Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Ключ до успішного жіночого бізнесу

Ключ до успішного жіночого бізнесу

ЦІКАВО У Чернігові пройшла ІІІ Міжнародна конференція жінок-підприємниць

Захід об’єднав близько 100 успішних жінок, які зуміли створити свій власний бізнес на теренах Чернігівщини. Учасницями та спікерами стали гості з Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Молдови. За словами організаторів, на цю конференцію найбільше завітало представниць сфери послуг, але є й підприємниці в галузі переробки металобрухту, легкої промисловості, банківської справи, архітектури, пивоваріння, і цей список можна тільки продовжувати.
Досвід від експертів
Організатором цієї конференції виступив Центр Інформаційної Підтримки Бізнесу в місті Чернігів, створений на базі Чернігівської регіональної торгово-промислової палати. Програма реалізується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансується у рамках ініціативи EU4Business Європейського союзу.

Ми зустрічаємось у рамках цієї конференції вже не перший рік, і кожного року ми це робимо перш за все з піднесеним настроєм. Ми намагаємось робити ці зустрічі цікавими для наших прекрасних жінок, які займаються бізнесом, аби вони спілкувались, обмінювались своїми історіями успіху, переймали міжнародний досвід наших спікерів. Для цього ми запрошуємо успішних керівників, спеціалістів, професіоналів експертного рівня, зі сфери бізнесу, – зазначив президент Чернігівської торгово-промислової палати Костянтин Іванов.Основна мета нашого заходу – це бути корисними для бізнесу. Головне, аби після конференції людина вийшла й могла чітко висловитись, що нового вона дізналась, з якими людьми познайомилась, чи розширила свою контактну базу. Жінка має зрозуміти, завдяки чому вона зможе розвинути та вивести на принципово новий рівень свій бізнес, – додала голова комітету жінок-підприємниць Чернігівщини Лариса Циган.

Кожна панель мала своїх досвідчених спікерів в окремих галузях підприємництва як національного, так і міжнародного рівня. Вони мали змогу поділитись досвідом та спрямувати слухачок конференції в напрямку якісного розвитку свого бізнесу.

Основне, на чому ми, як організатори, концентруємо увагу, – це спікери. Ми запрошуємо гостей для виступів перш за все національного рівня, координаторів проектів, програм, які відкривають для наших жінок-підприємниць нові можливості для навчання, вдосконалення, нові джерела фінансів, ідей тощо, – заявила голова комітету жінок-підприємниць Чернігівщини Лариса Циган.

Як знайти гроші на власний бізнес?
Основою будь-якого підприємства є первинний капітал. Аби його накопичити, можна знайти інвестора, взяти кредит або ж певну позику. Шляхів безліч. І ось про один з них розповів керівник програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund Василь Назарук.

Ми розробили програму соціального інвестування саме для соціальних підприємств, які є реакцією суспільства на таку велику кількість проблем, які були до і після 2014 року. У цей час з’явились нові вразливі групи населення: внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, інваліди тощо. А соціальні підприємства мають можливість, допомагаючи таким людям, розвивати справу своєї мрії, – зазначив Василь Назарук.

Така можливість за програмою Western NIS Enterprise Fund є порятунком для підприємців. Загалом протягом двох років видано 15 кредитів на загальну суму 15 мільйонів гривень. Наприклад, перший кредит отримала пекарня «Горіховий Дім» у Львові. Це підприємство направляє від 30 до 40 % свого прибутку на утримання центру з підтримки безпритульних жінок. Схожі соціальні бізнес-проекти успішно існують в інших містах України в таких галузях, як текстиль, фермерське господарство і багато інших.

Позичальником у цій програмі може виступити юридична особа або ФОП, що працює мінімум один рік на ринку, які повинні мати формалізовану соціальну мету, тобто яку саме проблему вони вирішують за допомогою свого підприємства. Також обов’язковий правильний розподіл прибутку для досягнення поставленої мети. Після цього вони зможуть отримати від 10 тисяч до 100 тисяч доларів США, але в гривневому еквіваленті, під 5–10 % річних на строк до 36 місяців.

Головною умовою участі в цій програмі все ж таки є додержання однієї з таких можливих опцій соціального підприємництва:
• працевлаштування більше 50 % усього персоналу людьми з вразливих груп населення;
• передача 20 % прибутку і більше на соціально спрямовану мету;
• змішаний варіант попередніх двох опцій.

Підприємства, які дотримались усіх умов і отримали кредит, мають обов’язково звітуватись кожного кварталу про якість вирішення обраної соціальної мети.

Жінок у бізнесі все більше
Створивши своє підприємство, жінки задумуються: чи їх підприємницька діяльність – це феномен або все ж таки тренд розвитку суспільства? На це запитання учасниці конференції намагались відповісти в панельній дискусії «Жіноче підприємництво: феномен або сучасний тренд?», де могли навести свої позитивні та негативні приклади життя, після того як вони стали успішними бізнес-леді.163 мільйони жінок у світі, станом на 2016 рік, заснували свій бізнес. Це велика цифра, яка до того ж має тенденцію до збільшення відсотка жінок у бізнесі. Тож жартуючи можна сказати чоловікам, аби побоювались за свої місця на ринку, – повідомила виконавчий директор Українського центру сприяння інвестицій та торгівлі Олена Кудляк.

У дискусії було заявлено, що тенденція розвитку жіночого підприємництва буде насамперед за рахунок максимального піднесення сфери послуг, у якій жіноче представництво найбільше. Обговорили доцільність введення будь-яких квот для жінок у підприємництві, владі та громадській діяльності. У цьому питанні думки розійшлися: хтось вважав, що це тільки ускладнює доступ жінкам до додаткових можливостей, а дехто, спираючись на міжнародний досвід, заявляв, що без квот жінки не зможуть у повному обсязі брати участь в житті країни.

Обмін досвідом і спілкування – дві складові успіху
Восени 2016 року при Чернігівській регіональній торгово-промисловій палаті було створено жіночий комітет. За менш ніж два роки зроблено надзвичайно багато для того, щоб чернігівські бізнес-леді отримали максимальний ефект від спілкування між собою та з іноземними колегами, від обміну досвідом, каже віце-президент ЧРТПП Лариса Циган, яка курує даний напрямок роботи.

Нам вдалося згуртувати найвпливовіших жінок Чернігівського регіону в усіх галузях (від металу до надання різноманітних послуг). Нам вдалося налагодити комунікацію так, щоб була можливість швидко зібратися, обговорити важливі питання, ухвалити спільне рішення. Завдяки цьому ми стаємо кращими, успішними, вбираємо найпозитивніший досвід, їдемо за кордон і все краще привносимо, – говорить вона.

Така платформа для спілкування дозволяє працювати більш ефективно, про що протягом конференції її учасники згадували неодноразово. Такий формат об’єднання зацікавив багатьох підприємців з інших регіонів України.
Ще один важливий напрямок для обговорення – співпраця з закордонними колегами, вихід на міжнародний рівень. Тому надзвичайно корисним для учасників заходу став виступ керівника програми She Exports Аліни Севастюк. Ця програма – ініціатива Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку.

– Розширення економічних можливостей жінок – точка росту економіки в цілому, – переконана Аліна Севастюк. – Для того, щоб бути успішним у сучасному світі, необхідно розуміти, що відбувається у світі, які міжнародні тренди, знайомитися з досвідом успішних закордонних колег.

Це дуже добре розуміють у жіночому комітеті при Чернігівській регіональній ТПП, учасниці якого неодноразово відвідували підприємства в країнах Євросоюзу, всотували інформацію від успішних колег і реалізовували досвід на власних підприємствах в Чернігові та області.

Бізнес та сім’я
Координатор Beautyceo.club, співзасновник групи компаній X-tend, в яку входить мережа турагентств «Поїхали з нами», керуючий партнер та продюсер платформи New Fashion Zone, учасниця проекту «Нові лідери» Марія Терехова називає ще однією складністю для жінки-підприємниці поєднання сім’ї та бізнесу. Не завжди вдається пояснити своїм близьким, що ти не промінюєш свою дитину або чоловіка на роботу, а лише хочеш бути реалізованою у всіх аспектах свого життя – як у бізнесі, так і в сім’ї.

Інші учасниці не тільки підтримали Марію в її думках, а й додали, що злагода й порозуміння в сім’ї безпосередньо впливають на успішність бізнесу. Допомогу того ж чоловіка не треба недооцінювати та якось нівелювати – вона дуже важлива й потрібна в житті будь-якої бізнес-леді.

Закордонний досвід жіночого підприємництва
За словами гостей з Молдови, представниці Ради директорів Асоціації жінок-підприємниць Молдови Родіки Татару та членкині тієї ж Асоціації Алли Донцу, жіноче підприємництво Молдови дуже схоже з українським, але має свої відмінності.

Оскільки Молдова прагне повністю інтегруватись до ЄС, то і жінки стають все більше присутніми в різних сферах діяльності країни. Наприклад, у столиці нашої держави Кишиневі жіноче підприємництво надзвичайно розвинене та популярне, що, на жаль, не можна сказати про інші регіони країни, де з такою ініціативою є певні проблеми, – зазначила Родіка Татару.

– Молдова – це патріархальна країна, і в нас є певні проблеми. Але в той же час у нас є й телевізійні проекти, в яких іде підтримка активних молдавських жінок – від блогерів до психологів. Тож ми намагаємось боротись із такими проявами та йти в народ з певними просвітницькими ідеями, – додала Алла Донцу.

У свою чергу гостя зі Сполучених Штатів Америки, волонтерка Корпусу миру Сідней Хошко, розповіла про майже героїчний досвід своєї матері, яка, маючи на руках чотирьох маленьких дітей, зламавши будь-які стереотипи, пішла у підприємництво. Мати Сідней зайнялась маркетингом у туристичній діяльності сусідньої країни, Мексики, тим самим показавши приклад, що не повинно бути будь-яких перешкод для втілення в життя своєї мрії. Головне – це бажання і чіткий план дій!

Незважаючи на те, що умови ведення бізнесу у різних країнах мають свої особливості, головні принципи лишаються єдиними: впевненість, рішучість та віра у власні сили. І саме цей особистий ресурс повинні знайти у собі ті жінки, які мріють відкрити і розвивати власну справу. А приклади досягнень, про які учасниці дізналися на конференції, стали додатковим стимулом і джерелом натхнення.

"Семь дней" №37 (879) от 13 сентября 2018г.

Складчина

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.


Теги: ЧРТПП, конференція, жінки-підприємці, успішна жінка, власний бізнес, центр інформаційної підтримки бізнесу

Добавить в:


ЦентрКомплект