школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Під час запою помер відомий чернігівський художникПід час запою помер відомий чернігівський художник

Відомий чернігівський художник Федір Кравчук помер у своїй хаті у селі Невкля Городнянського району. Мертвим знайшов його приятель. Точно день смерті не встановлений. Кажуть, що помер Федір Кравчук під час запою.

Останні роки талановитий художник часто пив. Через запої були напруженими стосунки з багатьма колегами. А також — з рідним братом Юрієм Кравчуком, директором Чернігівського обласного філармонійного центру.

Через алкоголізм та грубе поводження Чернігівський осередок Національної спілки художників України забрав у Федора Кравчука «спілчанську» майстерню, що по вулиці Любецькій.

У Невклі Федір почав жити після смерті матері. Вона померла у грудні. Квартиру у Чернігові, на Валу, по вулиці Преображенській, у якій митець мешкав разом із матір'ю, родичі продали. Хату Федору купили у селі.

— Федір Кравчук був талановитим портретистом і пейзажистом. Але працювати йому не давав алкоголь, — розповідає Олена Саченко, секретар Чернігівської організації Спілки художників України.

Федір Кравчук народився у 1953 році в Росії. За загальноприйнятими мірками був доволі успішною людиною. Вчив живопису студентів Чернігівського педагогічного університету та учнів художньої школи. Лауреат обласної премії ім. М.Коцюбинського. Одружений не був.

— Федір купував у мене молоко, — розповідає сусідка митця Валентина Кравченко із села Невкля. — Він тягнувся до людей. Але випивав, це правда. Розповідав, що самому жити погано. Часто згадував матір, сумував за нею. У Невклі він не прожив і року. Казав, що збирається побути у нас до глибокої осені, а на зиму поїде в місто.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №35 (1289)

Теги: художник, смерть, запой, Тамара Кравченко

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект