Будівництво: інвестори натиснули на гальмо
Будівництво: інвестори натиснули на гальмо
Особливу стурбованість, на думку заступника голови ОДА, викликає будівництво індивідуального житла, темпи якого складають 55,6% до минулорічного. Враховуючи такі темпи будівництва, Станіслав Прокопенко поставив запитання: чи виконають будівельники річні завдання?
Міський голова Олександр Соколов запевнив: планові показники будуть виконані. Загалом же, озвучена заступником голови ОДА ситуація склалася через те, що введення в експлуатацію великої кількості житла якраз і планувалося на четвертий квартал. Втім, міський голова підтвердив, що ситуація у будівництві дійсно складна і є відгомоном економічної кризи, з якої місто виходить не такими швидкими темпами, як нам би всім хотілося. Однією з головних причин, з якою пов’язане зниження темпів будівництва на Чернігівщині, міський голова назвав проблему кредитування. «Були часи, коли ми будували і 108 тис., і 114 тис. кв. метрів житла, але тоді було нормальне кредитування будівельників, а головне — кредитування населення. Люди могли купувати квартири, а інвестори вкладати отримані кошти в подальше будівництво», — зазначив Олександр Соколов.
Він нагадав, що останнім часом за рахунок держави будується житло для пільгових категорій громадян — чорнобильців, ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій. «Але такі обсяги фінансування недостатні, щоб відновити будівництво на рівні докризових років. Для того, щоб нарощувати обсяги будівництва, необхідно залучати інвесторів, і не тільки вітчизняних, але й закордонних», — підкреслив міський голова.
Між іншим
Ситуація з будівництвом у Чернігові — не унікальна. Економічна ситуація у світі, політична ситуація в Україні, а також недосконалість українського законодавства призвели до того, що європейські інвестори зайняли вичікувальну позицію щодо вкладень у ринок нерухомості України.
За словами одного з провідних експертів ринку нерухомості Олега Салміна, Європа різко натиснула на гальмо. Навіть ті європейські інвестори, з якими вже проводили переговори, як мінімум, взяли паузу. Експерт також зазначив, що на сьогоднішній день реальними інвесторами для України є російські банки, що зараз шукають інструменти, як зайти в Україну, і не тільки на ринок нерухомості.
Олена Березкіна, тижневик «Чернігівські відомості», 16 листопада 2011 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.




