Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Євгена Мелащенка за вбивство однорічної доньки і побиття дворічного сина посадили довічно. Дружина знайшла нового чоловіка, четвертогоЄвгена Мелащенка за вбивство однорічної доньки і побиття дворічного сина посадили довічно. Дружина знайшла нового чоловіка, четвертого

20 червня Апеляційний суд області за клопотанням прокуратури змінив вирок 30-річному Євгену Мелащенку з села Радвине Сновського району.

3 15 років позбавлення волі — на довічне ув’язнення. За убивство однорічної доньки Діани та побиття дворічного сина Кирилка.Трагедія сталася 23 жовтня 2015 року у Старій Рудні Сновського району, у хаті 32-річної Олени Надточій. Жінка не п’яниця. Проте з чоловіками їй не щастило. Перший чоловік, Дмитро Безбородий, з яким прожила два роки, попав у тюрму. їхній спільний синочок Віталій, як було два місяці і три дні, помер — захлинувся сумішшю, коли баба годувала.

З другим, Миколою Калачем, прожила сім років. Нажили дочку Мирославу. Дитя народилося калічкою. Олена написала відмову. Маля забрали у Прилуки, в будинок дитини. Звідти її удочерила родина іноземців.

Третім чоловіком Олени став Євген Мелащенко. Від нього народила трьох дітей: Кирилка, Діану і Настечку. Найменшу дівчинку — вже після того, як Євгена посадили у СІЗО. На момент убивства Діани Олена була на дев’ятому місяці вагітності.

Усе почалося з того, що «Мелащенко з кумом випили 750 грамів горілки і по півлітра пива (дані з вироку). Потім прийшли додому до Євгена і Олени, принесли ще горілки. Одну пляшку вона заховала, з другої чоловік наказав налити йому з кумом по 100 грамів. Потім гість пішов. Мелащенко почав вимагати горілку, мовляв, зуб болить».

Із показів Олени Надточій: «Я йому відмовила, він притис мене до холодильника і почав душити. Довелося дати. Коли допив, став чіплятися, тягав за волосся, вимагав другу пляшку. Не давала. Тоді сказав, що у хаті бомба, накрив мене і дітей ковдрою. Говорив, що він чаклун і ми з дітьми загинемо. Схопив доньку, взяв за ніжку і кинув на диван. Мене притиснув до стіни, взяв ніж, водив ним біля живота і погрожував: або ти не виживеш, або діти. Я хотіла забрати малих, він не дав. Тоді я штовхнула його і кинулася з хати за допомогою, а він погнався за мною з ножем. Була босоніж і у футболці».

Доки Олена бігала по сусідах, до кума, Мелащенко звірствував. Пороздягав дітей, а надворі холодно, осінь. Схопив однорічну доньку за ніжку і декілька разів ударив об ганок. Від ударів у дитини лопнув череп. Потім взявся за сина, бив по чім попало. Малий Кирилко отримав численні забої рук, ніг, перелом лівої ключиці, перелом кісток склепіння черепа біля скроні зліва. Та вижив. Дитя знепритомніло. Коли Олена повернулась з допомогою, хлопчик дихав. Його швидко повезли до лікарні, врятували. Горе-батько закрився у хаті зсередини і ліг спати. Дві години поліція не могла його добудитися.

На суді Мелащенко викручувався: дітей не бив, що було, не пам’ятає. Як потрапив до поліції, не знає. Потім припускав, що міг вдарити сина. А згодом став казати, що Олена психічно хвора, вбила доньку під час нападу, а потім звинуватила його. Бо чув від односельців, що вона вже убила одну свою дитину. Та суд йому не повірив. Експерт, який виступав на суді, запевняв, що травми у дітей утворилася не від падіння. За час, доки ішли суд і слідство, Олена вийшла вчетверте заміж.

— Живе у Смячі нашого ж району. Торік на обох дітей, Кирила і Настю (вони від Мелащенка), її позбавили батьківських прав. Малих взяли в сім’ю, — розповідає 58-річний Микола Шмаровоз, в. о. старости Старої Рудні. — Вона ж народила шосту дитину. Нині малечі близько року. П’ятьох попередніх народжувала вдома. Та цього разу я сказав твердо: «Як не поїдеш до пологового, немовля відберуть». Після пологів вона дала згоду, щоб їй перев’язали труби, аби більше не вагітніти. Що буде з цим хлоп’ям, яке живе з нею, час покаже.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №27 (1678), 5 липня 2018 року

Теги: довічне ув’язнення, Сновський район, суд, Євген Малащенко, Олена Надточій, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект