Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Заразилися сальмонельозом. Відкрито кримінальне провадження

Заразилися сальмонельозом. Відкрито кримінальне провадження

У шести хворих дітей з Борзнянської школи-інтернату висіяно сальмонельоз. А саме бактерії Salmonella enteritidis. Про це повідомляє державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України».Сальмонела живе у м’ясі, молоці, яйцях. Не боїться заморозки і температури під 80. Але гине при доброму кип’ятінні. Яйця, наприклад, треба варити 10 хвилин. Сальмонельоз заразний. Може передатися від хворої людини (збігала в туалет, не помила руки, взялася готувати їжу...). Хвороба небезпечна для людей зі слабким імунітетом, дітей.

— Поки ще невідомо, чи інфекція потрапила з продуктами, чи хтось з персоналу нагородив, — сказав Іван Вовк, виконувач обов’язків завідувача Борзнянського міжрайонного відділу Чернігівського обласного лабораторного центру. — Результати будуть після свят.

6 березня у Борзнянській центральній районній лікарні лежало 16 школярів, як і тиждень тому.

— Стан задовільний, — сказали медики інфекційного відділення Борзнянської ЦРЛ.

Ще 11 лікувалися вдома, амбулаторно.

У лікарню діти почали поступати з 23 лютого, у п’ятницю (див. «Вісник» за 1 березня). З поносом, блювотою, нудотою, температурою, головним болем, слабкістю. Усі, хто захворів, їли в тому числі у школі-інтернаті.

Поліція та прокуратура Чернігівщини встановлюють причину спалаху кишкової інфекції.

Інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 137 Кримінального кодексу України. Невиконання або неналежне виконання професійних чи службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого або несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №10 (1661), 8 березня 2018 року

Теги: сальмональоз, кримінальне провадження, школа-інтернат, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект