• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Мінус три вожді. Ще один чекає розпорядження


Мінус три вожді. Ще один чекає розпорядження

Пам’ятник Леніну зняли ще в двох райцентрах. Згідно з законом про декомунізацію, Ленінів потрібно демонтувати до 21 лютого. У Коропі вже порожній постамент. У Семенівці і Талалаївці демонтаж у процесі. У Новгороді-Сіверському Ленін ще й досі стоїть.Розтав разом із снігом

16 лютого на сайті коропського інтернет-видання «Коропщина» з’явилося фото пошарпаного, з відбитим кахлем, постаменту з написом: «Ребус дня: пам’ятник кому знаходився на цьому постаменті?» Молодь відгукнулася: «Леніну», «Розтав разом із снігом?», «Комуняку на гілляку».

Пам’ятник раніше стояв у центрі селища біля райдержадміністрації. Згодом перенесли вождя подалі від людських очей.

— Демонтаж був 13 лютого, в суботу, о 8.00, — каже селищний голова Віктор Журавель.

— Я був присутній на двох заходах. Колись цей пам’ятник стояв у центрі, біля РДА. Тоді головою був Михайло Півень. Він дав розпорядження на суботнику перенести Леніна з центру Коропа до центру дитячої творчості. У радянські часи там був пивбар. Це десь за 200 метрів від РДА.

Усе пройшло спокійно. Обережно краном зняли, поклали на машину, відвезли в комунальне підприємство. Сліз, прощання, квітів не було. Біля пам’ятника стояла корзинка з квітами. Її комунальники викинули. Тепер думаємо, що поставити на його місце. Хочемо щось оригінальне, пов’язане з нашим селищем.

— Велику рибину?

— Можливо, будемо думати.

«Навіщо ставити нового ідола, щоб потім валити?»


28 січня за демонтаж пам’ятника проголосували на сесії у Семенівці.

— 20 з 25 проголосували «за», — каже Віктор Короткий, секретар міськради. — Демонтаж розпочався минулого четверга, 18 лютого. Без криків «Ура», але і без сліз. Квітів також ніхто не ніс. Усі до цього були готові. Біля постаменту лежить нова плитка, її знімаємо обережно. Нікуди не спішимо. Мо’, куди ще згодиться. Розберемо постамент. Плануємо закінчити роботу у четвер-п’ятницю (25-26 лютого). Поки Ленін буде зберігатися у комунальному підприємстві. Вага близько чотирьох тонн, бронза. Колись, можливо, продамо як метал. Або ж якомусь колекціонеру.

На місце вождя нічого не плануємо. Навіщо ставити нових ідолів, щоб потім валити?

— Комуністи до мене підходили, просили переглянути рішення, — додав Олександр Бичков, міський голова. — Але все вже вирішено.

«У кліщі і з табличкою «кат народу»

У Новгороді-Сіверському Ленін стоїть. Демонтувати його поки не збираються.

— Я не прийняв рішення стосовно демонтажу пам’ятника, — каже міський голова Олег Бондаренко. — Хоча і були дзвінки. Тепер усі строки закінчилися. Чекаємо розпорядження з ОДА. Особисто я негативно до цього персонажу ставлюся. Але на громадських зборах населення вирішило, що це не головна проблема. Люди проти того, щоб знімали будь-які пам’ятники, і Леніну в тому числі. Надійшли пропозиції повісити на Леніна табличку «кат народу» і возити екскурсії. Або ж зробити клітку і поставити вождя за грати. Будемо показувати Леніна в клітці з табличкою дітям і розповідати, що цей дядько зробив переворот, після якого знищували наших селян, сталася Друга світова війна. Яка не є, але ж це наша історія.

Двічі кран приїжджав, а Ленін стоїть

У Талалаївці «знімати» вождя збиралися ще минулого року. Все як годиться, проголосували на сесії. Та зняти його виявилося не так просто. Ленін з бетону, покритий бронзою. Двічі кран приїжджав з Прилук, а зняти не зміг. Ленін піднімається вгору, але покласти на машину не можуть. «В ногах» стоять довгі залізні штирі, які «впилися» в постамент. Порізати штирі газовим різаком чомусь не схотіли.

— Це питання вирішується, — сказав Юрій Величко, селищний голова. — Можливо, штирі будемо пиляти. До кінця тижня все буде в порядку.

Юлія Семенець, тижневик «Вісник Ч» №8 (1555)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пам’ятник Леніну, декомунізація, Чернігівська область, «Вісник Ч», Юлія Семенець

Добавить в:
 
 


Центр Комплект