Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Марина Порошенко про Центр «Відродження»: «Держава буде дбати про всіх дітей»Марина Порошенко про Центр «Відродження»: «Держава буде дбати про всіх дітей»

ПОЗИЦІЯ Нові гідромасажні бокси, сучасний басейн з підйомником, душова кабіна, заняття з аква-аеробіки, спортзал, якісний інвентар та дбайливий персонал – це не уривок реклами спа-комплексу, відтепер ці та інші реабілітаційні послуги зможуть отримувати в Чернігові особливі дітки. Та ще й цілком безкоштовно. В цьому на власні очі змогли пересвідчитися перша леді України Марина Порошенко та українські журналісти під час відвідин оновленого обласного центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження».Новий корпус Центру урочисто започаткували ще рік тому – у жовтні 2016-го, коли народний депутат Сергій Березенко разом з представниками місцевої влади заклали перший камінь майбутньої будівлі. І тоді ж народний обранець домігся виділення з Фонду соціально-економічного розвитку субвенції у розмірі 13 млн грн на будівельні роботи. За умовами співфінансування – 3,3 млн грн надав обласний бюджет. Враховуючи обсяги і цілі – проектувальникам навіть довелося скоригувати плани і замість двох запланованих поверхів звести три, де розмістилися сучасний басейн, а також гідромасажний блок з 4 ваннами, душовими кабінами, блок паліативного відділення, харчоблок та душова і роздягальня для персоналу, нове кухонне електроприладдя, плюс музична зала, зала для лікувальної фізкультури, тренажерна, кабінет ерготерапії, вестибюль, тощо.

Якщо українці звели будинок, то за начиння подбали іноземні благодійники та спонсори. Вони придбали функціональні ліжка, телевізори, кондиціонери, словом, все, щоб створити комфортні умови для дітей.

Загальна площа прибудови становить 834 кв м. І завдяки новому збудованому центру тепер 52 людини мають нові робочі місця. І нині- це один з наймасштабніших соціальних проектів для реабілітації дітей в Україні, створеного за кращими британськими стандартами.

Басейн – супер!

Перша леді Марина Порошенко та народний депутат Сергій Березенко найперше відвідали саме відділення для водних процедур. Як зізнається, здивована високими стандартами чернігівського центру. Особливо її вразив спеціальний басейн з підйомником для занять з малюками. Навіть у столиці подібне зустрінеш нечасто.

- Ну як вам тутешня реабілітація? – запитала Марина Порошенко у молодої мами, яка якраз під контролем медсестри займалася разом з сином водними процедурами.
- Чудово! Ми чекали цього дуже давно! Це була наша мрія, тому все – супер!

Медсестра Наталія Василець зізнається – гідромасажні бокси дуже популярні і в батьків, і в дітей. Таке обладнання компактне, не займає багато місця, а користь від нього велика.

- Ці процедури покращують активність дітей, зменшують тонус м‘язів, їх призначають для розслаблення і оптимізації розумової діяльності. Зазвичай ці ванни призначають курсом у 5-10 процедур, це купель з теплою водичкою температурою десь 36-37С з домішками лікувальними хвої, бішофіту, лаванди, валеріани.

Юрій Петриченко, тато Романа, підлітка з Срібнянського району розповідає – вже третій рік їздять до Центру на реабілітацію. А от цього разу нарешті змогли спробувати і гідромасажні ванни.

- Сину дуже подобається. Він став спокійнішим. Як я розумію цю процедуру – тіло буквально масажується бульбашками або хвилями. Часто водичка або з хвоєю або з іншими лікарськими травами. От в нас зараз заспокійлива ванна. Наскільки я знаю – їх виписують і аутистам, і хворим на ДЦП, і з затримкою розвитку.Але завдяки ремонту і побудові нового корпусу – тепер в Центрі є можливість батькам лишатися з дітьми, тут є умебльовані кімнати. Ну як кімнати – це фактично готельні номери рівня 3-4 зірок. Умови дуже комфортні, навіть санвузол поруч, є холодильник, для дітей передбачене 4-разове харчування. Батьки куштували,кажуть, смачно! Та й є ще один нюанс, про який не всі воліють говорити – лише у «Відродженні» вони почуваються звичайними, такими, які і всі, дітьми. Без будь-яких особливостей, зізнається Юрій Петриченко, тому він надзвичайно вдячний і народному депутату Сергію Березенко, і першій леді за те, що надали можливість його сину бодай раз на рік відчути себе як і всі.

- З дитиною тут займаються і психолог, і логопед. От наш Рома вчиться у школі-спецінтернаті, звичайне навчання він не тягне. А тут все вдається ліпше.

Піклування щодня

Наступний пункт оглядин – паліативне відділення. Воно яскраве – у химерних жучках, квіточках і віконечках. Як зізнається Наталія Зенченко, дитячий невролог та заступник директора Центру з медичної частини, цю частину будівлі спеціально робили такою несхожою на лікарняні палати, а швидше на дім.

- Це особливе місце, де перебувають тяжко та невиліковно хворі діти. Тому ніщо не повинно ззовні нагадувати про сумні обставини. А такі розписи нам зробили волонтери – британські студенти, які влітку в нас тут були.

Саме тут першій леді вдалося поспілкувалася з британськими благодійниками Джорджем та Меріон Міллзами.

- Я дякую вам за все те, що ви робите для українських дітей. Повірте, ми це дуже цінуємо і будемо робити все, щоб об‘єднати наші зусилля заради дітей, щоби покращити їхнє сьогодення та майбутнє.
- Для нас було великою честю працювати тут протягом останніх 22 років. Українці – дуже сильна нація, дуже хороші люди, або українською і це єдине, що я можу сказати вашою мовою «дуже добре», - відповів Джордж Міллз.Паліативний блок чернігівського центру розрахований на три ліжечка, але в майбутньому він також може бути і збільшений. І нажаль, тенденція така, що чимало родин хочуть аби їхні діти в останні дні свого життя отримали гідні умови, комфорт і догляд. Марина Порошенко пообіцяла особисто зайнятися цією проблемою і підняти її обговорення на міністерському рівні.

- Ми всі розуміємо, що це дуже актуально, що це повинна бути державна політика і системний підхід, ці питання і я в свою чергу буду піднімати на зустрічах із представниками Міністерства охорони здоров‘я та Міністерства соціальної політики. І я думаю,що вони також планують на майбутнє розвиток таких паліативних центрів, оскільки потрібно, щоб держава дбала про всіх дітей, незалежно від того, в якому стані вони знаходяться.

Спорт та тварини

Ще один аспект дитячої реабілітації у центрі «Відродження» – це каніс-терапія або спілкування з собаками. Тут працює лише один фахівець породи кане-корсо Лілу. Цього разу їй закупили нові іграшки, аби разом з нею могли гратися і розвиватися ще більше дітей. Поки дорослі фотографувалися з Лілу, 5-річний Ваня тихенько зізнався Марині Порошенко, що разом з мамою підготував для неї подарунок – поробку своїми руками. А от коли настав час вручати трохи засоромився.

- Сам робив чи з мамою? З мамою разом, так? Дякую тобі, це дуже гарно! – прийняла подарунок Марина Порошенко.Також для покращення навичок ходіння у Центрі у спортзалі встановили спеціальну клітину з тросами або апарат кінезіотерапії, вона допомагає маленьким пацієнтам "звільнитися" від ваги власного тіла за допомогою спеціальної підвісної системи. А ще рівномірно розподіляє навантаження опорно-рухового апарату для відновлення амплітуди руху, нормалізації тонусу м’язів та збільшення їхньої сили. Керівник центру Василь Пасічник в черговий раз наголошує – усі послуги тут для дітей – безкоштовні.

- Ми від початку засновували наш заклад як неприбутковий. Чому так? Я вважаю, що на інвалідах ніхто не має права заробляти, хоча в Україні з цього приводу є різні центри.

Народний депутат Сергій Березенко усім побаченим задоволений. Каже, що рік минув недарма, оскільки проект реконструкції нового корпусу центру вийшов і масштабним, і змістовним. До того ж, тепер «Відродження» має офіційно свою патронесу – першу леді України Марину Порошенко.

- Всі потроху зробили свій вклад в побудову цього корпусу фактично з нуля – я, як депутат посприяв виділенню 11 млн грн плюс 2 млн цього року на дофінансування проекту і вже прийнята відповідна постанова Кабінету Міністрів – це кошти напряму з Державного бюджету, які ми провели, решта – то обласні гроші та кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Загальна сума фінансувань – до 20 мільйонів. Я буду і далі допомагати Центру чим зможу. Але тепер він має впливового симпатика – пані Марину Порошенко, і прекрасно, що вона взяла цю справу під контроль. Я вірю, що все тут тепер буде добре!

З історії закладу

Чернігівський Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» створений у 2004-му на базі Центру медико-соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» - закладу нового типу, який ще з 1996-го року надає комплексну допомогу особливим дітям.

Обласний центр має значну фінансову підтримку меценатів з Великобританії, США, Бельгії.

Щороку Центр обслуговує близько 2000 дітей, 1700 з яких – чернігівські. Щодня тут перебувають понад 200 дітей. У2013-му році державним коштом збудували корпус для цілодобового перебування дітей на 65 ліжок для дітей з Чернігівщини та на 128 місць – відділення ранньої реабілітації та соціальної реабілітації для місцевих дітей.

Gorod.cn.ua

Теги: Сергій Березенко, Марина Порошенко, «Відродження»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект