школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чи є користь від мобільного телефону?Чи є користь від мобільного телефону?

— Я телефон вдома забув...
— Я не можу з тобою говорити, ти весь час пропадаєш...
— у мене вже рука замерзла з тобою розмовляти…
— Втикни мені зарядку...
— Я буду в лісі, але ти мені подзвони...
— Івана немає вдома, він в армії. Ви йому подзвоніть.

Такі фрази ще 20 років тому були незрозумілими. Вони прийшли у життя разом з мобільним зв’язком та телефоном. Чи є користь від мобільного? Він допомагає у житті чи заважає? Ви тільки дзвоните чи граєтеся в ігри, дивитеся фільми, порносайти?
«Жінка в Криму — говоримо по скайпу»


Сергій Міняйло, живе у Саках (Крим), приїхав у Борзну до батьків:

— Переписуємося з дружиною завдяки телефону, Інтернету. Вона в Саках у Криму, а я приїхав у гості до батьків. По телефону дізнаюся погоду, курс валют, шукаю роботу. Новий фільм скачаю, подивлюсь. Музику послухаю. У Борзні «Люкс-FM» нема, «Радіо шансон» — нема. Є тільки борзнянське радіомовлення. Телефон шкідливий, вважаю, у школі на уроках. Вчитель сказав: «Вимкни», значить, вимкни. Шкідливий на дорогах. Ідуть, нічого не бачать, бо уткнулися в телефон, у наушниках. Часто заважає особистому спілкуванню. Забирає у дітей вулицю, рухливі ігри.

Радіо, газета, телевізор, фотоапарат, відеокамера

Надія Ткаченко, пенсіонерка, Мена:

— Таким людям, як я, що вже в літах, за всіма наворотами мобілок не угнатися. А штука ж така корисна. їхала до дочки у потягу, онук увімкнув, дав мені навушники, їду, слухаю своє улюблене радіо. Пропустила щось по телевізору — можна передивитися в Інтернеті. У газеті почитаю щось, а хочеться знати про ту історію більше. Прошу онуків: «Послухайте в телефоні, що там іще пишуть чи кажуть про це». А ще в телефоні є фотоапарат і відеокамера. Влітку так у мене в городі квіти цвіли, зелено було — рай. Попросила онуку: «Сфотографуй мене і надішли тітці». Іншій моїй дочці, яка живе у Кривому Розі. Хай бачить, яка краса. А онука ще й відео зняла, і не одне. Де я ходжу і хвалюся доні, як у мене багато помідорів і перців вродило, а капуста, як дві голови, а гарбузи — не обхопиш... Показую, розказую. На відео мене не тільки видно, а й чути. От коли мене не стане, діти і онуки не раз переглядатимуть ці фільми. Сподіваюсь, не плакатимуть, а згадуватимуть мої щасливі моменти.

«Телефон без Інтернету — як валіза без ручки»

Юлія Нацик, студентка київського Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, Чернігів:

— Телефон без Інтернету — валіза без ручки. Я без телефону як без рук. Музику слухаю, вірші, навіть казки під настрій. А ще можна наживо і безкоштовно розмовляти з найкращою подругою, яка навчається у Польщі. Вона влаштовує мені відео-екскурсії музеями Кракова, Варшави. Іду з Києва у маршрутці до Чернігова, втихнула у вуха навушники, дивлюся і слухаю. Таке відчуття, начебто я там з нею.

І годинник, і будильник, і засіб зв'язку


Євдокія Фросл, завідуюча бібліотекою, Седнів, Чернігівський район:

— Дякую тому, хто винайшов мобільні телефони. Тепер не треба будильника. Встановив потрібний час, і не проспиш. Час показує. Для мене мобілка найкращий засіб зв’язку. Стаціонарні телефони — це така штука, може працювати, а може й ні. Щоб попросити зорати город, мені не потрібно пішки через усе селище до тракториста йти. Зателефонувала, де б людина не була, домовилася і чекай. Батькові 80 років, живе в іншому населеному пункті. СМС читати не вміє. Люди пенсійного віку люблять листівки. А я не змогла вчасно надіслати. Отож подзвонила, добре, що мобілка є, а потім вже надіслала вітання. Робота така, що без Інтернету ніяк. Комп’ютер з собою не візьмеш, а телефон компактна річ. Тільки одне засмучує, що платити за Інтернет доводиться все більше. Держава нам по роботі його не оплачує.

Тижневик «Вісник Ч» №40 (1691), 4 жовтня 2018 року

Теги: опитування, мобільний телефон, «Вісник Ч»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект