• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Постраждалу у квартирній афері Юлію Юрченко залякують невідомі


Постраждалу у квартирній афері Юлію Юрченко залякують невідомі

 

Третій рік триває судова тяганина у справі з квартирою по вул. Бєлова, 37, що у 2013 році через АН «Контактика» придбали батьки для своєї доньки Юлії Юрченко. Нагадаємо, мати дівчини, Валентина Шевченко, купила квартиру для доньки у сусідньому зі своїм під’їзді. При оформленні квартири, інтереси власниці, Валентини Новгородської, що проживає в Італії, по нотаріальній довіреності, представляла її донька, Ксенія Булгаєва. Документ був завіреній нотаріусом Артемом Завалієвим, Та згодом, попередня власниця, Валентина Новгородська, заявила, що не надавала жодної довіреності, а тому квартира була продана за недійсним документом, більше того – навіть подала до суду за підробку документів на власну доньку. Ксенія Булгаєва отримала 6 років за підробку довіреності, а квартиру суд постановив повернути Валентині Новгородській. Витрачені гроші на нерухомість, а це майже 300 тисяч гривень ніхто не повернув. Програвши цивільну справу, Юлія Юрченко продовжує боротьбу у рамках відкритого кримінального провадження.За час слідства через тиск зі сторони, у Юлії змінилося близько 14 адвокатів, а сама ж дівчина чи не досконало вивчила всі норми кримінального та процесуального права. Потерпіла стверджує, що захисники на певних етапах або відмовлялися співпрацювати, прямо вказуючи на тиск щодо них, або ж саботували справу, не роблячи жодних кроків. Зараз Юлія Юрченко побоюється за життя і здоров’я себе та своїх близьких – у квартиру її матері двічі намагалися проникнути сторонні особи, чим ледь не до смерті налякали сім’ю. Захисту від правоохоронних органів дівчина не очікує, як стверджує потерпіла, з матеріалів справи зникла купа клопотань та диски з записом свідчень нотаріуса.
Вперше за три роки судової тяганини Юлія Юрченко демонструє квартиру, що стала приводом суперечок, і найбільшим розчаруванням для її родини. Двокімнатна квартира на другому поверсі панельного будинку у стадії ремонту: замінена електропроводка, встановлені енергозберігаючі вікна, перероблена каналізація. У кімнаті – дитячі іграшки, частина речей у коробках.

- Ми придбали квартиру у 2013 році, два роки прожили без ремонту, у 2015 вирішили повноцінно все відремонтувати. На етапі ремонту дізналися, що попередня власниця подала в суд, що нібито без її дозволу була продана ця квартира. Як наслідок почалась судова тяганина, тому ремонт залишився на цьому етапі. У 2016 році, Новгородська таки відсудила квартиру. Апеляційний судом договір купівлі-продажу визнано недійсним, довіреність недійсною, а квартиру – повернути Новгородській.

Юлія Юрченко вважає, що вся ситуація з квартирою була попередньо спланована і прорахована власницею квартири, її донькою, агентством нерухомості та самим нотаріусом. Дівчина звинувачує Артема Завалієва у завіренні довіреності без присутності власниці, Валентини Новгородської. Новгородська на момент складення документу була в Італії, а отже дійсно не могла підписати документ у той день, тому справа з відміною операції купівлі-продажу була 100 % виграшною, вважає Юлія. Що Валентина Новгородська стала жертвою доньки, як все зараз фігурує документально, Юлія Юрченко сумнівається, бо дуже багато обставин наводять на протилежну думку. Як доказ, Юлія надає відеозапис, на якому під час судового засідання, Валентина Шевченко, запитує підсудну Булгаєву, чи підписувала та довіреність за матір. Ксенія Булгаєва сперш визнає, що підписувала довіреність вона, та потім починає плутатися у свідченнях, змінювати відповідь, і далі вже переповідає, що у нотаріуса була присутня інша жінка замість матері, яку привів її чоловік.


Довіреність

Юлія Юрченко сподівалася, що дане відео може стати підставою для пред’явлення підозри нотаріусу, написала відповідні звернення, але правоохоронні органи не побачили складу злочину у його діях. Нотаріус визнав себе також жертвою у даній ситуації. Та з такими висновками потерпіла не погоджується, крім того звинувачує правоохоронців у зникненні документів:
- У Чернігівському ВМ ГУНП у Чернігівській області мені навіть не давали ознайомитися з матеріалами справи. Я писала запити, на які мені документально давали погодження на ознайомлення. А по факту, коли приходила, то або слідчий не відповідав, то справу не давали. Побачити документи зі своєї справи я змогла лише тоді, коли вдалося потрапити на особистий прийом до прокурора області Володимира Комашко. Але справжнім шоком для мене стало те, що багато документів з кримінальної справи просто зникли. 6 червня я подала скаргу стосовно бездіяльності органу досудового розслідування, вказала список відсутніх документів у справі. Зникли мої клопотання, а також диски зі свідченнями нотаріуса Завалієва.Та і події з квартирою на Бєлова, 37 розгортались як в справжньому екшені:
- Ще коли було перше засідання, 13.10.2016, до квартири батьків, намагалися потрапити невідомі люди. У цей день я якраз ночувала у них. Була десята година вечора, горіло світло у кімнатах, тобто не знати, що ми вдома, вони не могли. Швидше за все, просто хотіли налякати нас. Їх було двоє: один намагався відкрити двері, інший стояв на сходах. Я тримала замок, з такою силою, що нігті втиснулись у долоні. Пам’ятаю, в цей момент кричала щосили, а мама голосно викликала поліцію. Після виклику, чоловік відпустив ручку, і обидва без поспіху пішли. Вони сіли спокійно у автомобіль. Я навіть встигла записати: мерседес темно-синього кольору, седан, номер розгледіла частково: «СВ36.5..». Заяву подала до поліції, але до цього часу тиша. І тепер, як виявилось, ця заява загубилась.

- Повторний візит був нещодавно – 27 травня 2018 р. вночі о 03.10. Одного з них мій брат пізнав, це був той же чоловік, що і минулого разу. Однак цього разу, вони вже не були такими необачними, автомобіль, схоже стояв за будинком, бо побігли за будинок. Цілком очевидно, що вони знали про мою попередню заяву, і тому вели себе обережніше – коментує Юлія.

Читайте також:

 
Ймовірна квартирна оборудка залишила родину без житла (відео)
 
Поспілкуватися безпосередньо з нотаріусом Артемом Завалієвим, редакції Gorod.cn не вдалося, але помічник нотаріуса надіслав письмові відповіді від Артема Завалієва на наші запитання:

Позиція нотаріуса стосовно того, що довіреність виявилася підробною.

- На, мою думку, як приватного нотаріуса, який посвідчив дану довіреність, в даній ситуації вбачаються шахрайські дії як зі сторони Новгородської В.В., так і зі сторони Булгаєвої К.А. Мені були надані оригінали всіх документів, сумнівів щодо їх дійсності у мене не виникало. Так само і не виникало сумнівів щодо особи довірителя.

19 лютого 2018 р. Деснянський районний суд ухвалив рішення про вилучення оригіналу довіреності ВТІ 124397 від 20.06.13 р., та копії документів щодо реєстрації видачі такої довіреності. Запитання, яким чином Ксенія Булгаєва могла оформити у нотаріуса підробну довіреність? За якими документами встановлювалась особа Валентини Новгородської при здійсненні правочину? Чи звіряє нотаріус фото у паспорті з виглядом особи, яка оформляє довіреність? Паспорт був фальшивим, чи дійсним?
- 20.06.2013 року до мене, як приватного нотаріуса, з’явилась Новгородська В.В. з дочкою – Булгаєвою К.А. та зятем – Булгаєвим В.В., а також представником агенції нерухомості «Контактика» - Борисенко С.А. для посвідчення вищевказаної довіреності. Вони надали оригінали паспорту та податкового номера Новгородської В.В., оригінали свідоцтва про право власності та технічного паспорту на вищевказану квартиру. На той час, я чітко вважав, що довіреність підписується саме Новгородською В.В. і сумнівів щодо ідентифікації особи у мене не виникало. Так само не виникало сумнівів і у представника агенції нерухомості «Контактика», хоча Новгородська В.В. неодноразово зверталась особисто до цієї агенції. Крім того виникає питання: «У разі якщо, у Новгородської В.В. були не дуже гарні відносини з дочкою Булгаєвою К.А., чому Новгородська В.В. залишила оригінали вищевказаних документів у дочки?». Хочу зазначити лише одне, що при підписанні довіреності паспорт, податковий номер Новгородської В.В., свідоцтво про право власності та технічний паспорт на вищевказану квартиру не були фальшивими. Були надані оригінали.

- Чи були ще подібні випадки (коли довіреність визнавалася підробною) у практиці Артема Завалієва? Як багато, чим закінчилися? Чи відсторонювали Артема Завалієва на період розслідування від здійснення діяльності? Можливо обмежували доступ до реєстрів.
- Подібних випадків у моїй практиці не було. На період розслідування мене, як приватного нотаріуса, не відсторонювали від здійснення нотаріальної діяльності і не обмежували доступ до реєстрів.

- Чи вважаєте, що у ситуації з квартирою по Бєлова, є і ваша провина?
- Провина моя, як і інших осіб в даній ситуації є, але я, як нотаріус, також став жертвою шахраїв і моя ділова репутація була порушена.
18.06.2018 р. відбудеться засідання в Апеляційному суді Чернігівської області стосовно виселення з квартири. Юлія зі своєю неповнолітньою дитиною до цього часу прописані і проживають у квартирі. Скоріше за все рішення буде не на користь Юрченко, адже законною власницею тепер є Валентина Новгородська. Та за словами дівчини, судова тяганина стосовно її виселення, дозволяє їй якомога довше залишатися у квартирі, щоб на період розгляду кримінальної справи, Валентина Новгородська не встигла знову продати нерухомість іншим добросовісним покупцям. Цікаво, що Валентина Новгородська у проміжок між придбанням квартири сім’єю Шевченко – Юрченко та подачею документів в суд щодо незаконного продажу квартири її донькою, жодного разу не з’являлась на порозі житла, що придбала матір Юлії. Потерпілі і до цього часу не розуміють, як жінка, проживаючи в Італії, не з’являючись на порозі власної квартири, могла дізнатися, що її нерухомість продана? За час слідства Новгородська з’являлась лише у 2015 році, і навіть не була присутньою на судовому засіданні, де була засуджена її донька Ксенія Булгаєва. Весь цей час, її інтереси представляє адвокат по довіреності.

Коментар прес-служби Чернігівського відділу поліції Юлії Ковтун:

- Чернігівський відділ поліції проводить досудове розслідування за ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України. Всі клопотання долучені до кримінального провадження. Відповіді заявниці надавалися вчасно та у повному обсязі. Заявниця та її представники неодноразово були у Чернігівському відділі поліції та знайомилися з матеріалами. Якщо ж вони мають додаткові питання по провадженню, то можуть звернутися безпосередньо до поліції. Якщо є скарги на дії слідчого, то потерпіла сторона може звернутися до слідчого судді з відповідним мотивованим клопотанням в яких буде зазначено скарги на відповідні процесуальні дії та рішення слідчого.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Юрченко, Шевченко, Завалієв, Булгаєва, Новгородська, АН «Контактика», Бєлова, квартира, шахрайство

Добавить в:
 
 


Центр Комплект