Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » З новими правилами нарахування субсидій до третини чернігівців мають знову писати заяви і заповнювати декларації

З новими правилами нарахування субсидій до третини чернігівців мають знову писати заяви і заповнювати декларації

Близько 20-30 відсотків чернігівців мають звернутися в управління соціального захисту і повторно подати заяви і декларації про доходи з урахуванням змін до законодавства. Про це сьогодні розповіли на брифінгу, присвяченому цій темі, директор департаменту Соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін та директор ТОВ «Черігівгаз Збут» Іван Луста.


 
Зміни до законодавства стосовно призначення субсидій вступили в силу з 1 травня цього року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України за №329 якою змінено підстави для нарахування субсидій. Більшості громадян, як стверджують чиновники, нікуди йти не треба і субсидії їм нарахують автоматично. Але для багатьох домогосподарств, за попередньою оцнкою для 20-30 відсотків мешканців Чернігова і області, додаткові ускладнення таки будуть: їм доведеться повторно писати заяви про нарахування субсидій, подавати декларації про доходи і долучати до цього процесу своїх родичів, навіть якщо ті лише зареєстровані, але не живуть по місцю прописки.
 
Загалом за переоформленням субсидії треба буде звертатися тим, хто офіційно не працює, або отримує заробітну плату меншу за мінімальну; тим, кому треба буде надати додаткові декларації членів сім’ї, якщо ті проживають окремо (приклад наведений Олегом Русіним – чоловік і дружина після одруження не змінювали місце прописки – тепер вони обоє мають подавати декларації за обома адресами і доходи їх теж рахуватимуться як спільні за обома адресами); тим хто орендує житло; членам родин які не живуть по місці прописки (якщо діти живуть і працюють в Києві, проте зареєстровані в Чернігові – батькам, щоб отримувати субсидію, доведеться подавати і їх декларації); тим у кого з’явились нові члени родини, наприклад народилась дитина; є борг в розмірі більше 240 гривень за 2 місяці чи більше.
 
Субсидії тепер не призначатимуться тим родинам, в яких хтось з сім’ї старший 18 років офіційно не працює (раніше рахували від певної суми, кількох прожиткових мінімумів), при цьому не стоїть на біржі, не навчається, не має інвалідності чи інших поважних причин не працювати; можуть не отримати субсидію і ті, хто працює, але отримує менше мінімальної заробітної плати; відмовлять якщо площа квартири більша 120 квадратних метрів, а будинку – більше 200; якщо в когось з родини є транспортний засіб (крім мопеда) якому менше 5 років; якщо за минулий рік купували (чи отримали у спадщину) автомобіль, землю, будинок дорожчий за 50 тисяч гривень. Зачепили «законодавці» і тих, хто працює за кордоном – якщо хтось з зареєстрованих членів родини пробув за кордоном більше 60 днів, родина автоматично позбавляється права на субсидію.


 
Це лише основні зміни і обмеження, затверджені у вже згаданій постанові уряду № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. N 1022». Щоб побачити всі — краще дивитись саму постанову, а якщо є сумніви — звертатись за роз'ясненнями в соціальні служби.
 
Окремо варто згадати про сплату обов’язкової частки, від суми комунальних послуг. Вона нараховуватиметься кожному окремо залежно від доходів і її несплата протягом двох місяці тягне за собою скасування субсидії з необхідністю повернути всі раніше нараховані по субсидії кошти – тобто борг від несплати не лише не зменшиться, а й значно зросте.
 
Змінились тепер і строки призначення субсидії — тепер вона розраховуватиметься двічі на рік, в травні для теплого сезону на період з 1 травня по 30 вересня і в жовтні на опалювальний період з 1 жовтня по 30 квітня.


 
Загалом в минулому році з 440 тисяч домогосподарств субсидію отримували 252 тисячі. Разом з тим. За словами Івана Лусти, під загрозою втрати субсидій на початок травня вже перебуває 87 тисяч господарств, де є борги по сплаті за спожитий газ.
 
Офіційні мотиви змін від державних мужів зрозумілі – щоб було менше випадків, коли субсидії отримують ті, хто має великі прибутки, але “по знайомству” чи шахрайським шляхом таки отримали їх. Неофіційні, але не менш очевидні, мотиви — в бюджеті не вистачає коштів. От тільки чи не призведуть такі зміни до фіктивних розлучень чи одружень, зняття з реєстрації мешканців «в нікуди», адже прописка в нас нині не обов’язкова? Як мінімум доведеться впорядковувати свої документи — прописки-виписки, одруження-розлучення. Відповідно можуть з’явитися й черги до соціальних служб, за що вже хвилюються самі соціальні працівники, адже дуже короткі терміни для прийому заяв і, як завжди, чергові скорочення співробітників. І якщо ті, хто “по знайомству” користуються субсидіями, свої знайомства навряд чи втратять за рік, то звичайні люди, потраплять у відверто скрутне становище.
 
Gorod.cn.ua


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Луста, Русін, субсидії, постанова 329,

Добавить в:


ЦентрКомплект