Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Умови реєстрації та отримання грошової допомоги або що нового в Центрі зайнятості?Умови реєстрації та отримання грошової допомоги або що нового в Центрі зайнятості?

Сьогодні на прохання багатьох наших читачів, ми надаємо відповіді на доволі поширені запитання, які стосуються реєстрації та виплати грошової допомоги по безробіттю.

Працює міський центр зайнятості з 8:00 до 17:00, у п’ятницю – до 16:00. Вихідні дні: субота та неділя.
Пам’ятаєте які черги були раніше в Центрі зайнятості? Треба було відстояти та витратити багато часу, щоб тільки дізнатися, які потрібні документи. Потім піти в бухгалтерію за довідкою про заробітну плату за останні 6 місяців. Якщо ви працювали дистанційно за договором – дочекатися, коли прийдуть ваші документи та інше. А через деякий час знову прийти, зайняти чергу та взяти талончик до фахівця невідомо на який день.

Зараз, все, що стосується швидкості та якості реєстрації в Центрі зайнятості, значно змінилося і покращилося. Вже не потрібно ніяких довідок з бухгалтерії - в реєстрі є всі ваші дані по зарплаті за останній час роботи на підприємстві.

Тому, в перший раз треба мати при собі паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, трудову книжку або цивільно-трудовий договір та диплом про закінчення навчального закладу, і в разі потреби – військовий квиток.Диспетчер-консультант спочатку направить вас для реєстрації до одного з 4-х фахівців, що знаходяться праворуч від нього, в цьому ж залі.Вас зареєструють протягом 10 хвилин і видадуть два талончики: 1-й - на ознайомчий семінар і 2-й на інший день - до фахівця, який і буде допомагати вам в подальшому з підбором підходящої роботи.Особи, які зареєструвалися в Центрі занятості обов’язково повинні побувати на першому семінарі, де спеціаліст центру детально розповість про права та обов’язки безробітного, умови перебування на обліку, порядок виплати допомоги та інше.Загальні статистичні дані.
За червень місяць, на 12-е число статус безробітного отримали 196 осіб. Працевлаштовано 326, на громадських роботах почало працювати 41, пішло навчатися 12 осіб. Взагалі за цей рік отримали статус безробітного 2441 особа. На даний час перебувають на обліку 8826 осіб. Це означає, що не всі, хто звертається до центру зайнятості, отримують статус безробітного та грошову допомогу.

В якому випадку статус безробітного не присвоюється?
Не отримують статус безробітного особи, які знайшли роботу на момент присвоєння статусу, або не потребують наших послуг, чи відмовляються від підходящої роботи.

Коли починається нарахування виплати допомоги по безробіттю?

Рішення про надання особі Статусу безробітного буде прийматися з 8 дня після реєстрації. Тобто у людини є 7 днів на пошуки за допомогою сайту Державної служби зайнятості, самостійного пошуку з використанням комп’ютера в залі та інше.

Особи повинні опрацювати вакансії, які вказані на стендах, та що відповідають кваліфікації та останній посаді, зазначеній в трудовій книжці, також відвідати всіх роботодавців за направленнями від спеціалістів.

Якщо роботу не вдалося знайти, то відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», якщо особа звільнена «за згодою сторін», що зазначене у частині першій статті 43 Закону України «Про зайнятість населення», допомога по безробіттю нараховується з 8-го дня після реєстрації особи та присвоєння статусу безробітного.

Особам які звільнені з останнього місця роботи за статтею 38 КЗпПУ (за власним бажанням, без поважної причини) або з підстав, передбачених пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, пунктами 1, 2, 3, 4 статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України, виплата допомоги по безробіттю розпочинається з 91 календарного дня.

Який порядок виплати допомоги по безробіттю? Від чого залежить розмір виплат?

Допомога по безробіттю нараховується три рази на місяць( 1-е, 10-е, 20-е числа), а за згодою безробітного - один раз на місяць – на картковий рахунок бажаного вами банку. Період, за який здійснюється поточне нарахування допомоги по безробіттю, обмежується датою, що передує дню останнього відвідування безробітним центру зайнятості. Гроші заходять на карту через 5-7 днів після нарахування. Це не затримка, а звичайна процедура.

Система нарахування – від відвідування до відвідування. Наприклад, перший раз ви прийшли до спеціаліста 5-го числа. Потім вам назначили на 17-е. Оскільки, нарахування відбудеться 20-го, то вам нарахують допомогу з 5 п 17 число. Чому не нараховується вся сума відразу? Тому що, невідомо, коли людина зніметься з обліку. Якщо ви побули 23-го, а найближче нарахування 1-го числа, вам нарахують 1-го, але з 5 по 23.

Розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням.


Відповідно до Закону застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:
- до 2 років – 50%;
- від 2 до 6 років – 55%;
- від 6 до 10 років – 60%;
- понад 10 років – 70%.
Але допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.

Якщо страховий стаж менше шести місяців, то особи мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі – 544 гривні. Виплата в такому ж розмірі встановлюється особам, які звільнені за порушення трудового Законодавства.

Яка тривалість виплат?

Допомога по безробіттю призначається на 1 рік. Але, якщо ви звільнені, наприклад, «За згодою сторін», виплата допомоги скорочується на 3 місяці з кінця, тобто продовжується 9 місяців.

Що буде, якщо безробітний порушить встановлені в Центрі правила? Наприклад, не прийде вчасно до фахівця чи на семінар без поважної причини?
До особи буде вжита така санкція, як скорочення виплати:
На перший раз – скорочення до 15 днів, на другий – до 30 днів, втретє – до 45 днів.
До поважних причин відноситься хвороба безробітного або його дитини віком до 14 років; заочне навчання та вихід на сесію; відвідування державних установ (суду) протягом всього дня; смерть близьких. В будь-якому випадку ви повинні надати вашому спеціалісту довідку.

Виплата буде також на перший раз скорочена, якщо ви не опрацювали направлення на підходящу роботу від спеціаліста до підприємств-роботодавців. На другий раз таке порушення закінчиться зняттям з обліку.
Зняття з обліку буде застосовано і якщо особа не прийшла до центру протягом 30 днів.

До речі, не треба обманювати спеціаліста стосовно вашої зайнятості. Якщо ви зареєструвались в центрі, отримуєте допомогу, і раптом ваш фахівець дізнається, що ви знайшли роботу та вже працюєте, то всі нараховані за певний період, кошти, ви будете зобов'язані повернути. Так, за останній час було повернуто більше 120 тисяч гривень.

Якщо ви знаєте, що вам потрібно кудись виїхати на 30 днів чи більше, краще написати заяву та знятися з обліку, а потім зареєструватися знову.

Які вакансії зараз може запропонувати Центр зайнятості?
По-перше, по бажанню в центрі можна безкоштовно перевчитися та закінчити курси підвищення кваліфікації, якщо спеціаліст не зміг знайти певну роботу. Більш того, з роботодавцем укладається договір, згідно якого, він не може відмовитися від підготовленого працівника.

Співпрацюючи з різними роботодавцями, центр зараз може запропонувати в першу чергу, робітничі професії. Жінкам такі, як швачка, кондитер, касир. Чоловіків чекає тролейбусне управління та ковальський завод.Кращими роботодавцями вважаються:
ПАТ «Чернігівобленерго» (вул. Гонча,
ПАТ «Чернігівгаз» (вул. Любецька, 68)
КП «Чернігівське тролейбусне управління» (вул. Шевченка, 50)
ТОВ «Чернігівська фабрика лозових виробів» ( вул. Толстого, 28)
ТОВ «Чернігівський кардан» (просп. Миру, 312)
ТОВ «Українські технології машинобудування» (вул. Широка, 2)
ТОВ «Пласт-Бокс Україна» (вул. Ушинського, 38)
ДП «ТК Стиль 2013» (вул. Інструментальна, 6)
ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» (вул. Родимцева, 16) та інші.

Також, в центрі зараз є можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці в Державі Ізраїль згідно двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:
1. опалубник - будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов'язковим є вміння читати плани будівництва;
2. арматурник - робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
3. лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);
4. штукатур (штукатурні роботи).

Основні вимоги до кандидатів на працевлаштування в Ізраїлі:
1. володіння професійними навиками зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;
2. є громадянином України;
3. вік 25-50 років (на дату подачі заяви до БЦЗ);
4. ніколи раніше не працював в Ізраїлі;
5. не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
6. не має судимості;
7. має бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Термін дії договору: мінімальний термін дії договору 1 рік, з можливістю пролонгування на термін до 3-х років. Початком трудової діяльності вважається дата прибуття працівника до Ізраїлю. Відібрані працівники отримують робочу візу в Ізраїлі.
Норма робочого часу: місячна норма робочого часу - 182 години; понаднормова праця - мінімум 29 годин в місяць.
Заробітна плата: мінімальна заробітна плата – 5 200 ізраїльських шекелів (от 1450 доларів) за 182 годин місячної норми робочого часу.

Українські працівники, працевлаштовані в Ізраїлі, користуються рівними правами, як і місцеві працівники відповідно до ізраїльського законодавства та Імплементаційоного протоколу, включаючи дні відпустки, лікарняний, виплати на оздоровлення та інші, що буде відображено в трудовому договорі.І на закінчення. Зараз, в час електронних технологій, на сайті http://dcz.gov.ua/ можна відкрити свій персональний кабінет та слідкувати за новинами, датами відвідування та навіть за нарахуванням грошової допомоги. Це ваша електронна картка безробітного. Вся інформація, яку надає вам ваш фахівець, відображається в персональному кабінеті.
Ті особи, які не можуть або не хочуть користуватися сайтом, можуть замовити довідку про свої нарахування в бухгалтерії центру.

Gorod.cn.ua

Теги: Центр зайнятості, документи, порядок виплати допомоги

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект