Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Син поетеси Марії Чепурної перелякав пасажирів маршрутки Новгород-Сіверський – Київ «бомбою»Син поетеси Марії Чепурної перелякав пасажирів маршрутки Новгород-Сіверський – Київ «бомбою»

Третього травня о дев’ятій ранку неподалік мосту через Десну у Чернігові зупинилася маршрутка Новгород-Сіверський - Київ.— Пасажир хотів підірвати маршрутку. Підійшов, у руці щось. Я зупинився, щоб висадити пасажирів, — розповідає 38-річний Олександр Коленченко, водій.

— Людям він без агресії говорив: «В кармане бомба, не выйдете, всем будет плохо». Сам же хотів їхати далі, — розказали пасажири.

Навів страху 43-річний Роман Чован з села Шаболтасівка Сосницького району. Люди викликали поліцію. Правоохоронці наділи на Романа наручники і кинулися на пошуки вибухівки. Та нічого не знайшли, окрім 121 гривні, документів, двох телефонів марки «Нокіа» і трохи інших речей, у його торбі.

Свою поведінку Роман пояснив спокійно:

— Мене хотіли вбити найманці. Їхали спеціально за мною у маршрутці. Мені нічого не казали. Один вів мене до Чернігова, потім вийшов. І показав двом іншим: «Доведіть його до Києва».

З боку, як подивитися, не п’яний і не під кайфом. А таке меле. Отож поліцейські відвезли до психлікарні.

У Шаболтасівці розповідають: «Роман переїхав у бабину хату. Стареньку забрали діти у сусідню Авдіївку. Було, їздив на заробітки до столиці. Та вже з рік нікуди з села не виїздив. Жив з того, що по людях заробляв. Дядьки рідні допомагали. Подав документи на субсидію — йому відмовили. Прийшов питати до сільради: чому? Там пояснили: тому, що офіційно не працює. Роман сказав: «Поїду до Києва на хлібокомбінат на роботу, у гарячий цех, там мене раніше брали». До односельців агресії не виявляв, сам собі на умі. Кілька місяців тому ходив Шаболтасівкою у шапці-вушанці навиворіт».

— Моя сестра, мати Романа, — дитяча українська поетеса Марія Чепурна. її книжки є в кожній бібліотеці. Не стало сестри у 1995 році, померла від хвороби. Я жив з ними у Києві на Оболоні. З пологового будинку Рому забирав, гуляв з ним, вечерю готував, доглядав, — розповідає 60-річний Володимир Чепурний з Сосниці, колишній редактор районної газети. — Потім пішов до армії, далі своє життя закрутилося.

— Володимире Миколайовичу, що зі столичною квартирою, з батьками Романа?

— Вони розміняли квартиру. Батьку дісталася двокімнатна, матері однокімнатна. Після смерті Романового батька вона дісталась його сестрі з Полтавщини. А Роман материну пропив. Я, чим міг, йому допомагав.

— Чим я йому допоможу? — дивується другий дядько, Анатолій Чепурний. — Я тим, хто мене не слухає, не допомагаю. Нас троє братів-пенсіонерів. Матір, якій 94 роки, доглядаємо.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 етапі 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками) — карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. Поліція перевіряє затриманого на факти адекватності та осудності.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №19 (1670), 10 травня 2018 року

Теги: Роман Чован, маршрутка, бомба, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект