Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Талалаївські райдержадміністрація і райрада запросили Нацгвардію. Та вона поки не приїхала

Талалаївські райдержадміністрація і райрада запросили Нацгвардію. Та вона поки не приїхала

Голова Талалаївської райдержадміністрації Анатолій Дупа разом з головою районної ради Юрієм Дзюбаном запросили Нацгвардію. Аби покращити криміногенну ситуацію в районі.— Ще нікого не було. Нацгвардія — для більш мирного життя, — коротко відповів Анатолій Дупа 4 вересня, і зв’язок обірвався.

— Для нас ця тема останнім часом складнувата. Та ми, мабуть, вже і самі не в курсі, що взагалі відбувається, — сказав Юрій Дзюбан. — Історія довга, років два вже тягнеться. Десь щось комусь підпалили. Деякі люди раніше зверталися до народних депутатів. Що нібито поліція чи не розслідує, чи погано розслідує справи. Одні зверталися до прокуратури, цікавились, на яких етапах розслідування, інші з’ясовували по своїх каналах.

З вересня засідала робоча група, яка розглядала ці питання. Напередодні у нас проводилися подібні акції. Ми і самі до цього часу не можемо розібратися, до чого вони були і хто їх учасники. Цей стрес переживаємо з 10 серпня і не бачимо ні кінця ні краю.

— Хто їх влаштовує?

— Із того, що кажуть, — начебто представники спілки АТОвців. Перепитував: там був лише один представник від них. Вони пишуть офіційні листи на сільраду про проведення. Називалася акція «Про бездіяльність влади». Виходить, що вся влада Талалаївки погано працює? А спочатку говорили, що слідчі органи погано працюють.

У нас якраз сесія була. Протестувальники прийшли під адміністрацію. Шум-гам. Виглядаємо у вікна — кричать: «Виходьте!» А нас хтось туди запрошував? Порадилися. У залі було, близько 20 депутатів. Вирішили вийти, послухати. Обливали не тільки словесним брудом, а й водою. Облили голову адміністрації, вдарили одного з депутатів. Приїздили з прокуратури області, з Бахмача, поліція була наша і з Бахмача, представники прилуцької СБУ. Сказали, будуть розслідувати.

— У Талалаївці дуже весело, — каже Богуслав Борсук, голова спілки ветеранів АТО, керівник громадського формування з охорони громадського правопорядку «Талалаївська Самооборона», голова ініціативної групи «Національного корпусу». — Трішки кримінал розгулює. Розповсюджений продаж наркотиків, який пішов по школах.

Першу акцію провели 10 серпня, другу 23-го, вона називалася «Про бездіяльність влади і правоохоронних органів». Зібралося близько 500 чоловік. Притягли спалені автівки підприємців, які не погодилися ділитися своїм бізнесом, і у них раптово погоріли машини. Одна і зараз у центрі ще стоїть. Одна — під адміністрацією декілька днів.

Поставили ультиматум, щоб посадовці кожної останньої п’ятниці місяця звітували народу про свою діяльність. На 28 вересня припадає. Звітувати повинні у місцевому будинку культури. Друга вимога: кримінал повинен або сидіти у тюрмі, або нехай де хочуть, там і дівають. Поставили перелік осіб, які повинні бути звільнені. І районної ради, селищної, але це важко трішки, бо виборчі посади. І список поліції дуже великий.

— Багато у вас кримінальних представників?

— Не багато. Але кріпко тут засіли. 6 у них і покровителі в області. Навіть бабуся в далекому селі знає, хто що краде і куди продає і хто кого прикриває. А зробити ніхто нічого не може.

— Вище керівництво до Талалаївки запросило Нацгвардію.

— Ніхто її не ввів. Чи 28, чи 29 серпня вони цей лист тільки направили в Ген прокуратуру, СБУ, поліцію. Думаю, її тут не буде.

— Хто Анатолія Дулу облив водою?

— Не я особисто. Коли він виступав, люди, можливо, з медичною освітою, щоб трохи до тями привести.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №36 (1687), 6 вересня 2018 року

Теги: Нацгвардія, кримінал, «Вісник Ч», Юлія Семенець

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект