Смерділа вода у річках

Вода у малих річках Менщини має неприємний запах. Про це на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» написав 3 квітня голова Менської громади Геннадій Примаков:

«3 апреля в 17.17.
Сьогодні разом із заступниками об’їхали майже всі дамби, починаючи від с. Дягова до с. Ушня та смт Макошине. Побачили цікаву дуже картину, вода з полів збігає до малих річок, а потім до р. Десна. Ніби все як і повинно бути, та є ''але". Неприємний запах від води, люди похилого віку кажуть, що це від добрив з полів. Добавляючи, що порозорювали ПАНИ луги під Десною, вся гидота з полів в річку, яка буде риба та відпочинок».Вода з полів

— Станьте на мосту через річку Мену, подивіться, — пропонує Віктор Чирва з Осьмаків Менського району, працівник Сосницького міжканалводбуду. — Зазвичай весною на мосту вода чиста. А то чорна, грязна. Мо’, де прорвало очисні споруди, мо’, з якого озера. Я живу в Осьмаках біля річки. Зранку вийдеш — є запах конкретний від води. На шлюзах працюю. Піднімаю, опускаю рівень. Мул смердить застояним. Такого у минулому році не було.

У селі Дібровці (люди між собою називають його Дубровка, належало до Ушнянської сільради, зараз входить у Менську об’єднану територіальну громаду) люди теж нарікають на забрудненість річки Мена.

— Може, скид звідкись був, — припускає Валерій Корж із Дібровки. — Коли сніг із льодом, прикривається це діло. Тане сніг і лід, воно — у воду. А може, хімікати з полів.

6 квітня хімічного чи застояного, неприємного, запаху не почула. Ні в Осьмаках, ні в Дібровці, ні в Дягові. Ні в Ушні та Макошиному — там протікає Десна. Може, запах розчинила, віднесла велика весняна вода?

— Десна притискає, вода у Мені піднімається, — говорить Віктор Чирва. — Повені особливої не очікуємо. Хоч луг потоплений. Зате сіно буде. Під дворами, у погребах є вода. У колодязях її багато. У мене вже до води троє кілець. А всього 10. Донька каже: «Скоро можна буде нагнутися і відром зачерпнути».

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №15 (1666), 12 квітня 2018 року. Фото Геннадія Примакова

Теги: річка, вода, розлив, повінь, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект