Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Стейк з мамонта, повітряна куля, триметрова статуя Христа з дерева — таке обіцяють в Оболонні на «Мамонт-фесті»

Радио
Радио

Стейк з мамонта, повітряна куля, триметрова статуя Христа з дерева — таке обіцяють в Оболонні на «Мамонт-фесті»

У Мезинському національному парку біля Оболоння Коропського району готуються до фестивалю «Мамонт-фест». Проходитиме 14-15 липня. Організатор — співак, учасник багатьох телевізійних шоу Дмитро Селянський. Допомагає йому племінник Сашко Селянський з Понорниці.— У минулому році вперше провели цей фестиваль, — каже Дмитро. — Що вийде — не знали. Та приїхало близько півтисячі людей. У цьому році розраховуємо на тисячу і більше. Хочемо максимально зацікавити народ, особливо молодь. Територія, де все буде проходити, — біля річки Десна і озера Хатинь. Можна буде поплавати на плотах. Окремо буде зона для паркування. Для «поселення» — наметове містечко. Бажаючі можуть привозити свої намети, можуть взяти у нас в оренду. Буде «хостел-мамонт». Військова палатка, в якій розкладемо матраци з сіна. Встановимо душові, біотуалети. Окремо — зона, де проходитиме фестиваль. Сцену прикрасимо деревиною, лозою. Облаштуємо дитячий майданчик з аніматором. Буде повітряна куля, яку привеземо з Чернігова. Піднятися на десять хвилин за 100 гривень, думаю, доступно багатьом.

Зустрічати гостей буде вивіска «І love «Mamont-fest» (Я люблю «Мамонт-фест»). Облаштуємо окрему зону з імпровізованим поселенням первісних людей. Ростові статуї з дерева у шкірах диких тварин. Увечері по периметру території будуть факели.

— Чому «Мамонт-фест»?

— Є версія, що в Мезині — найдревніша стоянка первісних людей у Європі. Тут знайшли кості мамонта. Це круто. На Чернігівщині активно просувають туризм. Цю тему можна пропонувати європейцям.

— У минулому році були гості з районів, Чернігова, Києва. А у цьому?

— З Білорусі точно. США, Румунія ще під питанням. Це мої знайомі, друзі. Чернігівцям 120 кілометрів — далеко, а кияни ідуть, і їм нормально.

— Може, «Мамонт-фест» замінить фестиваль для держслужбовців у Сеньківці, який проводили на кордоні України, Білорусі, Росії?

— На тому фестивалі людей що єднало? Алкоголь, — жартує Дмитро.

— На нашому фестивалі напрям йде на творчість, алкоголь на другому або й третьому місці. У минулому році не було жодної бійки.

— Чим пригощатимете?

— Без стейка з мамонта нікуди, — сміється. — Польова кухня. Звичайно, потрібен суп чи бульйон. Усе те, що можна приготувати на природі.

— Хто за все заплатить?

— Вхід, як і тогоріч, коштує 100 гривень за два дні. Кияни з нас сміються, кажуть, дешево. Допомагають підприємці з Коропського, Сосницького району. Хто не може підтримати фінансово — робочою силою, робить декорації. Відомі політики не спонсорують. Але якщо зробити все на шару, то і фестиваль такий буде. Одним словом, всі гуртом зібралися, скинулися, зробили собі свято.

В рамках фестивалю плануємо встановити у парку статую. Висотою три метри, з дерева. Скоріше за все, образ Христа на кручі. Колода є, робота йде. Та зіткнулися з тим, що на Чернігівщині мало хороших спеціалістів по різьбленню. Сподіваюся, що все вийде. Буде як у Ріо-де-Жанейро, тільки своє. Цим хочемо показати, що Бог створив світ, і він може все, якщо вірити, просити.

— Декілька років ви працювали в Китаї. Повертатись плануєте?

— З Китаю повернувся в березні цього року. Спочатку поїхав сам. З часом спродюсував проект. Виступав з бітбоксером, дві дівчині були на підтанцьовці. Я співав. Пропрацювали два роки. Будинок у мене вже є, а там як Бог дасть, — усміхається.

* * *

14-16 липня в області планують провести ще три фестивалі: «Мена-фест» у Мені, «Сіверські Вікінги» у Чернігові та «Сіверські обійми» у Новгороді-Сіверському.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №26 (1625), 29 червня 2017 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «Мамонт-фест», Оболоння, фестиваль, Дмитро Селянський, «Вісник Ч», Юлія Семенець

Добавить в:
 
 


Центр Комплект