Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Загиблих підлітків поховали 8 липня

Загиблих підлітків поховали 8 липня

На Чернігівщині – жалоба. Напередодні троє підлітків загинули під час обвалу в недобудованій будівлі. Про подію батьків повідомив брат одного з потерпілих – він теж бавився у закинутій споруді, втім, в останню мить встиг відскочити. Тіла школярів, яким було від 12 до 14 років, з-під плит витягали упродовж кількох годин. Батьки загиблого Захара Оксана та Олексій не вірять у те, що сталося. Напередодні пообіді двоє їхніх синів разом із двома друзями як зазвичай пішли гуляти. “Сказав, що вони йдуть грати у футбол”. Як виявилось, 6- та 8-класники пішли не на футбольне поле, а до закинутої будівлі, на околиці Ніжина. Усе сталося на недобудованій двоповерховій будівлі. За часів Радянського союзу там мала б бути ветеринарна лікарня. Будівництво припинили, споруду закинули. І час від часу тут бачились діти.
 

Один зі школярів узяв до рук арматуру і почав гупати по стінах. Цегла падала. За кілька хвилин стався обвал бетонного перекриття. Дивом вдалося врятуватися лише одному хлопцеві. Він намагався витягти з-під завалів брата та друзів – марно. “Ми дивуємось, як він зумів подзвонити нам і викликати швидку допомогу. Він був на півкроку від смерті – встиг відскочити”. “Надійшло повідомлення від екстреної медичної допомоги до чергової служби ДСНС”, – говорить керівник управління ДСНС Чернігівщини Роман Гордовий. Надзвичайники розповідають, що довго не могли почати розбирати завали, бо навколо покинутої будівлі були самі хащі. “Тут все було в чагарниках – все довелось власноруч викорчовувати, випилювати”, – каже керівник рятувального загону Юрій Красов.
 
До аварійної споруди не підпускають – вхід охороняє поліцейський, щоправда, лише на час слідства. Раніше сюди забороняли заходити лише написи на паркані – утім огорожа місцями завалена. За кількістю графіті на стінах зрозуміло, що діти тут бували нерідко. У Ніжині оголосили триденну жалобу за дітьми. До шкіл, де вони навчались, містяни сьогодні несуть квіти та лампадки. Правоохоронці розпочали одразу два кримінальні провадження – через нещасний випадок, а також порушення правил експлуатації споруд. Журналісти ТСН навідалась до оселі, де живе власниця земельної ділянки і недобудованої ветлікарні Ольга Гаркуша. У будинку – нікого немає. На телефонні дзвінки жінка не відповідає. 
 
Похорон школярів призначили на 8 липня. З двома з трьох загиблих – Захарієм Котенко  та Денисом Івановим  будуть прощатися у неділю, 8 липня в Соборі Всіх Святих. Про це повідомила родичка Дениса Ксенія Гребенюк. Щодо третього загиблого, Костирко Владислава, інформація не повідомляється.Колектив Ніжинської ЗОШ №1 висловливив глибоке співчуття рідним загиблих хлопчиків. Фото nizhyn.in.ua

Вислів на своїй сторінці співчуття і Євстратій Зоря  єпископ Української православної церкви Київського патріархату. Один із загиблих виявився сином ніжинського священика і капелана отця Олексія. 

На фото родини Котенко, зправа - син Захарій.
 
Джерело: tsn.ua

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект