Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Доступну стоматологію-сільським мешканцям

Доступну стоматологію-сільським мешканцям

Василь Тарасенко
Що означають слова «бережи зуби змолоду» більшість з нас, зазвичай, розуміють значно пізніше, долаючи купу проблем стоматологічного характеру. Оскільки, мати здорові і красиві зуби завжди було задоволенням не з дешевих, це ще одна з причин, з якої нехтувати здоров’ям ротової порожнини – нерозумно і недалекоглядно… Напередодні професійного свята розмовляємо із завідувачем стоматологічного відділення Корюківської райлікарні Василем Тарасенком.

- Василю Олексійовичу, професійне свято відзначатимете?

- Аякже! Завжди святкуємо. І цей рік не стане винятком.

- Чи уповні забезпечена кадрами стоматологічна служба Корюківщини?

- На сьогодні хворих нашого району обслуговують 13 лікарів, з них дев`ять працюють у ЦРЛ, троє – у селах району (Холми, Олександрівка, Перелюб) і один лікар-стоматолог - на фабриці техпаперів. Двоє жінок-лікарів перебувають у «декретних» відпустках. На жаль, не мають стоматологів такі лікарські амбулаторії, як Сядринська, Козилівська, Наумівська…

- Можливо, із матеріально-технічним забезпеченням справи кращі?
- Завдяки допомозі ПАТ «Слов’янські шпалери – КФТП», і особисто генерального директора Анатолія Бондаря, у центральній районній лікарні маємо новий стоматкабінет №100, обладнаний і укомплектований сучасним устаткуванням, де працюють двоє стоматологів. Не перший рік у Корюківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 функціонує стоматологічний кабінет для послуг учнівству району, відкритий за всебічного сприяння голови рай-держадміністрації Олександра Довгаля. Лікуватися у комфортних умовах віднедавна мають можливість і хворі Холминської райлікарні, де завдяки підтримці спонсорів придбали сучасне обладнання. Хотілося б, звісно, аби всі лікарі мали достойні умови для роботи. Що я маю на увазі? Ось, наприклад, нещодавно лікував зуби у нашого молодого спеціаліста Лариси Гордієнко…

- ...Стоматологи райлікарні лікуються у своїх колег?
- Звичайно. А чому б і ні?.. Отож, хочу сказати, що Лариса В’ячеславівна працює на установці, яка функціонує з 1986 року, а відтак – застарілій і технічно, і морально. Подібні установки (їх у нашій лікарні - 6) «Медтехніка» і ремонтувати вже не береться, їх давно списати треба! Утім, лікар навіть на такому обладнанні майстерно виконує свою роботу. А якби це була сучасна установка, годі й говорити. Розумієте, щоб були кадри, необхідно забезпечити гідні умови для їхньої роботи і, передусім, житлові. А так, виходить, попрацює молодь у наших умовах і виїжджає у міста. Воно і зрозуміло: риба шукає, де глибше, а людина – де краще…Тому, користуючись нагодою, хотів би звернутися до спонсорів і благодійників району з проханням допомогти в оновленні стоматологічного кабінету №311 і придбанні хоча б однієї сучасної установки.

- Як у нашому районі відбувається обстеження школярів?
- За минулий рік стоматологами району було прийнято 26590 хворих, з них – 6750 дітей. Діти шкільного віку підлягають щорічному обстеженню. Графік обстеження складається районним педіатром лікарні, згідно з яким і оглядаються школярі у місті і по дільницях, за потреби – здійснюється лікування.
У зв’язку з міністерським нововведенням, за яким стоматолог без присутності одного з батьків не може оглядати і лікувати дитину, як саме будуть проходити обстеження цього року – поки що невідомо. Утім, те, що такі обстеження будуть проводитися, можу сказати абсолютно точно.

- А як часто треба відвідувати лікаря-стоматолога, аби мати гарну посмішку, а не купу проблем?

- На жаль, природне середовище та екологія (вода, повітря, харчування, ін.) шкідливо впливають на весь людський організм. У тому числі і на здоров’я ротової порожнини. Тому, щоб уникнути неприємностей, і дорослим, і дітям необхідно двічі на рік обов’язково обстежуватися у стоматолога.

- У зв’язку з переходом центральної районної лікарні на 5-денний робочий тиждень, як змінився графік роботи стоматологів?
- Працюємо ми з 8.00 до 15.40. Але ургентна, тобто невідкладна допомога, надається постійно і цілодобово, тому у випадку гострого болю не варто зволікати (адже це загрожує серйозними ускладненнями), необхідно звертатися у приймальне відділення ЦРЛ. Медпрацівники викличуть ургентного стоматолога і пацієнту буде надана невідкладна допомога. У своїй роботі намагаємося працювати так, аби стоматологія стала доступнішою сільським мешканцям. Щоб люди, здолавши декілька кілометрів до районної лікарні, змогли потрапити до лікаря, попередньо замовивши у загальній реєстратурі поліклініки талон на прийом - у зручний для себе день і час. Зробити це відтепер можна, зателефонувавши на номер загальної реєстратури (тел. 2-14-58) – за необхідності лікування, або ж до зубопротезного кабінету (тел.2-20-10) – якщо потрібна консультація стомато-лога-ортопеда.

- Василю Олексійовичу, який рівень тримає стоматслужба нашого району серед аналогічних в області?
- Сьогодення диктує свої умови, на які не можна не зважати. У нинішній час необхідно боротися за клієнта, пропонуючи йому якомога ширший спектр стоматологічних послуг. Лікуємо, застосовуючи сучасні матеріали, протезуємо. Хоча, на жаль, досі не впровадили металокераміку – один з найпопулярніших видів незнімного протезування… Тому, якщо говорити в цілому, стоматологічна служба Корюківщини тримається «золотої середини».

- А якими стоматологами може пишатися наш район?

- Насамперед, це – зубний лікар Лідія Лімаз, за плечима якої 50 років трудового стажу у центральній районній лікарні, стоматологи Анна Іваненко, Галина Терещенко, Олександр Невжинський, Анатолій Дейнека (с. Олек-сандрівка), стоматолог-ортопед Микола Терещенко, які теж багато років самовіддано працюють у цій галузі медицини. Приємно, що і молоді кадри Вікторія Римар, Лариса Гордієнко, Оксана Сошка (селище Холми) і Геннадій Симончук показують високий рівень роботи, яким, звичайно ж, задоволені пацієнти. Успішна робота всіх лікарів залежить і від допомоги їхніх найперших помічників – медичних сестер і молодших медичних сестер. Це наше спільне професійне свято. Сьогодні хотілося б згадати добрим словом колег, які перебувають на заслуженому відпочинку, ветеранів стоматологічної служби, що присвятили служінню людям найкращі свої роки. Це – Іван Ниш, Галина Махутіна, Микола Шелудько, Михайло Ступаченко, Олександр Філон, Микола Шевченко, Віра Батюшенко. Користуючись нагодою, сердечно вітаю усіх своїх колег з професійним святом і бажаю міцного здоров’я, щастя і благополуччя їхнім родинам.

Наталія Рубей, Корюківська районна газета «МАЯК»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Василь Тарасенко, стоматологія, село, лікар, зуби, «МАЯК», Наталія Рубей

Добавить в: