Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Над Чернігівщиною – циклон. На вихідні синоптики прогнозують опади і сльоту

Над Чернігівщиною – циклон. На вихідні синоптики прогнозують опади і сльоту

Жарти жартами, але місцеві природолюби твердять, що найточнішими «синоптиками» нашого краю є три ведмедиці, які мешкають у Менському зоопарку. Саме Ніна, Ашона та Кнопа, коли виходять зі сплячки, стовідсотково передбачають прихід тепла. Працівники Менського зоопарку кажуть, що поки що у ведмежих норах спостерігається цілковита тиша. Тому, мабуть, і до справжнього тепла ще далеко, бо ще ж тільки початок лютого і він знов демонструє свій мінливо-норовливий характер на прикладі циклону "Мартіна"…Як повідомили в Державній службі України з надзвичайних ситуацій Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, минулого дня на погоду області впливала периферія східного антициклону, сьогодні вночі – циклон над Україною. Тому по області пройшли невеликі та помірні опади, місцями відмічалась ожеледь, на дорогах ожеледиця.

Температура повітря вдень була 1-2º тепла, у східних районах 0º морозу, вночі 1-4º морозу (наразі середньодобова температура вища норми на 4º), вітер переважав східний 8-12 м/с. До речі, абсолютний максимум температури повітря 8 лютого становив 8,5º тепла у 1989 році, а абсолютний мінімум 9 лютого 26,5º морозу у 1985 році. Що буде ж далі? Синоптики подають наступну інформацію:

10 лютого буде хмарна погода, невеликий мокрий сніг, вранці місцями туман, на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура по області вночі 0-5º морозу, вдень від 2º морозу до 3º тепла. По Чернігову: невеликий мокрий сніг, вранці слабкий туман, на дорогах ожеледиця, температура вночі 0-2º морозу, вдень 0-2º тепла.

11 лютого також хмарно з проясненнями, вночі 11 лютого невеликий сніг, в решту часу без істотних опадів, місцями туман. На дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 0-5º морозу, вдень від 2º морозу до 3º тепла.

На початок наступного тижня також прогнозується місцями невеликий сніг, температура вночі 5-10º, вдень 0-5º морозу. Але детальніше про це ми повідомимо в нашому наступному дописі про погоду.
Після ж календаря погодного перейдемо і до календаря народного.

10 лютого вшановується пам’ять преподобного Єфрема Сиріна і у народі цей день називали Вітродуєм. Люди боялися вітру, який міг подути цього дня, оскільки він передвіщав сире й холодне літо. «Не до добра літнього Єфремів вітер» - говорили. Також спостерігали за снігом: якщо нічний сніг залишався на гілках дерев, то це значило, що він і на землі ще не розтане.

11 лютого відзначається перенесення мощів священномученика Ігнатія Богоносця. Цього дня наші пращури прислухалися до лісу: якщо він шумів, то чекали відлиги. Погода ж цього дня часто бувала мінливою, тому й говорили про неї так: «…і теплом приголубить, і морозом віддубасить…»

12 лютого відзначається Собор учителів і святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Іоана Златоуста. Погоду цього дня «показував» місяць: якщо вночі він був червонуватий, то варто було чекати сильного вітру, а той, своєю чергою, вказував на вогку погоду. «Вітрище здійнявся – до сирого року» - казали. Якщо ж вітер дув з півночі, та ще й хмар не було, то готувалися до міцних морозів і тривалого холоду.

Як там далі буде і з холодом, і з зимою, ще побачимо, а поки що

Другий місяць року - лютий,
А лютує він тому,
Що на світі довго бути
Не доводиться йому.
Хоче лютий, щоб на світі
Панувала вік зима.
Та поволі сонце гріти
Починає крадькома…


Gorod.cn.ua

Теги: синоптики, сніг, снігопад, погода, прогноз погоди, циклон

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект