Менше знаєш — міцніше спиш

Нардеп і земляк Олег Купрієнко оприлюднив свій погляд на систему виборів з «відкритими» списками.

«Усі наввипередки обговорюють те, що мало хто розуміє. Що ж таке «відкриті списки»? Це коли всі виборці знають всіх кандидатів! Тобто вчора зайти на сайт ЦВК і почитати всі прізвища ніхто не міг, а після прийняття нового закону — зможуть! Тому що все буде надруковано на стінах виборчих дільниць.


Олег Купрієнко

А тепер трохи математики. В Україні на 18 січня 2017 року офіційно зареєстровані 352 політичні партії. Якщо кожна з них піде на вибори (а для чого ж тоді створювати партію) та видасть «на-гора» по 450 кандидатів, то набереться їх аж 352 х 450 = 158400 штук. Кожна бабуся з далекого села має обов’язково всіх їх перевірити на придатність до державного керівництва та законотворчої діяльності, щоб не помилитись у виборі чергового державника. Ну, принаймні хоча б прочитати прізвище та глянути на фото. Я думаю, секунд ДЕСЯТЬ їй вистачить.

158400 х 10 = 1584000 секунд = 26400 хвилин = 440 годин = 55 повноцінних 8-годинних робочих днів!!!

Це якщо не ходити «до вітру» в проміжках між ознайомленням з кандидатами в депутати.

Виборча кампанія триває 60 днів. Тобто законотворень правильно зробив, що виділив П’ЯТЬ додаткових днів для інших справ, крім читати прізвища кандидатів. Саме так.

По-іншому виборча система не спрацює, і знову оберемо котів у мішку.

Кому смішно, той ворог української демократії!!!!!» — пише Купрієнко в Інтернеті.

Правильно: менше знаєш — міцніше спиш. Усі рівняйтесь на бабусю з глухого села, яка живе без Інтернету і не горює.

Та якби виборці наперед знали, кого партійні божки взяли в списки, може, деякі партії взагалі б не попали до парламенту. Знову ж таки, з відкритими списками важче торгувати місцями у тих самих списках.

7 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект виборчого кодексу, який передбачає пропорційну виборчу систему за відкритими списками.

За законопроект проголосували 226 народних депутатів.

Документ передбачає нову виборчу систему з відкритими партійними регіональними списками. За такої системи громадяни будуть обирати не тільки партію, але й політика із запропонованого партійного списку кандидатів по кожному регіону держави.

Тепер документ має розглянути комітет, внести додаткові правки. Після цього депутати зможуть прийняти закон в цілому.

Ольга Макуха, тижневик «Вісник Ч» №45 (1644), 9 листопада 2017 року

Теги: Олег Купрієнко, вибори, «Вісник Ч», Ольга Макуха

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект