школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Тиждень прогнозується по-осінньому погожим

KIA

Тиждень прогнозується по-осінньому погожим

Хоча й попрощалися ми з Бабиним Літом і на початку жовтня трохи попсувала нам настрій по-осінньому похмурими й вогко-прохолодними епізодами пані Погода, та все ж, здається, протягом другого осіннього місяця у нас ще буде можливість помилуватися ясними і теплими днями. Звичайно, що в середині осені закономірно виникають постійні перепади температури повітря і мінливість «настроїв» атмосфери з її фронтами, та все ж…Як повідомили в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, 5-7 жовтня погоду області визначала периферія північного антициклону, в ніч на 8 жовтня – поле зниженого тиску. Спостерігалась погода без опадів, вітер переважав західний та південний швидкістю 7-12 м/с. Температура повітря вдень 5 жовтня була 12-15º, 6 жовтня 16-19º, вночі 6 жовтня 1-7º, на висоті 2 см над ґрунтом у східних та південно-східних районах відмічався заморозок 1º. 7 жовтня зберігалась тепла суха погода, вітер переважав південно-західний 6-12 м/с, у східних районах швидкість його посилювалась до 14 м/с, температура повітря вдень була 19-20º, вночі 5-11º (середня добова температура вища норми на 3º).

А яким буде перебіг синоптичної ситуації у дні найближчого тижня? Метеорологи Чернігівщини прогнозують наступне.

9 жовтня по Чернігівській області буде мінлива хмарність, без опадів, вітер змінних напрямків 3-8 м/с, температура: вночі 4-9º, вдень 14-19º. По Чернігову в цей день також буде мінлива хмарність, без опадів, вітер змінних напрямків 3-8 м/с, температура: вночі 6-8º, вдень 16-18º.

10 й 11 жовтня прогнозується мінлива хмарність, без опадів, вітер повіє змінних напрямків 3-8 м/с, температура вночі 4-9º, вдень 15-20º.

В останній робочий день цього тижня, 12 жовтня, передбачається погода без опадів, температура вночі 3-8º, вдень 13-18º. Тобто тиждень, сподіваємося, буде по-осінньому погожим.

А що ж про ці дні розповість календар народний? Зазираємо й до нього.

8 жовтня відзначається Представлення преподобного Сергія, ігумена Радонежського. Наші пращури примітили: якщо на Сергія перший сніг випаде, то справжня зима прийде на Михайла (21 листопада), якщо ж цього дня сприятлива погода, то збережеться вона такою на три тижні.

9 жовтня відзначається день пам'яті апостола Іоанна Богослова. Колись цього дня примовляли: «Якщо на Богослова йде сніг, то зима ввійде в свої права вже на Михайлів день». Ще розповідали й про такі прикмети: якщо 9 жовтня «ліпить» дощ зі снігом, то з середини січня і до середини лютого варто тричі чекати сильної відлиги, а якщо сонячно і тепло – липень буде дощовим і холодним.

10 жовтня вшановується пам'ять преподобного Саватія Соловецького, одного із зачинателів Соловецького монастиря. Саватія у народі називали Бджолярем – цього дня закінчували прибирати вулики на зимівлю, примовляючи: "Бджолина матка відносить ключики від літа в далекі краї". Примічали: якщо на Саватія гримітиме, то зима буде безсніжною, короткою і м'якою.

11 жовтня відзначається день пам'яті Іллі Муромця. Історики вважають, що народився билинний герой на Чернігівщині, в селищі Моровійськ (нині село Моровськ Козелецького району), що було розташоване поблизу старого "Дукового шляху" (веде з Чернігова до Києва). Погоду цього дня визначали за інеєм: якщо вранці його було багато – бути сухій, сонячній погоді впродовж кількох днів.

12 жовтня вшановується пам'ять преподобного Киріака, відлюдника, а також Маріямни Плакальниці. Цього дня можливий перший снігопад, а також часто застилали землю сирі тумани. Погода цього дня передбачувала погоду на початок березня: якщо день був сонячний, то слід очікувати сонячного початку весни.

У нас же поки що продовжується сонячна (хоч і прохолодна) осінь:

Осінь все розфарбувала –
Одягла довкілля в теплі кольори,
Ми сьогодні наче в казці побували,
Нам всміхалось сонечко згори.
Осінь: листя аж палає,
І така у небі чарівна блакить!
У верхів’ї сосен музика лунає,
А додолу з клена золото летить…


Gorod.cn.ua

Теги: погода, прогноз погоди, синоптики, осінь

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект