Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Увага! Насувається атмосферний фронт північного циклону!Увага! Насувається атмосферний фронт північного циклону!

Ясне сонечко в останні дні радувало нас своїм проміннячком – це, як твердять синоптики, антициклон Зорро захищав нас від атмосферних фронтів. Але сила його вже не така, щоб стримати черговий циклон зі Скандинавії і тому дощі та грози скоро охоплять вже й Чернігівщину, яку торкнеться атмосферний фронт циклону Xisca (хоча сам він пересуватиметься значно північніше, за межами України).Як повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, в останні дні територія області знаходилася в зоні поля підвищеного тиску: 9 червня на погоду області впливав теплий сектор північно-східного циклону з проходженням атмосферного фронту, 10 червня – периферія північного антициклону, сьогодні вночі – поле підвищеного тиску, спостерігалась погода без опадів, на більшій частині території області спостерігалися суховійні явища. Температура повітря вдень підвищувалася 8 червня до 24-28º тепла, 9 червня до 26-29º, у північно-східних та східних районах до 22-24º тепла, вночі знижувалася 9 червня до 8-13º тепла, 10 червня у північно-східних та східних районах до 5-6º, на решті території – до 8-12º тепла. Минулої доби зберігалася тепла суха погода, вітер переважав північно-східний 4-8 м/с. До речі, абсолютний максимум температури повітря у Чернігові 10 червня становив 32,2º тепла у 2009 році, а абсолютний мінімум 11 червня 3,8º тепла у 1982 році. Що ж там далі? Метеорологи попереджають: на нашу територію суне атмосферний фронт північного скандинавського циклону! Детальніше по дням:

12 червня буде мінлива хмарність, короткочасний дощ, гроза, вдень подекуди град. Вітер дутиме південно-західний 7-12 м/с, при грозах місцями шквали 15-20 м/с. Температура по області вночі 11-16º, вдень 22-27º тепла, по Чернігову короткочасний дощ, гроза, температура вночі 13-15º, вдень 24-26º тепла.

13 й 14 червня – мінлива хмарність. 13 червня ще подекуди йтиме невеликий короткочасний дощ, гроза, а 14 червня вже буде без істотних опадів. Вітер дутиме північно-східний 7-12 м/с. Температура вночі 11-16º тепла, вдень 13 червня 20-25º, 14 червня 22-27º тепла.

15червня – без опадів. Температура вночі 11-16º, вдень 21-26º тепла.

А що там у календарі народному?

12 червня відзначається день пам'яті преподобного Ісакія-сповідника. У народі цей день вважався зміїним, бо за народним повір'ям, у цей день змії «ходять по лісах станицями» і вбивати їх не можна було – будь-кому вони готові мстити безмилосердно. Також з давніх часів до нас дійшла традиція на день Ісакія саджати боби. Нащі пращури цього дня спостерігали за павуками: якщо вони посилено працюють у цей день, значить погода буде змінюватися.

13 червня вшановується пам'ять мученика Єрмія, якого в народі називали Розпрягальником. Це було обрядове народне свято: вважалося, що в цей день слід закінчувати посів зернових культур. Наші пращури прислуховувалися до зозулі: якщо вона в цей день кує, то наступний день погожим буде. Також звертали увагу на росу – чим більше її було ввечері, тим жаркішим буде завтрашній день.

14 червня вшановується пам'ять мучеників Устина Філософа і Харитона. У народі помітили: якщо в цей день довго кує зозуля - очікується тепла погода без холодного ранку. А сам ранок цього дня мав для селян велике значення – по ньому визначали урожай: якщо гарний ранок на Устина, то буде гарний налив жита, якщо дощ, похмуро, то буде урожай на льон та коноплі. Саме для цього дня існує й красива сімейна традиція: вечір 14 червня слід провести наодинці з коханою людиною, тоді пару не обійде щастя.

15 червня відзначається день святителя Никифора, сповідника, патріарха Константинопольського. Погоду в цей день нашим пращурам прогнозувало сонце: якщо воно ввечері не сяде в хмари, то наступний день буде погожим, а якщо сяде в хмари, то і весь наступний день буде негожим. Чи справдяться ці прикмети у найближчі дні? Поживемо – побачимо, а під час негоди почитаємо поезію і помріємо:

Вслухаюсь в літо… Неповторна мить…
Легенький вітерець листки колише,
Іще одна з миттєвостей летить –
І червень вже свою сторінку пише.
Зозуля з гаю шле своє «ку-ку»:
Підкинула яєчка й веселиться.
Зачервоніли ягідки в садку,
Роса краплинками на них іскриться...


Gorod.cn.ua

Теги: погода, прогноз погоди, синоптики, дощ, гроза, циклон

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект