Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Бебі-бокси обіцяють, але ще не дають

Бебі-бокси обіцяють, але ще не дають

Маленький Андрійко, йому всього другий день, на руках у мами. Відчуває тепло і запах найріднішої в світі людини, горнеться до неї. Мама, 28-річна Альона Сергійко, зі Сновська. Народила дитину 29 серпня у пологовому відділенні Корюківської центральної районної лікарні.

— О сьомій тридцять в родзал зайшла, о дев’ятій двадцять з’явився син, — каже молода мати. — Вага три кілограми 500 грамів, зріст 53 сантиметри.


Альона Сергійко із сином на руках

У Альони це другі пологи. Дома, у Сновську, Андрійка чекають сестричка і тато.

— Приїздять народжувати зі Сновська, Городні, Коропа, Сосниці, Семенівки, інколи з Новгорода-Сіверського, — говорить неонатолог, тобто лікар для немовлят, 61-річна Наталія Васянович. — 222 діток побачило світ у нашому відділенні з початку року станом на 30 серпня. Порівняно з таким же періодом минулого року більше на 22. П’ять місяців тому була навіть двійня, а от трійня була років 25 тому.

— Дорого зараз народжувати? Яка вартість набору на пологи?

— 900-950 гривень на пологи природним шляхом, — говорить акушерка Надія Бабінчук. — На пологи кесаревим розтином — від 1600-2000 до чотирьох тисяч гривень. Залежить від вартості антибіотиків та інших ліків.

— Пакет малюка, так званий бебі-бокс, який обіцяли новонародженим з 1 вересня, отримали?


— Ні. Обіцяють.

Пакет малюка держава пообіцяла давати всім породіллям з 1 вересня. Це повідомив урядовий портал. Міністерство соцзахисту затвердило склад пакета з 25 предметів. Памперси, серветки, пелюшки ситцеві, фланелеві, муслінові (муслін — тонка тканина, бавовна або шовк), ковдра і т. д.

— Мамі все знадобиться, — каже головний лікар Чернігівського міського пологового будинку 53-річний Василь Гусак. — Ми направили заявку управлінню соцзахисту на 300 пакетів. Приблизно стільки жінок народжує у нас щомісяця.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №36 (1687), 6 вересня 2018 року

Теги: бебі-бокси, новонароджені, немовлята, пологовий будинок, Альона Сергійко, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект