школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою відсвяткував 16-ти річчяЧернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою відсвяткував 16-ти річчя

У Чернігові відбулися урочисті заходи з нагоди 16-ї річниці з дня заснування Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Привітати особовий склад навчального закладу з цієї нагоди прибули начальник Територіального управління “Північ” Сухопутних військ ЗС України – начальник Чернігівського гарнізону генерал-майор Анатолій Сиротенко, командири військових частин гарнізону, керівний склад Чернігівських обласного та міського військових комісаріатів, представники органів місцевого самоврядування, ветерани ліцею та колишні генерали – військові льотчики, батьки та випускники ліцею різних років.

– Колектив ліцею робить вагомий внесок у виховання майбутніх захисників української держави. Щиро вдячний всім офіцерам, викладачам і працівникам ліцею за їхню роботу і впевнений, що ви й надалі гідно виконуватиме усі поставлені завдання, примножуючи військові традиції славної землі – Чернігівщини, – зазначив під час виступу генерал-майор Анатолій Сиротенко.

До присутніх також звернувся начальник ліцею полковник запасу Іван Остренко, який висловив вдячність місцевим органам влади, командуванню гарнізону, офіцерам-вихователям, батькам й усім тим, хто надає допомогу, підтримує і відстоює право на функціонування і розвиток ліцею. А своїм вихованцям побажав успіхів у навчанні та спраги до знань.

В ході проведення урочистої частини начальник Чернігівського гарнізону генерал-майор Анатолій Сиротенко, керівники обласного та міського військових комісаріатів підполковник Юрій Борисов та полковник Володимир Кравчук вручили ліцеїстам перший військовий документ – приписне свідоцтво. А запрошені на захід гості нагородили ліцеїстів, керівників навчальної установи, викладацький склад й працівників ЗС України відзнаками та грамотами.

Варто зазначити, що святкування 16-ї річниці створення ліцею співпало з проведенням у Чернігові Дня довкілля, тому перед початком заходу на одній із ділянок біля навчального корпусу запрошені гості разом з вихованцями посадили декілька фруктових дерев.

Завершився захід святковим концертом для ліцеїстів та гостей.

Довідка. Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою сформовано на базі Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №490 від 19 серпня 1992 року з метою надання державної допомоги у вихованні дітей-сиріт, дітей з багатодітних сімей, а також дітей учасників бойових дій та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З 1 вересня 1993 року у ліцеї розпочалися планові навчальні заняття.

Підтримуючи славні традиції Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, ліцей визначив пріоритетним напрямком роботи військово-авіаційну спрямованість. За час існування ліцею вже відбулося 13 випусків. Путівку в життя тут отримали 1.816 вихованців, 947 з яких стали курсантами військових навчальних закладів, а 184 – навчальних закладів інших силових структур. 600 ліцеїстів стали студентами цивільних вищих навчальних закладів. 25 ліцеїстів закінчили ліцей із золотою медаллю, 9 – зі срібною і 20 – з відзнакою. Понад 500 колишніх випускників ліцею сьогодні вже закінчили військові інститути і проходять службу на офіцерських посадах у Збройних Силах України.

Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою є єдиним в Україні, де ліцеїсти щорічно виконують стрибки з парашутом.

Вихованці ліцею беруть активну участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних та місцевих спортивних змаганнях. Щороку команда ліцею представляє Чернігівську область на Всеукраїнській спартакіаді допризовної молоді, виборюючи при цьому призові місця.

Вступити до ліцею мають право юнаки – громадяни України, що закінчили 9 класів та за станом здоров’я можуть навчатися у ліцеї.

Юнаки складають конкурсні вступні іспити за обсягом шкільної програми з української мови (диктант), математики (письмово), іноземної мови (усно). Після проходження медичної комісії вступники проходять перевірку рівня фізичної підготовки, проводиться їх психологічне обстеження.

Джерело: Прес-служба МО

Теги: ліцей, Анатолій Сиротенко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект