?

— Години дві. Коли вона зрозуміла, що рука зламана і їй не вирватися, стала з ним розмовляти. Просила, аби пішов. Казала, що о третій ночі за нею заїдуть і побачать його. Тільки після цього перестав знущатися і вийшов. Крові було багато. Ось-ось мали заїхати за нею. Вдягтися — ніяк. Набрала свекруху аби та допомогла. Сваха викликала «швидку» і поліцію.

Дочку лікарі спасли. А винуватець ходив, як ні в чому не бувало. Його навіть не закрили. Вона б не змогла просто жити, якби він лишився безкарним. Як це так, побита, розбита, морально убита? Як йти додому, щоразу потрібно проходити повз двір, де він живе. І таку людину в перший же день відпустили. Зять не знав, де шукати справедливості, звернувся до адвоката Євгена Голика. Дякувати цьому адвокату. Він описав всю ситуацію. На нашу біду через заклик в інтернеті відгукнулися люди, зібралися, величезне їм спасибі. Тепер є надія, що винуватець не уникне покарання.

— Батьки, дружина, приходили вибачатись за Сухоставця?


— Він родом з Сумщини. Кажуть, там був одружений, лишилася дитина. У Семенівці у нього двоє неповнолітніх дітей. До мене ніхто не приходив. Ходять чутки, нібито його дружина розказує: «Воли були коханцями. Вона йому не відкрила, тому й побив». Захищає. Господь Бог їй суддя.

— Борисівно, у Семенівці балакають, що це не перший «зальот» Сухоставця. Було, розбив одній жінці хвіртку.

— Я теж таке чула, але подробиць не знаю.

* * *

Підозрюваний Сергій Сухоставець працював механізатором у ДП «Семенівський лісгосп». Йому «світить» від трьох до п’яти років тюрми.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №23 (1777), 4 червня 2020 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зґвалтування, Семенівка, Сергій Сухоставець, Олена Татарчук, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:


ЦентрКомплект