Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Води у погребах — хоч стрибай, як у басейн»

«Води у погребах — хоч стрибай, як у басейн»

У Мньові Чернігівського району і сусідніх селах, що вздовж Дніпра, з острахом чекають весняного розливу. Витягують городину, консервацію з погребів. Бо у деяких затопило ще у грудні.


Тамара Чеботар несе дрова в хату

— Страшне, що робиться, — 57-річна Тамара Чеботар з Пустинок Чернігівського району набирає на вулиці, через дорогу від хати, дрова на розтоплювання. Під хатою, каже, усі складати — не варіант. Затопить в одному місці, є сухі в іншому. — У погребах вода стоїть. У минулому році була, та не взимку ж. За ніч сім відер вичерпала. До весни, перед розливами, картоплю встигали в хату занести. Не думали, що в лютому попливемо.

— Підземні води атакують картоплю, — сміється 47-річна Лідія Ольшевська, соцпрацівник з Мньова Чернігівського району. — 47 років живу і ніколи такого не було. У деяких погребах ще з грудня стоїть. У цьому році вода піднялася з Дніпра, є на городах уздовж річки. І підземні води високо йдуть. Через це погреби підтоплює.

Ходжу по людях. У деяких стільки, що можна стрибати, як у басейн, — сміється. — У нас у селі є канава, у ній труба, по якій вода сходила. Забилася. Затопило півсела. Така у нас природа. Два місяці тому приїхали МНСники, відкачали.

У сільраді проблему знають. Зібралися, трубу ту розрили, прочистили, воду спустили. А вона знову прибуває. Толку не буде, треба міняти. В одному з кар’єрів є труба, яку можна використати. Тільки треба знайти техніку, якою б її притягнути.

Мої підопічні жаліються. Відрами черпають. Сусідський дід пішов у погреб, а там і повні, і пусті баночки, капусточка, городина вся плаває. Виловлювали, консервацію діставали. Весною у нас буде ловке наводнєніє.

— Високі гумові чоботи приготували?

— Та нічого ми не готували. Не знаємо, куди овочі ховати.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №6 (1657), 8 лютого 2018 року

Теги: Мньов, розлив, повінь, погреб, «Вісник Ч», Юлія Семенець

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект