У Бригінцях пошти не буде?

Небайдужі жителі Бригінцівської громади б’ють на сполох. За їхньою інформацією, вже найближчим часом «Укрпошта» планує закрити їхнє поштове відділення, яке обслуговує 8 сіл, і передати обслуговування на пересувне відділення. Люди не знають достеменно, як воно буде на практиці, але впевнені, що їх це не влаштує.«Укрпошта» взяла курс на так звану оптимізацію і скорочує кількість листонош. А це і призводить до закриття поштових відділень у селах. Селяни впевнені, що без своєї пошти їх обслуговування значно погіршиться. Бо що для мешканців села своя пошта і листоноша? Це, в першу чергу, зв’язок із зовнішнім світом, особливо для людей похилого віку. Не кажучи вже про своєчасні доставки газет, пенсій, повідомлень, листів та телеграм. Тому не дивно, що новина про закриття відділення пошти стурбувала як його працівників, так і жителів населених пунктів, які воно обслуговує, а також місцеву владу. Всі в один голос запевняють, що цього робити не можна!

Одне з кращих в районіНе раз Бригінцівське відділення визнавали одним з найкращих в Козелецькому районі за кількістю передплати та продажів. На пошті четверо працівників – три листоноші і завідуюча. Обслуговують Бригінці, Риків, Мирне, Пізнє, Корніїв, Нічогівку, Красилівку та Тарасів. Всі села розкидані і листоноші, аби доставити періодику і пенсії, потрібно проїхати на велосипеді понад 5 кілометрів. Під звільнення потрапляють начальник відділення Олександра Сирай, яка пошті віддала півжиття. А також, напевно, «оптимізують» й одну з листонош.

«Скільки населення залежить від пошти... Кожному принесеш пенсії, товари, забереш платіжки. Коли я тільки почала працювати, був у нас лише один вихідний – у понеділок, – згадує пані Олександра. – Навіть на Великдень працювали. Згодом зробили неділю і понеділок вихідними, а потім ще й середу. Три роки тому п’ятницю також вихідним зробили, а в грудні минулого року і взагалі перевели нас на два робочі дні – середу та суботу. Це зовсім невигідно, особливо з газетами проблема. Майже всі виходять в четвер, а до нас потрапляють в суботу. І добре, якщо листоноша рознесе їх одразу, а ні - то і в неділю доводиться працювати. І це за 500-600 гривень на місяць».

До речі, саме Бригінцівське відділення - одне з небагатьох в області, яке втілює такі розрекламовані «Укрпоштою» продажі за каталогами. Змогли переконати людей, що це вигідно.

«Продажі по каталогах у нас непогані, – розповідає начальниця. – Це дуже зручно: вибрав товар, замовив, тобі його привезли і тоді забрали гроші. Людина на місці може перевірити покупку, і якщо виявить брак, то ми її повертаємо. Гарантія є на всі товари. І доставка безкоштовна, і ціни нижчі, ніж в магазинах. Через пошту вже замовляли морозильні камери, електричні чайники, кавомолки, мікрохвильовки, електроплитки, холодильники, пральні машини. Я й собі замовляла морозильну камеру, і брату».

Місцева влада теж проти

В сільраді також обурюються такою оптимізацією і теж стверджують, що поштове відділення закривати не можна.«Вони там, нагорі, не уявляють, як буде погано, – каже голова Бірківської сільської ради Наталія Чайка. – Наше поштове відділення обслуговує до 600 жителів, ще й села розкидані. На вісім сіл лише два магазини. Тож листоноші возять людям всі необхідні продукти, окрім хліба. Молоді ще можуть пройти кілька кілометрів до магазину, а пенсіонери? Дівчата ж листоноші і пенсії розносять, і товари, і посилки. Ну приїде те пересувне відділення, і що, бабусі наші підуть ловити ту машину? Листонош і так перевели на два дні роботи, а навантаження - те ж саме. Хай би приїхала начальниця з Чернігова – ми б спитали у неї, як вона собі уявляє таку економію?».

Не закриття, а оновлення

В Козелецькому відділенні поштового зв’язку, якому підпорядковуються Бригінці, пояснюють, що люди даремно панікують. Адже нічого страшного в тому, що до них буде їздити пересувне відділення, немає. Керівництво впевнене, що таке оновлення роботи, навпаки, покращить якість надання послуг.

«Саме відділення ми не плануємо закривати, пошта залишиться,але видозмінена, – коментує ситуацію начальник Козелецького відділення поштового зв’язку Андрій Бондаренко. – Туди буде приїздити пересувне відділення. Листоноші, напевно, залишаться, скорочено буде посаду завідуючої відділення. Адже буде новий начальник пересувного відділення. На роботі листонош це ніяк не позначиться. Пересувне відділення буде приїздити мало не щодня і приймати всі платежі у людей. Стосовно скорочення робочих днів пошти – це не ми вирішуємо, а керівництво в Києві і Чернігові».«Треба зробити так, щоб пошта робила в четвер, – пропонує жителька Бригінців Валентина Турчин. – Я хочу читати свіжі новини, а отримую газети тільки в суботу. Погоду на наступний тиждень завжди дізнаюся з газети, програму телепередач… Чим і про що вони там, в Чернігові, думають? Точно не про людей!»

Марія Пучинець, "Чернігівщина" №6 (667) від 8 лютого 2018

Теги: Бригінці, пошта, Марія Пучинець, "Чернігівщина"

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект