Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Прокуратура і поліція звинуватили. Суд виправдав

Прокуратура і поліція звинуватили. Суд виправдав

Колегія Бахмацького районного суду (головуючий Павло Пархоменко, судді Олена Глушко та Наталія Лобода) виправдала 52-річного Валерія Кандибу з райцентру Короп.Поліція і прокуратура звинуватили його в умисному вбивстві 54-річного Анатолія Коржа. Дядька знайшли задушеним у рову, неподалік житлових будинків на вулиці Горького у Коропі.

Було перше липня 2017 року. Про цю історію «Вісник Ч» тоді писав. Напередодні загибелі Анатолій Корж випивав не з одним мужиком. Трапився йому за компанію і Кандиба, у якого того дня була зарплата. Зустрічати батька з роботи вийшов 15-річний син Влад. У хлопця синдром Дауна.

Чекав батька на лавочці разом з Коржом. Підійшов Валерій, випивали. Корж і хлопчині запропонував спиртне. Батько розлютився і відвів сина додому. Повернувся до Коржа і став говорити, щоб більше ніколи дитині алкоголю не пропонував. Дав йому по обличчю, аж кров пішла з носа. Корж умився біля криниці, розпили мирову. Потім до них приєдналися інші мужики. Пили кілька годин.

За версією правоохоронців: «Саме споювання неповнолітнього інваліда з дитинства і стало причиною конфлікту. Відвівши хлопця додому, батько повернувся, щоб остаточно з’ясувати стосунки. Розгорілася бійка, в ході якої батько ще кілька разів ударив чоловіка, а потім задушив».

Версія Кандиби: «Справді, бив Коржа, але не убивав. Коли йшов додому, той ще був живий і в компанії».

Однак Кандибу закрили у Новгород-Сіверському СІЗО. Син дуже переживав. Дружина Надія Моргунова не вірила у винуватість чоловіка.

— «Я нікого не вбивав», — коли на хвилину побачилися у райвідділі, сказав. Його переконували: «Признавайтеся, бо приїдуть з Чернігова — гірше буде». А він боягуз, ще й заїкається, — розповідала дружина торік.

На слідчому експерименті Кандиба за кілька днів після затримання показував, що і як робив. Проте коли йому обирали запобіжний захід у суді, відмовився від попередніх свідчень. Сказав, що на нього тисли психологічно. Його однак звинуватили і кримінальне провадження направили на розгляд суду.

Бахмацька колегія оцінила кожен доказ, наданий слідством. Нестиковки були у часі, щодо місця убивства і т. п. Судді дійшли висновку, що скоєння злочину Кандибою не доведено. Суд у вироку вжив фразу «поза розумним сумнівом». За законом, розумний сумнів у винуватості особи є підставою для її виправдання.

Виправданий Кандиба нині під домашнім арештом, доки Апеляційний суд остаточно вирішить його долю.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №27 (1678), 5 липня 2018 року

Теги: суд, Валерій Кандиба, Анатолій Корж, вбивство, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект