Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Чому зростають ціни на продукцію в Чернігівській області?

Чому зростають ціни на продукцію в Чернігівській області?

 Цінова ситуація на споживчому ринку області характеризується поступовим зростанням та сезонним коливанням середніх роздрібних цін, які, практично, віддзеркалюють картину в цілому по Україні. На даний час, в області врегульовано граничні рівні торгівельних надбавок та рентабельності,  запроваджено декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари за визначеним урядом переліком.

      Станом на 30.03.2010 в порівнянні з 30.12.2009 року середній розмір роздрібних цін на борошно пшеничне в/г підвищився на 1,8 відс. з 2,85 до 2,90 грн./кг (середня ціна по Україні - 3,05 грн./кг). Підвищення середнього рівня роздрібної ціни обумовлено зростанням закупівельних  цін в торгівельних підприємствах області при закупівлі даної продукції у суб'єктів підприємницької діяльності фізичних осіб, що здійснюють оптову торгівлю на оптових базах області.

      Зростання оптово-відпускних цін на хліб відбулося за рахунок підвищення базовими хлібопекарськими підприємствами області собівартості виробництва за статтями витрат та усунення збитковості, шляхом підвищення рівня рентабельності в межах граничного рівня.

     Основною причиною підвищення роздрібних цін на молочну продукцію є зростання оптово-відпускних цін підприємств - виробників. Так, наприклад, оптово-відпускна ціна ВАТ «Чернігівський молокозавод» станом на 28.02.2010 р. підвищилась з  5,07 грн/кг до 6,05 грн/кг ( на 19,3 відс.).

     Середній рівень роздрібної ціни на цукор-пісок станом на 30.03.2010року в порівнянні з початком року підвищились на 27,6 відс. з 7,47 до 9,53 грн./кг. (середня по Україні - 9,53 грн./кг. (17 місце) середній рівень в цілому по Україні зріс на 28,6 відс. з 7,41 до 9,53 грн./кг).

     Найбільше зростання роздрібної ціни відбулось наприкінці січня 2010 року з 7,47 до 9,40 грн./кг (25,8 відс.) і тривало до першої декади лютого, коли середній розмір роздрібної ціни становив 10,22 грн./кг. Починаючи з кінця лютого і на сьогоднішній день спостерігається поступове зниження роздрібних цін (з 10,02 до 9,53 грн./кг (4,9 відс.). Підвищення середнього рівня роздрібної ціни на цукор-пісок  в січні місяці на підприємствах торгівлі в основному було обумовлено його відсутністю в реалізації.

       Держінспекція цін в Чернігівській області в повній мірі використовує надані їй повноваження щодо системного моніторингу цін, під постійним контролем перебувають питання дотримання державної дисципліни цін. Зазначене дозволило дещо стабілізувати ситуацію.

         Так,  з початку року на ринку продовольства проведено перевірки в 54 суб'єктах господарювання, порушення державної дисципліни цін встановлено в 48 підприємствах, що становить 88,9% до перевірених. До порушників державної дисципліни цін застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 71,37 тис.грн., в т.ч. штраф 47.58 тис.грн. 11 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено штраф на суму 0,94 тис.грн.

     Найбільш розповсюдженими порушеннями необґрунтованого підвищення рівня роздрібних цін є завищення граничних рівнів рентабельності та торговельних надбавок, як підприємствами роздрібної торгівлі так і посередницькими структурами, а також застосування оптово-відпускних цін без декларування їх зміни.

               Інспекція продовжує контроль за дотриманням державної дисципліни цін при формуванні та застосуванні цін на основні продовольчі товари.
 
Державна інспекція з контролю за цінами в Чернігівській області

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ціни, інспекція

Додати в: