Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » В Острі з'явився річковий трамвайчик

В Острі з'явився річковий трамвайчик

Розрахований на 8 чоловік з капітаном. Тарифи: «мінімальний» — дві години, 350 гривень година, «цілий день» — 8 годин по 250 гривень кожна. Добова прогулянка — «цілий день» і ніч очікування — 500 гривень плюс зворотний маршрут (перші дві години 350 гривень, наступні по 250). Такі розцінки на прогулянки Десною у місті Остер Козелецького району. У радянські часи в Острі була пристань. Ходили «ракети» на Чернігів, Київ, Канів, катер возив на екскурсії до Тарасової гори.


На трамвайчику

Думка відродити водні прогулянки належить 36-річному Олександру Луцюку, засновнику громадської організації «Остерська Січ».

— Ідею ми запозичили. Побачили подібний транспорт, сподобався. Виготовили його на замовлення у Чернігові. Автор має власні креслення і патент на свій винахід. Металева конструкція кріпиться на надувних балонах, які при повному навантаженні на третину занурюються у воду. Є металевий каркас, дерев’яна палуба, покрита зеленим килимом, дах. Мотор потужністю п’ять кінських сил. Пальне — бензин. Швидкість за течією —15 кілометрів на годину, проти — сім

Трамвайчик, як автівка, за дорученням викуплений на конкретну особу. Капітан має досвід служби на флоті, — розповідає Олександр Луцюк. — Дітей загиблих учасників АТО ми катали безкоштовно. Влаштовуємо екскурсії для пасажирів різного віку. Для малих від 2 до 8 років у нас є надувні рятувальні жилети, про всяк випадок. Просимо батьків надягати їх на діток. Одного разу, коли їх катали, був вітер, трамвайчик плив 29 кілометрів за годину.

— Олександре, на річці їсти хочеться?


— Пасажири беруть їжу з собою. Поки що так. У міської влади немає програми підтримки туризму в Острі. Хоча є на що подивитися, чим помилуватися.

— Куди подінете трамвайчик на зиму?

— Це розбірна конструкція. Можна поставити на річці Остер чи ще десь.

Потрібна зацікавленість місцевої влади, щоб було і місце паркування, і облаштовані пляжі, й інвестиції в туристичну галузь.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №27 (1678), 5 липня 2018 року

Теги: Остер, Олександр Луцюк, трамвайчик, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект