Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Чому всіх чоловіків від 20 до 60 років призивають на перепідготовку?»

«Чому всіх чоловіків від 20 до 60 років призивають на перепідготовку?»

«Хочу дізнатися, чому всіх чоловіків від 20 до 60 років призивають на перепідготовку в Гончарівське, — пише читачка з Куликівського району. — Ні наказу Головнокомандувача Порошенка, ні наказу міністра оборони ніхто ніде не бачив.

У нас, як кажуть, геноцид селян! Хто і чим думав, призивати усіх сільських чоловіків у таку пору? Для кого це вигідно? Повісток ніхто не вручав, поклали усі обов’язки на керівників різних організацій. Якщо керівник закладу не «вмовить» свого підлеглого з’явитися у військкомат, то їм погрожують доганами. А підлеглим — відкриттям кримінальної справи. За що?

А що ж робити селянину? Якщо поїхати та пройти перепідготовку на 10 днів, а потім повернутися у рідне село, то на картоплі лишаться одні цибки, жук колорадський смачно поласує її бадиллям! А заготовляти сіно хто буде? Хай корови та коні взимку будуть голодні, чи що? А чим годувати сім’ю?

Що ж залишається? Голодомор-2018. Адже більшість селян виживають з того, що виростили із свого підсобного господарства.

Ще хочу поставити питання нашим лікарям. Де ж ви бачили повністю здорового чоловіка після 50 років? Хто прийняв цей закон, щоб відправляти у зону АТО чоловіка після 50».
«У нас — прикордонна зона. Напрямок дуже загрозливий»

— На навчання беруть не тільки молодих, — пояснює начальник регіонального медіа-центру у Чернігові Міністерства оборони України Вадим Мисник. — Відповідно до змін у законі, призивний вік — до 60 років. Навчання резервістів відбувається відповідно до планів. Воно було заплановане ще на початку року. Є, звісно, відповідні накази. Строковиків і резервістів ніхто в АТО не відправляє. В АТО йдуть тільки після підписання контракту. Який геноцид, який голодомор? Якщо десь порушується закон, давайте розбиратися по конкретному випадку, а не говорити загалом. Коли забирати на навчання, як не тепер? Взимку — холодно, усі хворіють. Весною — посівна. Влітку, восени — збирання врожаю. Звичайно, робочі руки завжди потрібні. Завжди немає часу. Але військових тренувати теж треба.

— Для чого потрібні такі навчання?

— У нас прикордонна зона. Напрямок дуже загрозливий. Російські бази вже в Білорусі будують.

Досвід тренувань резервістів уже набутий прибалтійськими державами. У них резервісти тренуються постійно, вони навіть удома зброю тримають, бо більш організовані. У них більша частина захисників — це саме резервісти. За першим свистком збираються і готові захищати. В Латвії, Естонії, Литві вони є.

— У нас подібні збори були й раніше?

— У минулому році кілька разів проводилися. Наймасштабніші — у танковій бригаді, у Гончарівському. В інших бригадах в Україні невеличкі збори, на рівні батальйонів. А це вперше таку масштабну бригаду резервістів створили, близько 4 тисяч. Це, можна сказати, резервісти другої черги.

— Представники державних адміністрацій теж брали участь у зборах.

— За організацію і за явку відповідає місцева влада. Голова призовної комісії — заступник губернатора. Всі беруть участь у цьому процесі. Військкомат тут виступає як виконавчий орган. Ви розумієте, хто по воєнному часу буде Куліч (голова обласної держадміністрації)? Він буде керувати захистом. І так само районні адміністрації, вони теж керуватимуть на рівні районів. Вони ж не військові люди, але мають усе побачити, випробувати, щоб більше у цьому процесі бути. Одна справа — на папері почитати, інша — подивитися, як це насправді відбувається.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №27 (1678), 5 липня 2018 року

Теги: Вадим Мисник, навчання, Гончарівське, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект