Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Автомобиль – не только праздник для души...

Автомобиль – не только праздник для души...

 
Сергей Калашник

Статистика количества дорожно-транспортных происшествий на дорогах Украины шокирует. К сожалению, дороги Черниговщины в этом вопросе – не исключение. Только за девять месяцев текущего года на дорогах области было зафиксировано 3823 ДТП. Что влияет на столь высокую аварийность и как можно исправить ситуацию, накануне Дня автомобилиста мы поинтересовались у главного ГАИшника области – и.о. начальника УГАИ, подполковника милиции Сергея КАЛАШНИКА.

- Сергей Иванович, с чем связан рост ДТП на дорогах области?
- Сумна статистика свідчить, що в порівнянні з минулим роком загальна кількість ДТП, на жаль, зросла. Але кількість ДТП з потерпілими та загиблими за цей період суттєво зменшилась. Є декілька причин складної ситуації на дорогах.
По-перше, аварійність зумовлена тим, що кожного року на дорогах області кількість транспортних засобів стрімко зростає. Тільки за останній рік кількість автотранспорту збільшилась на 10 тисяч одиниць. Станом на 01.09.2008 р. в області налічувалось 191,6 тис. одиниць автотранспорту. З них 119,6 тис. - це приватні автомобілі. Тільки в обласному центрі налічується 61,4 тис. одиниць транспорту.
По-друге, це - людський фактор. Тобто водії свідомо порушують правила дорожнього руху. Найбільш поширені порушення: перевищення швидкості руху, нехтування правилами маневрування під час обгону, виїзд на смугу зустрічного руху у безпосередній близькості до автотранспорту, що наближається. Деякі наважуються і на керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння. Так, на території області сталася 171 дорожньо-транспортна пригоди з вини водіїв, які керували напідпитку, що призвело до загибелі 20 осіб. Через перевищення встановленої швидкості руху сталося 404 дорожньо-транспортні пригоди.

- Какие меры принимает ГАИ области к наведению порядка на дорогах?
- Нами переглянуто дислокацію розташування нарядів ДПС на вулично-шляховій мережі Чернігівщини. Враховано аналіз аварійності по видах ДТП, місцях та часі їх скоєння. Роботу інспекторського складу на лінії зосереджено на забезпеченні посилення заходів адміністративного впливу до порушників, виявленні порушень, які безпосередньо впливають на стан аварійності. Протягом поточного року працівники ДАІ під час нагляду за дорожнім рухом виявили більш ніж 242 тисячі порушень правил дорожнього руху. Нами щотижня проводяться відпрацювання як обласного центру, так і районів, в яких спостерігається ріст аварійності.
«Підправляють» статистику і скутеристи. Аби попередити можливі аварії, ось уже декілька місяців поспіль в області проводяться відпрацювання, в ході яких окрема увага приділяється дотриманню водіями скутерів правил дорожнього руху.

- Летом этого года пресса неоднократно писала о резонансных ДТП. Как Вы их прокомментируете?
- На жаль, свої «корективи» вносять й іноземці. У червні цього року сталося дві страшні аварії. Так, 8 червня на автодорозі Київ – Чернігів – Нові Яриловичі водій автобуса Setra з Литви здійснив зіткнення з автомобілем Volkswagen Multivan під керуванням мешканця Республіки Бєларусь. Внаслідок ДТП чотири особи загинули. За чотири дні по тому, 12 червня, на автодорозі Кіпті – Глухів - Бачівськ водій автобуса «Мерседес» (Республіка Молдова) не впорався з керуванням, з’їхав в лівий кювет та перекинувся. Внаслідок ДТП чотири пасажири загинули та 19 травмовані. Таку ситуацію управління ДАІ області намагається виправити. Яким чином? Ми почали частіше зупиняти і перевіряти автобуси, щоб водії були пильнішими на дорогах. Крім того, Державтоінспекцією вживаються різноманітні методи впливу на водіїв-порушників. Це й інформаційні щити, й побиті внаслідок аварій автомобілі, встановлені на дорогах державного значення, і листівки з тематики безпеки руху, які розповсюджуються серед учасників дорожнього руху. Вжитими заходами нам вдалося стабілізувати ситуацію з аварійністю.

- Что, по вашему мнению, сможет реально улучшить ситуацию на дорогах?
- Сьогодні ми чекаємо набуття чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху». Вважаю, що ті заходи впливу, які передбачені цим Законом, допоможуть значно виправити ситуацію.
Користуючись нагодою, хочу привітати всіх водіїв, працівників автодорожнього господарства з професійним святом - Днем автомобіліста і дорожника! Наші професії дещо пов’язані між собою. Нехай дорога буде легкою, «залізний кінь» - міцним, а вдома завжди чекають рідні та близькі, і нехай всі ваші життєві дороги ведуть вас лише до успіху! І, як кажуть в народі, «ані цвяха вам, ані жезла!»

Сравнительная статистика количества и причин ДТП на дорогах Черниговской области

 

2007

2008

+/-

%

9 месяцев

 

 

Всего ДТП, в т.ч.  

3639

 3823

+184

+5,1%

Количество ДТП с пострадавшими и погибшими

1094

   929

-165

-15,1%

Погибло

   161

   164

  +3

+1,9%

Травмировано

 1282

  1142

-140

-10,9%

Выявлено нарушений

168762

242223

+7346

    1                                                                                                                                 

 +44%

Задержано нетрезвых водителей

 7879

  9282

+1403

+18%

Превышение скорости на 20 км/ч

53575

77733

+24158

+45%

Нарушение правил проезда перекрестков

12634

15166

+2532

+20%

Нарушение правил обгона

15885

20551

+4666

+29%

Проезд на запрещенный сигнал светофора

  5442

  6998

+1556

+29%

Нарушение проезда пешеходных переходов

  4800

  7824

+3024

+63%

Нарушение правил проезда ж/д переездов

  2306

  3770

+1464

+63%

Создание аварийной ситуации

    473

  6564

+6091

+1288%

Выявлено нарушений пешеходами

  9559

  9104

-455

-5%


Игорь Грищенко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Додати в: