Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чи всіх порадує погода на Радуницю?

Чи всіх порадує погода на Радуницю?

Минулі вихідні радували Чернігівщину сонечком і теплом – це так північний антициклон Мартін для нас постарався. Як повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, на погоду в області впливала периферія антициклону, який з Фінляндії перемістився на Азербайджан, а тому спостерігалась погода без опадів. 14 квітня місцями на поверхні ґрунту та на висоті 2 см над ним відмічався заморозок 1-5º, 15 квітня місцями у північно-східних районах на поверхні ґрунту та на висоті 2 см над ним відмічався заморозок 0-2º. Минулої доби спостерігалась погода без опадів, температура вдень була 20-23º, вночі 4-9º тепла (середньодобова температура вища норми на 6º). До речі, абсолютний максимум температури повітря у м. Чернігові 15 квітня становив 23,0º тепла у 2000 році, а абсолютний мінімум 16 квітня 2,5º морозу у 1971 році. А чи всіх радуватиме погода на Радуницю-Провідну неділю? Адже настають дні, коли ми згадуємо рідних, знайомих, молимося за тих, хто більше не топтатиме весняного рясту, поминаємо тих, за чиїми спинами ми можемо спокійно існувати. Синоптики прогнозують що…17 квітня буде хмарна погода з проясненнями, без істотних опадів, вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 8-13º, вдень 18-23º тепла. По Чернігову температура вночі 9-11º, вдень 20-22º тепла.

18 та 19 квітня – хмарна погода з проясненнями, вночі 18 квітня йтиме дощ, в решту часу місцями невеликий короткочасний дощ. Вітер південно-західний 7-12 м/с, вдень місцями пориви 15-20 м/с. Температура вночі 18 квітня 7-12º тепла, 19 квітня 4-9º, вдень 12-17º тепла.

20 квітня – без опадів. Температура вночі 1-6º тепла, на поверхні ґрунту та місцями у повітрі заморозки 0-4º, вдень 20 квітня стовпчик термометра показуватиме 12-17º тепла.

Зазираємо і до календаря народного:


17 квітня відзначається день пам'яті преподобного Йосипа-піснописця і творця канонів. Саме на Йосипа починає звучати голосок цвіркуна і вперше подає голос журавель. У давнину цього дня виходили з будинків та зверталися «за допомогою» до журавлів, оскільки вважали їх борцями зі злом і захисниками від нечистої сили. Примічали: якщо вдень 17 квітня спекотно, а вночі прохолодно – це до хорошої погоди.

18 квітня вшановується пам'ять святого мученика Феодула-читця. У народі святого називали Федул Вітренник і цього дня так казали: "Прийшов Федул – тепляк подув". Але якщо у цей день була негода, то говорили, що "Федул губи надув". До цього часу ще ймовірні заморозки, але після Федула влада зими вже вважалася втраченою.

19 квітня вшановується пам'ять святого преподобного Євтихія, архієпископа Константинопольського, якого у народі називали Тихим, оскільки погода у цей день частіше за все бувала спокійною. Коли видавався і справді тихий день, то селяни вважали, що це до врожаю ранніх хлібів.

20 квітня відзначається день пам'яті святого мученика Руфина, диякона, діви Акиліни і з ними 200 воїнів. «Якщо на Акулину піде дощ, то ярові будуть погані, а калина вродиться хорошою» - казали колись. Наші пращури в ніч на 20 квітня прискіпливо спостерігали за небом: якщо на ньому було багато зірок, то це обіцяло хороший урожай грибів і ягід. Саме з цього часу з'являлися вже й перші гриби – сморчки та строчки. Якщо наші читачі натраплять на такі, то нехай поділяться… хоча б фотографіями. Ми ж поки-що поділимося віршиком:

Отакий він, цей сморчок,
Від народження – «дідок».
Виріс на узліссі,
Шапка на маківці.
Дмухнув вітер і сморчок
Повалився на бочок.
Весь у зморшках він лежить:
«Швидше вже мене знайдіть!»
Gorod.cn.ua

Теги: погода, прогноз погоди, синоптики, весна

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект