Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » «Ненормальний відсоток». Може, він і є справжньою ціною? 217,5 відсотка – за оренду земельної ділянки

«Ненормальний відсоток». Може, він і є справжньою ціною? 217,5 відсотка – за оренду земельної ділянки

217,5 відсотка від нормативної грошової оцінки землі. Це найбільший відсоток річної ставки орендної плати, за підсумками земельних торгів у 2017 році. 217.5 відсотка запропонували за оренду земельної ділянки на території Макіївської сільської ради Носівського району. Про це повідомляє сайт Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.Яка ж це ділянка, що запропонували такий захмарний відсоток?

А може, він не захмарний, а земля і справді стільки коштує?

— Ділянка площею 47 соток, — говорить голова Макіївської об’єднаної територіальної громади Петро Баклан. — Пасовище. За межами населеного пункту. Болотиста місцевість. Є канал. Не оралося, за винятком гектарів п’ятнадцяти (обробляв фермер Микола Фенюк. — Авт.).

— Земля родюча?

— Там важкий чорнозем. У нас майже усі землі родючі. По селу ідемо — на два метри чорнозему.

— Скільки отримаєте орендної плати?

— Нам уже перерахували 226 тисяч гривень.

«Завдяки конкуренції»

Перемогло на торгах підприємство «Украгророзвиток». Зареєстроване у селі Сальне Ніжинського району. Засновники кияни: Сергій Вольвач, Олег Снісаренко, Володимир Степашко. Предметом діяльності є вирощування зернових, бобових культур і насіння олійних культур.Основним суперником «Украгророзвитку» на торгах був Микола Фенюк, голова фермерського господарства «Вікторія» з села Козацьке Бобровицького району, депутат Чернігівської обласної ради. На початку торгувалися ще кілька чоловік. Серед них Сергій Баришовець, директор агрофірми «Іржавецька» з Носівки, Микола Кужель, підприємець з Ганнівки Носівського району. Працювали, за словами Фенюка, за спільною схемою.

— Ми, торгуючись, набили максимальну ціну, — говорить Микола Фенюк. — Якщо нам в оренду не дісталась, то хай хоч користь для людей буде. Люди хотіли розпаювання пасовища, писали заяви. Та ділянка була виставлена на аукціон.— Завдяки чому така ціна?

— Завдяки конкуренції, — говорить начальник Носівського відділу Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Максим Безуглий.

А мені (автору) подумалося, може, саме такою й має бути справжня орендна ціна на землю?

Не тільки за межами населеного пункту, коли гроші отримує громада. Але й на селянські паї. Якщо не 200, то хоча б 20 відсотків.

Або 18, як встановив Леонід Яковишин, власник підприємства «Земля і Воля» у Бобровиці. А то дадуть два чи три мішки кукурудзи, та ще й черга за ними буде, щоб усім вистачило.

Може, завдяки аукціонам люди дізнаються справжню вартість землі до початку її продажу?— 217,5 — не нормальний відсоток, — оцінює Сергій Чубовський, директор підприємства «Козацьке», депутат обласної ради. — Куплено, щоб конкуренту насолить. Або (припускає) змінити цільове призначення. Не сіяти-орати, а щось будувати. Не те що 20 відсотків, 15 дрібні господарства не подужають платити.

P.S. Так то воно так, але середній відсоток орендної плати за державну землю на аукціонах більше 16. А людям платять — сім.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №6 (1657), 8 лютого 2018 року

Теги: орендна плата, земля, земельний пай, «Вісник Ч», Тамара Кравченко

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект