Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Кишкова непрохідність. Який перший сигнал?

Кишкова непрохідність. Який перший сигнал?

42-річний Володимир Чорний з Корюківки з нетерпінням чекає на виписку. Він у хірургічному відділенні місцевої лікарні. Оперований з кишковою непрохідністю. Видалили ділянку ураженої кишки, зшили. Проходить реабілітаційне відновлення.

«Я б іще потерпів»


Володимир Чорний: «Шов на животі сантиметрів 25»

Досидівся вдома, що «швидку» викликали.

— Вам боліло, а ви не звертали уваги?

— Так. Я на біль уваги не звертаю, — бадьориться Чорний. — У мене практично ніколи нічого не болить. У поліклініці навіть карточки нема. Я ніколи не хворію. Якщо застуда, вона проходить удома під ковдрою.

Живіт схопив, — продовжує. — Думав, болить та переболить. Я себе ніколи не беріг. Я б іще потерпів. Але не міг ви...ратися, грубо кажучи. Чотири дні. Це наслідок старої операції, — вважає. — 12 років тому печінку зашивали. Спайки виникли. Звужувалося, звужувалося і звузилося вкрай. Печінку-травмував на роботі. Це тепер машини ремонтую, а колись на пилорамі працював. Там усе може бути.

— Зараз до туалету ходите без проблем?

— Без проблем. Бігаю кричу, щоб мене виписували. Не хочуть. Операція два тижні тому була. Шов на животі. Повздовжній. Сантиметрів 25. Тиждень пролежав у реанімації. День обходився півтори тисячі гривень. Кажуть, вже останній укол зробили. Тепер буду тільки лежать і дивитися, як заживає. Щодня перев’язують. Три шви лопнуло. Рано почав бігати. Як тільки після реанімації опинився тут, так і погнав. За роботою скучив. Без роботи найбільше міг триматися два дні, а тут уже місяць без діла. На другий день після операції читав, — крутить у руках книжку, а в тумбочці, показує, ще вісім лежить. — Подобаються детективи. В центральній бібліотеці беру. За один раз 10 штук. Одну можу прочитати годин за п’ять. Більше люблю книжки, ніж телевізор.

Кишкова непрохідність. Який перший сигнал?


Сергій Мілейко: «Стандартів нема»

— Біль?

— Стандартів нема, — говорить хірург Корюківської центральної районної лікарні 36-річний Сергій Мілейко (той самий, який одним з перших пішов лікарем в АТО). — Медицина — це не математика. Може бути по-різному. Може бути прихована форма. Може — неприхована, класична. Болі в животі, нудота, блювота, затримка газів, закреп. Кишка видаляється 15-20 сантиметрів до странгуляції (точки непрохідності) і сантиметрів 20 після. Всього сантиметрів 40 мінімум.

Оперуємо кишкові непрохідності, перфоративні виразки, апендицити, планово видаляємо утворення на шкірі, виконуємо лапароскопічні операції, — розповідає про роботу відділення. — Приймаємо своїх і чужих. Сосницю, Сновськ, Семенівку.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №36 (1687), 6 вересня 2018 року

Теги: кишкова непрохідність, операція, Корюківка, Володимир Чорний, Сергій Мілейко, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект