Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Березень вже несе тепло і… повінь

Березень вже несе тепло і… повінь

Метеорологічна весна починається тоді, коли відбувається стійкий перехід середньодобової температури через нуль градусів, зазначають синоптики. Директор Українського гідрометеорологічного центру МНС України Микола Кульбіда твердить, що перехід цей очікуємо вже з середини березня. А от у Менському зоопарку довіряють своїм перевіреним «синоптикам» – ведмедицям з іменами Ніка, Шона і Кнопа. Перебуваючи у сплячці з листопада минулого року, вони вже прокинулися, а це, за словами працівників зоопарку, значить, що ось-ось у наші краї прийде справжнє тепло. Судячи з усього й повінь не забариться… Чи станеться так, скоро побачимо, а от у найближчі дні територія Чернігівщини вже потрапить під вплив чергових західних циклонів, що сунуть з Британії та Німеччини через усю Європу.Як повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, з 7 по 12 березня на погоду області впливали улоговини північно-західних циклонів та поля зниженого тиску пов’язаних з ними і проходження атмосферних фронтів, тому по області пройшли невеликі та місцями помірні опади, подекуди утворювалась ожеледь, відмічався туман, налипання мокрого снігу, на дорогах подекуди зберігалась ожеледиця. Температура повітря вдень підвищувалася до 3-5º тепла, вночі знижувалася від 1º тепла до 1º морозу (середньодобова температура наразі вища норми на 3º). До речі, абсолютний максимум температури повітря 11 березня становив 15,3º тепла у 2014 році, а абсолютний мінімум 12 березня 22,5º морозу у 1947 році.

Спрогнозували синоптики погоду і на наступні дні.

13 березня буде хмарна погода з проясненнями, вночі невеликий дощ, місцями з мокрим снігом, вдень без істотних опадів, вітер дутиме південно-східний силою 7-12 м/с. Температура по області вночі від 2º морозу до 3º тепла, вдень 2-7º тепла, по Чернігову температура вночі 0-2º , вдень 4-6º тепла.

14 й 15 березня – хмарна погода з проясненнями. 14 березня йтиме дощ, вночі місцями з мокрим снігом, вітер дутиме південно-східний 5-10 м/с. Температура вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 0-5º тепла. 15 березня – невеликі опади, вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 2-7º тепла.

16 березня прогнозуються невеликі опади (швидше за все – мокрий сніг), температура вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 0-5º тепла.

Традиційно погортаємо і народний календар.

12 березня вшановується пам'ять преподобного Прокопія Декаполита, сповідника, якого в народі ще й Перезимником називали. Вважалося, що у цей день «березень дорогу рушить», а також «в'язне у заметі, і тане, і мерзне…» Якщо у цей день ішов дощ, то й літо мокрим буде, а якщо дув південний вітер, то літо обіцяло бути теплим.

13 березня вважається астрономічним рубежем зими і літа. Цього дня вшановується пам'ять преподобного Василя, сповідника. У народі помітили, що цей день завжди буває теплим, щоправда і дощ може бути, але це було доброю прикметою, оскільки вважалося, що буде багатий урожай і хороше літо. Наші пращури також спостерігали за тим, як тануть круги навколо дерев і потім по цьому судили про весняну погоду. «Якщо круті краї, то і весна крутою буде, а як пологі, то весна буде протяжною».

14 березня вшановується пам'ять первомучениці Євдокії. У давнину по цьому дню судили про літо і майбутній урожай, примовляючи: "Яка Євдокія, таке і літо", "Звідки вітер на Євдокію, звідти дутиме і все літо", "Якщо граки прилетіли до Євдокії – літо буде мокрим, але сніг зійде рано". Також примічали: якщо 14 березня йде сніг з дощем і дме теплий вітер, значить літо буде мокре, а якщо мороз і вітер з півночі – до холодного літа.

15 березня вшановується пам'ять священномученика Федота Киринейського і за цим днем здавна визначали, яким буде літо. А примічали таке: якщо дме теплий вітер, то чекали і теплого але дощового літа, якщо йшов сніг, морозило та дув північний вітер, то і влітку тепла не буде, а якщо зранку задощило, то й усеньке літо буде лити. І хоча погода цими днями ще може бути достатньо холодною, все ж з цього періоду вже закінчувалися стійкі морози. А взагалі-то…

Хоч на річках льоди кололись —
Зима трусила ще сніги.
То лютий з березнем боролись,
Боролись, наче вороги.
Зима ще злиться, бідолаха,
Та все ж весна бере своє.
І березень бурульки з даху,
Немов цукерочки жує!


Gorod.cn.ua

Теги: весна, погода, прогноз погоди, синоптики. повінь, тепло

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект