Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Що робити, якщо у дитини не ростуть зуби

Що робити, якщо у дитини не ростуть зуби

Що робити, якщо у дитини не ростуть зуби
Чернігівський першокласник Вова дуже пишався, коли йому, нарешті, вдалося, стоячи перед дзеркалом, вирвати одразу два передніх молочних зуби. Однак радість була недовгою: під час планового огляду стоматолог сказав, що постійні на їх місці не виростуть. Ніколи. Виявляється, таке захворювання сьогодні діагностують досить часто. Що це за біда і звідки вона береться, пояснила Олена Веруга, завідувач дитячої стоматологічної поліклініки міської ради.

Спадковість чи..?

— Це називається адентія. Вона може бути повною (відсутність всіх зубів) або частковою (відсутній один або декілька зубів). Крім того, адентія буває як вродженою, так і набутою.

— Чому виникає таке захворювання?
— Набута адентія — явище зрозуміле та розповсюджене. Про нього говорять тоді, коли доводиться видаляти постійний зуб, що не підлягає лікуванню, або з ортодонтичних показань. Крім того, якщо вчасно не лікувати тимчасові зуби, запальний процес розповсюджується у щелепу до зачатків постійних зубів, що призводить до їх загибелі. Причини вродженої можуть бути різні. Наприклад, спадковість, до речі, це може проявлятися через декілька поколінь. Ще однією причиною може бути те, що жінка під час вагітності перенесла хворобу або вживала алкоголь чи палила.

— Чому ми раніше не чули про цю проблему? Її не існувало?
— Вроджена адентія існувала завжди. Просто вона не настільки розповсюджена, як грип або нежить. До того ж раніше її не діагностували, через відсутність необхідного обладнання.

Коли починати хвилюватися?

— Коли варто починати хвилюватися батькам, якщо не ростуть постійні зуби?
— Молочні зуби починають мінятися на постійні у 5,5-6,5 років. Якщо тимчасовий зуб випав, а постійний не росте, не варто передчасно хвилюватися. Навіть півроку-рік ще не привід для паніки. Хоча у кожного зуба і є свої терміни прорізування, можливі похибки на 0,5-1,5 року. Самий простий та вірний спосіб розвіяти свої сумніви — візит до стоматолога. Діагностика вродженої адентії дуже проста — треба лише зробити рентген щелепи. Тим більше, що зараз з’явилася можливість робити дитячі цифрові панорамні знімки, де можна побачити всі зуби, що вже прорізались, та ті, котрі ще лежать у щелепі. Крім того, цифрові знімки, на відміну від звичайних, мають значно менше опромінююче навантаження, більшу інформативність та зручність у проведенні.

Як жити без зубів?

— Що робити, якщо адентію все ж діагностували?
— Головне — не піднімати паніку. Сьогодні, на щастя, стоматологія на дуже високому рівні, і без зубів у нас ніхто не залишився. Головне — треба налагодити хороший контакт зі своїми стоматологами — терапевтом, ортодонтом, хірургом та скласти план майбутніх дій. Нам, по-перше, треба, щоб дитина могла нормально їсти, по-друге, щоб у неї правильно розвивалися щелепи, по-третє, щоб не комплексувала з приводу відсутності зубів. Для цього таким дітям виготовляють спеціальні пластинки, на які прикріплені штучні зуби замість тих, яких не вистачає. Вони обов’язково знімні й можуть мати у своїй будові спеціальні гвинти, пружини, дуги та інші елементи, що корегують формування правильного прикусу. Важливо уважно слухати рекомендації лікарів: вчасно з’являтися на профілактичні огляди, слідкувати за гігієною ротової порожнини, правильно доглядати за пластинкою, у назначені терміни приходити на огляд до ортодонта.

— І так завжди?
— Зовсім ні! Коли дитині виповнюється 18 років, до рішення цієї проблеми можна залучити імплантати та різноманітні конструкції, але це вже питання до лікарів-стоматологів-ортопедів та хірургів-імплантологів.

Подружитися зі стоматологами доведеться і Вові — новенька пластинка для його передніх зубів уже майже готова.

Ольга Чижова, тижневик «Чернігівські відомості», 3 травня 2012 року

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: стоматолог, дитяча стоматологія, зуби, Олена Веруга, «Чернігівські відомості», Ольга Чижова

Добавить в: