Чим зручна автоматизована система обліку проїзду у комунальному транспорті Чернігова? (відео)
Кілька натискань на клавіші і квиток у пасажира.
З 1 липня у ЧТУ запустили перший етап провадження автоматизованої системи обліку проїзду. Всі машини, що виїздять на маршрути з комунального підприємства, мають портативні валідатори.
Ось кондукторки першої зміни здають виручку. Кажуть, електронний засіб значно полегшив життя на цьому етапі.
Геннадій Володимирович кондуктор з 14 річним стажем. Згадує як перевчався працювати з валідатором і як з ним працюється зараз.
Геннадій Буймистренко, кондуктор: «Ми ходили на заняття, де нас ввели в курс діла, як користуватися валідаторами. Бо я таку штуку перший раз в житті взяв в руки. І стали працювати. Складного нема нічого. Але тільки важкувато в часи пік».
Його колега в ЧТУ 11 місяців.
Світлана Павлова, кондукторка: «Особо ничего сложного нет, только в часы пик тяжело, когда много людей, - бывает, что не на ту кнопку нажмешь. Многие спрашивают, можно ли карточкой рассчитаться. Объясняю, что это кассовый аппарат, а не терминал».
Всі кондуктори пройшли навчання, як працювати з терміналами. Переконують, нічого складного.
Де нема кондукторів, квитки видають водії під час зупинки. І на такий крок пішли, бо не вистачає працівників.
Світлана Грищенко, начальниця служби експлуатації та техніко-економічного аналізу КП «ЧТУ»: «На даний момент нам не вистачає 40 чоловік».
Електронна система погана для тих, хто не справляється з планом, або був не чесний на руку, кажуть на підприємстві.
До того ж вперше за всю історію можна буде порахувати реальний пасажиропотік і без зайвих затрат на це. І навіть знати, о котрій годині пік, на якому маршруті, у вихідні та будні. Під це можна корегувати і випуски електромашин та інше. Це лише перший етап провадження системи.
На другому з’явиться можливість безготівкових розрахунків за допомогою транспортних карт. Їх на цьому етапі буде 3 типи.
Артем Тарасенко, представник «Чернігівської транспортної системи»: «Перший тип карти – це пільговий для учнів, оскільки вони у нас їздять по 2 гривні згідно рішення Чернігівської міської ради. Другий тип – транспортна картка для всіх мешканців, на яку кожен може покласти певну суму коштів. Третій тип – це проїзні».
Проїзні ж не будуть прив’язані до першого числа місяця. Діятимуть 30 днів від дати активації.
Транспортні картки мають з’явитися вже незабаром. Працюватимуть вони поки з портативними валідаторами у кондукторів.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: ЧТУ, транспорт, валідатори, кондуктор, «Дитинець»




