Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як відвідати салон краси і… не захворіти

Як відвідати салон краси і… не захворіти

Сьогодні мова про хвороби, що підстерігають нас у перукарнях, салонах, косметичних клініках. Окрім доглянутого волосся і шкіри обличчя, модної стрижки, акуратного манікюру чи педикюру, на жаль, є ризик заразитися небезпечними недугами. Звісно стверджувати, що відвідування салонів краси обов’язково обернуться для клієнта яким-небудь захворюванням, не можна. Адже за дотримання правил спеціальної обробки інструментів і належного проведення процедур, зазвичай, проблем зі здоров’ям у клієнтів не виникає. Проте все частіше спостерігаємо халатність персоналу, яка й призводить до серйозних захворювань, серед яких грибкові, стафілококові інфекції, віруси герпесу, гепатитів С і В... Тільки уявіть: під час нанесення татуювання можна заразитися більш ніж двома десятками недуг, серед яких СНІД і туберкульоз!Хворих - майже тисяча

Упродовж минулого року завдяки мікробіологічному методу на Чернігівщині обстежено 3041 особу з підозрою на туберкульоз, виявлено - 113 хворих, або 3,7%. За допомогою стаціонарних і пересувних флюорографів медики обстежили близько півмільйона жителів області, у 247 людей діагностували туберкульоз. Загалом профілактичні огляди пройшло більшість дорослого населення.

За словами головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Миколи Дейкуна, наразі на Чернігівщині проживає близько тисячі осіб, хворих на туберкульоз. Частина з них долає недугу. складніша ситуація з пацієнтами, у яких ця хвороба поєднується з ВІЛ-інфекцією. За результатами 2017 року, у нас зареєстровано 602 нових випадків туберкульозу, у 2016-му - 656. Найстрашніше, що хворіють діти, на жаль, уже зафіксовано 16 випадків.

До речі, в області працює шість спеціалізованих медичних закладів, де наразі лікують хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз. З липня всі ці установи планують об’єднати в одну службу.

Салони ніхто не перевіряв уже вісім років

24 березня громадська організація «Ліга ділових та професійних жінок України» у співпраці з проектом Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств» провела адвокаційну кампанію зі створення стандартів бізнесу та запровадження системи саморегулювання. Захід проходив за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань. Під час зібрання учасники порушили чимало актуальних питань, серед яких - якість послуг салонів краси, безпечність елементарних та регулярних процедур манікюру, педикюру та інше.

- Усі знають, що хворобу легше попередити, ніж лікувати, - каже виконавча директорка громадської організації «Ліга ділових та професійних жінок України» Юлія Заїка. - Але на практиці мало хто проводить профілактику: ми звикли боротися з наслідками, а не усувати причини. І коли проблема вже невідворотна, беремося поспіхом щось виправляти. Ось які ризики є, приміром, у б’юті-індустрії. Немає контролю: через реорганізацію санітарної служби незрозуміло, хто і коли має перевіряти. Останні вісім років перевірок взагалі не було! Також клієнти не усвідомлюють, яка є небезпека для їхнього життя та здоров’я. Мова про поширення вірусів та інших тяжких недуг: гепатиту, оніхомікозу (грибок нігтів), золотистого стафілококу, паразитів, лишаїв... Україна посідає перше місце у Європі за рівнем захворюваності на гепатит С. За словами заслуженого лікаря України Світлани Антоняк, десятки тисяч людей живуть і не знають, що хворі на цю страшну недугу. Більшість випадків зараження на гепатит С - саме через салон краси.

Проаналізувавши ситуацію в регіонах (це опитування, вибіркові відвідування, спілкування з власниками салонів), Юлія Заїка зазначає, що дотримуються санітарно-гігієнічних норм і мають жарові шафи менше 7% від офіційно зареєстрованих салонів краси. Вдвічі більша кількість представників тіньового сектору - «надомники».

- На міжнародній арені Україна давно втратила репутацію, - продовжує пані Юлія, - в посольствах іноземних туристів попереджають про дуже високі ризики захворювань під час відвідування українських салонів. Вирішувати ситуацію в країні потрібно було вже вчора. Тому Ліга ініціювала проведення платформи для обговорення цієї актуальної проблеми, щоб салони краси, яких у нас з’являється все більше й більше, за якістю і безпечністю послуг не ставали зоною небезпек, а наблизились до європейської практики і стандартів.

Заразитися легко, а ось лікувати...

Найпоширеніша проблема у переліку салонних інфекцій - грибок. Під час манікюру або педикюру «підхопити» його можна через нестерильні інструменти, брудний рушник, вологу підлогу або недостатньо продезінфіковану ванночку.

- Іноді грибкова інфекція може проникнути під штучні нігті, коли пластина нещільно прилягає до «рідного» нігтя, - розповідає майстер манікюру одного чернігівського салону краси Наталія Шестак. - Лікування грибка - складний і довготривалий процес. Щоб уникнути подібної неприємності, одразу після візиту, приміром, до майстра педикюру бажано обробити стопи і нігті спиртом.

Можна легко заразитися й герпесом. Достатньо, щоб вірус з крапелькою крові осів на інструментах. Якщо ножиці використовувати далі (не обробляти), в організм наступного клієнта герпес може потрапити через подряпину на його шкірі.

- Щоб не інфікуватися, кожен має з особливою старанністю вибирати салон, зважати на головний критерій - якість обробки інвентарю, - радить пані Наталія. - Така процедура має проводитися не спиртовими розчинами, а в спеціальному портативному автоклаві. До того ж, під час усіх косметологічних процедур: татуажу, манікюру, пірсингу - майстер має використовувати одноразові рукавички.

Стафілококовою інфекцією можна заразитися не тільки в косметичному кабінеті під час дерматологічного очищення шкіри, а й у перукарні, після розчісування брудним гребінцем. Проявляється захворювання висипом: на шкірі голови чи обличчі з’являються маленькі гнійники.

- Колись вважали, що заразитися гепатитом С можна тільки під час повторного використання шприців або відвідавши стоматолога, який не дбає про стерильність, - вважає майстер-перукар з 12-річним досвідом роботи Марія Глазко. - Наразі така ймовірність існує і коли розчісуєш волосся гострим гребінцем, і під час електроепіляцїї, проколювання вух, корекції форми брів. Особливо обережним потрібно бути тим, хто вирішив зробити собі татуювання. Крім гепатитів, які вважаються дуже серйозними захворюваннями, при нанесенні татуювання можна заразитися ще й туберкульозом, СНІДом... Джерелом небезпеки можуть бути не тільки голки, але навіть руки майстра. Тому варто звертатися тільки до фахівця з хорошою репутацією.

Це наше здоров’я!

Як правильно мають дезінфікувати інструменти в салонах краси, ми поцікавилися у досвідченого майстра манікюру і педикюру Натали Лисниченко:

- Спочатку потрібно провести антисептичну обробку рук за допомогою дезінфікуючих засобів. Стерилізувати ж інструменти варто в спеціальному обладнанні, наприклад, це може бути жарова шафа, в якій при температурі близько 180° С знищуються хвороботворні мікроорганізми упродовж 40-60 хвилин. Або автоклав, що також забезпечує належну обробку. Після цих процедур інструменти кладуть до спеціального ультрафіолетового стерилізатора, де в подальшому вони й зберігаються.

Наостанок зазначимо: під час відвідування салонів краси чи перукарень ніколи не соромтеся запитати, чи належно персонал обробляє інструменти й дотримується санітарно-гігієнічних правил. Адже насамперед - це наше здоров’я!

Лариса Галета, тижневик «Деснянка» №15 (700), 12 квітня 2018 року, четвер

Теги: салон краси, хвороби, здоров’я, «Деснянка», Лариса Галета

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект