школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Жителі зруйнованого гуртожитку поки що залишаються у родичів та в готеляхSHOPTOYS

Жителі зруйнованого гуртожитку поки що залишаються у родичів та в готелях

12 годин дня. Другий після день після обвалу будинку на вулиці Попудренко. Усіх його жителів зібрали в приміщенні Чернігівської міської ради, щоб розповісти як жити далі... 
Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, перед тим як зустрітися з мешканцями будинку, провів кроткий брифінг з журналістами. Після цього, фактично повторив все сказане журналістам і перед мешканцями зруйнованого будинку.
 
За словами міського голови аварійність старих будинків — це величезна проблема, яка стосується не лише Чернігова, а й усієї України. В нашому місті з 4,5 мільйонів квадратних метрів житла, за попередніми даними, близко 10 відсотків, аварійні. Це стосується, перш за все споруд, максимальний термін експлуатації яких перевищено на 20 і більше років. Цим будинкам більше 60 і навіть 70 років. Буде створено комісію, яка обстежить усі будинки і головну увагу приділятиме саме старим.
 
По факту обвалу будинку винесено догани профільному заступнику міського голови Олександру Кириченку, начальнику управління ЖКГ Ярославу Куцу, звільнено керівника ЖЕКу, який обслуговува будинок - КП “Новозаводське” Вячеслава Николенко.


 
Окремо міський голова торкнувся заходів, які здійснюються міською владою для мешканців будинку. “Немає сьогодні жодної людини, яка залишилася на вулиці. - сказав Владислав Атрошенко. - Ті ,хто має можливість і бажання — знаходяться у родичів. 74 людини розміщені в отелі “Придеснянський” і забезпечені харчуванням. 9 людей - в готелі “Профспілковий” на Шевченка 105 і теж забезпечені харчуванням”. Разом з тим, він зазначив, що міська влада буде намагатися знайти для людей житло в гуртожитках, відомчих квартирах, з тим, щоб не витрачати зайві кошти: “ми запропонуємо людям перейти в те житло за яке не буде платити міський бюджет, або ж і так за нього платить”.
 
З завтрашнього дня в будинку почне працювати комісія, яка зможе оцінити стан будинку і те чи може він експлуатуватися надалі. За словами міського голови є три варіанти розвитку подій у цьому напрямку — відновити зруйнований під'їзд, відселити людей у інші помешкання чи компенсувати людям вартість втраченого житла і, третій, повіністю зруйнувати будинок і звести на його місці новий. Люди, звичайно ж, за останній варіант, але він найбільш витратний і, як зазначив міський голова, непідйомний для міського бюджету. Але остаточний висновок можна буде робити лише за результатами роботи комісії.
 
Окремо про відшкодування. Родичі загиблої дівчини з міського бюджету отримають 50 тисяч матеріальної допомоги і, за словами міського голови, місто бере на себе всі витрати з поховання. Але тут не все так просто. У дівчини залишалася малолітня донька. За словами міського голови, знайшовся батько дівчини, який може претендувати на допомогу, але позиція міських урядників передати кошти саме бабусі дівчинки, яка жила разом із сім'єю весь час.
 
Люди, які втратили житло, отримають по 5 тисяч гривень матеріальної допомоги на кожну людину для того, щоб змогли купити найнеобхідніші речі. Це 26 людей, які жили в 14 квартирах. Ті ж, у кого квартири вціліли, отримають по 750 гривень. Для цього було скликано позачергове засідання виконавчого комітету.
 
Що ж стосується можливості потрапити жителям будинку до свої квартир і забрати речі, то це буде можливо лише після того, як комісія обстежить його. Попередньо це має статися до кінця завтрішнього дня. До того часу територію навколо і сам будинок, з метою уникнення мародерства, будуть охороняти працівники поліції.
 
Але і після обстеження потрапити до будинку буде не просто. Планується, що люди зможуть заходити невеликими групами в супроводі працівників поліції. Знову ж таки, з метою уникнення мародерства і руйнації будівлі.


 
В той же час люди невдоволені таким підходом. Особливо ті, чиї квартири зруйновано. Вони просять, щоб їх речі зберегли, не вивозили на смітник разом з залишками стін. На що представник МНС зазначаив, що те, що змішалося з цеглою, зі сміттям не придатне для подальшого використання, а всі вцілілі речі складаються окремо і їх можна буде забрати. Що ж стосується тих речей, які стоять на залишках підлоги вздовж вцілілої стіни, то їх теж можна спробувати забрати, але для цього потрібно прибрати територію, щоб була можливість підігнати необхідні для цього машини. Зараз же, підходити до будинку небезпечно. Ще вчора, за словами представника МНС, двоє їхніх співробітників ледь не загинули і сьогодні він не буди ризикувати життям людей заради речей.
 
Незважаючи на всі дії і слова збоку міської влади, з боку міського голови, люди до всього ставляться скептично. І в черговий раз почали нарікати на бездіяльність ЖЕКу, вимагати показати їм його керівника. Що і було зроблено. Вячеслав Николенко був у залі. У його бік посипалися звинувачення у бездіяльності, нереагуванні на численні скарги. “Ви будете сидіти у теплій квартирі, а ми будем поневірятись” - ці слова у його бік звучали не один раз. На що він зміг відповісти лише словами “Вибачте не проконтролював”.

За фактом руйнації будинку порушено кримінальну справу
 
“У Чернігові за моїми оцінками не менше 400 тисяч квадратних метрів аварійного житла — сказав журналістам на звершенні брифінгу Владислав Атрошенко. - Мінімальна вартість будівництва 1 метру житла - 5 тисяч гривень. Тобто потреба міста 2 мільярди гривень. Бюджет розвитку який ми прогнозуємо на 2017 рік — 100 мільйонів гривень на підтримку всієї інфраструктури. Я не знімаю відповідальності з себе і не перекладаю на інших. Але вартість вирішення цих проблем по місту не під силу бюджету міста”Всі, хто проживав у будинку, що обвалився на вулиці Попудренко, з усіма проханнями, за інформацією, консультаціями, можуть звертатися до кімнати №3 Чернігівської міської ради. Звертатися можна до Ткач Андрія та Речиц Аьони, які будуть займатися безпосредно постраждалими людьми.

Також, за словами Владислава Атрошенка, відновлення паспортів у тих людей які їх втратили під час обвалу, буде відбуватися за кошти міського бюджету. 
Олександр Малаш

Теги: Попудренко, гуртожиток, обвал, Атрошенко, Николенко, Куц, Кириченко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект