У Куликівці нарешті буде суддя

Другого і третього листопада Президент призначав суддів. У тому числі перепризначив дев’ятьох у нашій області. Альбіну Романенко у Господарський суд області, Олену Глушко в Бахмацький районний, Олександра Данькова — Сосницький. Вікторію Олещенко у Чернігівський, Володимира Павлова — Прилуцький міськрайонний суд. Наталію Лямзіну і Андрія Салона — Деснянський суд Чернігова. А також Олександра Зайця та Оксану Тихоненко — Чернігівський окружний адміністративний суд. У них скінчилися терміни повноважень. На роботу ходили, зарплату отримували, але не судили. Тепер вони призначені безстроково.Тим часом майже півроку без жодного судді Куликівський районний суд. Раніше там було троє суддів. Олексій Морозов помер у 2015 році. Голова Олександр Войтех восени 2016 пішов у відставку. 17 травня звільнилася Світлана Іванець — закінчився п’ятирічний термін. Продовжувати кар’єру суддя не захотіла.

З того часу протоколи про адміністративні правопорушення переправляють в Апеляційний суд, він їх розглядає. Також визначає, в якому районі розглядати куликівські кримінальні справи. А от з цивільними — повний капець. Земельні питання, спадкові, розлучення і т. д. ніхто не розглядає. їх уже накопичилося близько 200.

Вища рада правосуддя командирувала на шість місяців суддю Глухівського міжрайонного суду Сумської області Людмилу Усенко. Було це 10 жовтня. Та процедура гальмує.

Зателефонувала Усенко.

— Людмило Миколаївно, люди чекають вас, як дощу у засуху. Коли ви вже приїдете?

— Рада направляє подання Президенту. Як тільки він його підпише, протягом 10 днів я маю приїхати на роботу в Куликівку.

— Не страшно? Там на вас чекає гора справ і знервовані позивачі.

— Вовка боятися — до лісу не ходити.

— Чи є у вас коріння на Чернігівщині?

— Я з Чернігова.

— Півроку пробудете і назад?

— Незадовго до закінчення шестимісячного терміну можливо розглядати продовження відрядження.

— Не шкода кидати квартиру? Їхати жити у найманій?

— Я і у Глухові винаймаю житло.

— Скільки у вас суддівської практики?

— Ще немає п’яти років.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №45 (1644), 9 листопада 2017 року

Теги: судді, Куликівка, «Вісник Ч», Валентина Остерська

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект