Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » П’ять років тюрми з конфіскацією отримав голова Менської громадиП’ять років тюрми з конфіскацією отримав голова Менської громади

52 долари та 494 гривні, вилучені влітку 2016 року під час обшуку. І дві земельні ділянки. Одна площею 130 квадратних метрів, інша 10000 (вказані у декларації за 2017 рік як такі, що належать на праві власності). Це все, що можна конфіскувати за рішенням суду у 42-річного Геннадія Примакова, діючого міського голови Мени. Очільника Менської ОТГ, до якої входять, окрім райцентру, селище Макошине і 31 село.П’ятого травня Менський районний суд оголосив вирок Геннадію Примакову та 47-річному Валерію Гайдукевичу, колишньому депутату Менської райради, — п’ять років позбавлення волі кожному. Так, як і просив прокурор обласної прокуратури Дмитро Розенко. Також суд постановив позбавити Примакова дев’ятого рангу з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування на строк три роки.

І обом присудив конфіскацію... Так закінчився розгляд у першій інстанції, що тривав з січня 2017 року.

Суть справи така. Власник колишнього менського заводу продтоварів захотів придбати землю під ним — гектар. Через посередника, який не мав довіреності на ведення переговорів, звернувся до Примакова для оформлення земельної ділянки. Гайдукевич колись керував заводом, і, як виявляється, є користувачем суміжних ділянок. Тому питання ще треба було обговорити і з ним. Судячи з вироку, Примаков тисячу доларів ні в кого не брав і не вимагав. Гайдукевич при зустрічі з посередником на землі написав цифру 1000. Гроші посередник Бондар приніс на підприємство. Гайдукевич сказав, щоб бухгалтер оформила, як усім (за семеро свиней). Бондар перерахував гроші, бухгалтер почала писати накладну, і тут заскочили правоохоронці. І почалося. Слідство, держобвинувачення і суд. Свиней Бондар, як виявилося, не збирався купувати. Ту тисячу доларів розцінили як хитру схему передачі грошей за пособництва Гайдукевича. Бо розрахунки у нас в Україні проводяться у гривнях. А на квитанції не було прізвища і підпису покупця та печатки.

Примакова за час слідства суд тричі відстороняв від роботи. Однак це не завадило йому перемогти на виборах голови ОТГ.

Все у цій справі було: і прослуховування телефонних розмов, і переписані номери купюр в СБУ в Чернігові. І клопотання адвоката Олексія Кінебаса визнати докази, надані слідством, недопустимими. Розгляд був насичений. Судді Андрію Слісару прокурор не раз просив відвід. До речі, суддя повністю підтримав позицію держобвинувачення. А ось підтримати підсудних прийшов лише Олег Небера, соратник по Радикальній партії, колишній керівник КП «Менакомпослуги».Примаков спокійно слухав вирок, лише іноді попивав воду з пляшечки. Гайдукевич розчервонівся і щось шукав чи писав комусь повідомлення з мобільного, коли зрозумів, що буде строк.

У рішенні не було речення: «Взяти під варту у залі суду». Тому засуджених не затримали. Геннадій Примаков сказав: «Хіба можна було очікувати іншого вироку, якщо це провокація СБУ. Буду оскаржувати». З посади Примаков не піде, доки вирок не набере законної сили. А станеться це не скоро. Якщо в першій інстанції розгляд розтягнувся більше ніж на рік, то на апеляцію і касацію піде не менше часу.

На своїй сторінці у «Фейсбуці» Андрій Лозовий, нардеп від Радикальної партії, написав:

«Рік тому мій друг Гена Примаков був обраний міським головою Менської ОТГ на Чернігівщині. Місцевий олігарх-латифундист Валерій Давиденко намагався перебити результат волевиявлення підкупом, якому ми з командою жорстко протидіяли і не дали вкрасти у нашого Примакова заслужену перемогу.

Давиденко, який обкрадає селян, не може з тим змиритися досі. Відтак купив сьогодні рішення судді Менського райсуду Слісаря, яким Примакова і нашого авторитетного на Менщині партійця Валерія Гайдукевича засудили до 5 років тюрми по старій вигаданій справі, засудили відверто по бєспрєдєлу.

Ми не дамо злодійкуватим лати фундистам і продажним ублюдкам в мантіях знущатися над нашими побратимами і захистимо правду. Не на тих нарвались!»

А що меняни? Чимало з них шкодують за Примаковим. Кажу 11, так: «Попередні мери значно більше крали, і їм як з гуся вода. А при цьому заасфальтували вулиці, що по 25 років у багнюці жили». Інші радіють.

* * *

Що ж, бути у Мені виборам голови? Знову цукор роздаватимуть?

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №19 (1670), 10 травня 2018 року

Теги: Геннадій Примаков, вирок, Валерій Гайдукевич, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект