Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Підозрюваних у викраденні бюсту Пушкіна судять у Деснянському районному суді Чернігова (відео)

Підозрюваних у викраденні бюсту Пушкіна судять у Деснянському районному суді Чернігова (відео)

Підозрюваних у викраденні бюсту Пушкіна судять у Деснянському районному суді Чернігова. На лаві підсудних троє чоловіків.Один із них також підозрюється у викраденні бронзового погруддя Михайла Коцюбинського на Болдиних горах.Нагадаємо, бюст українського письменника з його могили викрали в ніч на 18 грудня 2017 року, Пушкіна - 31 грудня.Кримінальні провадження відкрили за різними статтями - про наругу над могилою за погруддя Коцюбинського та крадіжку за бюст Пушкіна. Знайшли бюсти 3 січня 2018-го у схованці в лісопарку Кордівка. 1 лютого поліція затримала підозрюваних. Двох взяли під варту, одного лишили під домашнім арештом. У червні справи скерували до суду. Вчора їх вперше почали розглядати по суті. Як це було – бачила Альона Макаренко.Деснянський районний суд. До зали засідань під конвоєм доставляють двох підозрюваних у викраденні погруддя Олександра Пушкіна на Дитинці. Один із них також фігурує у справі про крадіжку бюсту Михайла Коцюбинського. Перше засідання суду відбулося 18 червня. 1 листопада справу почали розглядати по суті.

Дарія Лук’янець, прокурор: «Шляхом демонтування незаконно заволодів бронзовим бюстом натури вартістю 250 тисяч гривень, що був встановлений на могилі українського письменника Коцюбинського Михайла Михайловича, яка відповідно до постанови Кабінету Міністру України є об’єктом культурної спадщини національного значення».

Будь-яку причетність до справ обоє обвинувачених заперечили. Третій підозрюваний у справі бюсту Пушкіна, який перебуває під домашнім арештом, провину визнав. «Свою вину у вчиненні інкримінованого вами злочину ви визнаєте? – Визнаю. Повністю визнаєте? – Повністю.»

Під час ознайомлення з матеріалами справи стає відомо, що жоден з підозрюваних офіційно не працював.Всі троє мають кримінальне минуле.

Дарія Лук’янець, прокурор:
«Знаходячись на території Валу в місті Чернігові, діючи повторно з корисливих мотивів та з метою особистого збагачення шляхом вільного доступу, таємно викрали бронзовий бюст письменника Пушкіна Олександра Сергійовича, вартістю 430 тисяч гривень, що належить управлінню ЖКГ Чернігівської міської ради».

Серед потерпілих – управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради. На їх балансі перебуває пам’ятник Пушкіну. Їх представник до суду не з’явився.


Руслан Григор’єв, суддя: «У своєму позові управління ЖКГ ЧМР просить стягнути солідарно на користь управління матеріальну шкоду у розмірі 28 765 грн 12с копійок».

Інший потерпілий Ігор Коцюбинський – правнук українського класика. Його допитують першим.

Ігор Коцюбинський, правнук Михайла Коцюбинського: «Я звернув увагу, що це зроблено на стільки професійно, що не був ушкоджений, ну, якби це були якісь бомжі, вони б скинули це все й воно б пошкодилось, але було акуратно знято і пам’ятник, ви ж бачили, він не ушкоджений. Там тільки надпилили вухо, щоб, мабуть, перевірити, що за матеріал. А так він був акуратно на ці снопи скинутий, тобто там, очевидно, не одна людина працювала».

Після вивчення письмових доказів, справу відклали на 14 листопада. Тоді мають переглянути відеодокази й допитати свідків. Адвокат обвинуваченого, що фігурує у викраденні обох бюстів розмовляти з журналістами відмовився. Костянтин Серкін представляє інтереси підозрюваного у викраденні пам’ятника Пушкіну.

Костянтин Серкін, захисник підозрюваного: «На сьогоднішній день він не визнає провину, оскільки доказів немає ні його знаходження на місці злочину, він фактично не був затриманий. Інші докази, які інкримінує сторона звинувачення – вони ніяким чином не доводять його провину».

Обидва погруддя повернули на місця 21 серпня. Пам’ятник Коцюбинському передали на баланс управління культури і туризму Чернігівської міської ради.

Ігор Коцюбинський, правнук Михайла Коцюбинського: «Повернутий у нормальному стані. Його навіть очистили за 63 роки і встановили 21 серпня цього року. Тобто понад 8 місяців він знаходився не на своєму місці. Сподіваюся, таке більше не повториться. Треба, звичайно, щоб була охорона, були наряди поліції. Якщо не відеокамери, то хоча б освітлення і наряд поліції декілька разів на ніч. Це було б не погано».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: суд, Коцюбинський, Пушкін, крадіжка, UA: Чернігів

Добавить в: