Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Чернігівщині запрацює комісія, яка перевірятиме результати роботи МСЕК

На Чернігівщині запрацює комісія, яка перевірятиме результати роботи МСЕК

 




На Чернігівщині запрацює комісія, яка перевірятиме результати роботи МСЕК. До неї залучать працівників обласної військової адміністрації. Про це у коментарі Суспільному розповів начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

"Була комунікація з міністром охорони здоров’я і на сьогодні відомо, що по всіх областях працюватимуть відповідні комісії щодо перевірки діяльності і результатів роботи МСЕК. Відповідно, така комісія буде працювати і на Чернігівщині. До цієї комісії по перевірці будуть залучені працівники обласної військової адміністрації. Щодо ліквідації – все чітко сказав міністр охорони здоров’я на своєму брифінгу".

Що відомо про ліквідацію МСЕК

22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема ліквідування МСЕК до кінця 2024 року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підтримав рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про ліквідацію МСЕК. За його словами, у результаті перевірки МОЗ було відкрито 19 тисяч проваджень щодо МСЕК. Після ліквідації їхні повноваження будуть передані до лікарень у регіонах, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

Ляшко пояснив, що, коли перевіряли роботу МСЕК, то в МОЗ бачили, що вузькопрофільні спеціалісти — терапевти, хірурги, травматологи — не хотіли залишати лікувальну діяльність і переходити в окрему юридичну особу, у медико-соціальну експертну установу, яка займалася суто експертизою. І після реформи функції експертизи передадуть лікарям-практикам. Позитивний досвід цього вже є, у 2023-2024 роках так оцінювали поранених військових, які оформлювали інвалідності.

"Тому ми, передаючи цю функцію до кластерних лікарень, відразу розв'язуємо питання кадрів і питання цифровізації, тому що всі кластерні і не кластерні лікарні підключені до електронної системи охорони здоров'я", — сказав керівник МОЗ.

Таким чином відомство зможе чітко відслідковувати, який лікар встановив діагноз, які дослідження проводились і коли. І в разі проведення розслідування, якщо розпочнеться оскарження або кримінальна справа, МОЗ бачитиме вертикаль — хто де на яких етапах припускався помилки.

Ляшко наголосив, що реформа повинна відбуватись так, щоб люди, які реально проходять певні етапи експертизи, не відчули негативних змін і щоб не було жодних маніпуляцій.

"І в рішенні РНБО чітко прописано навіть в категорії і державних структур, і правоохоронних органів рішення, які будуть переглядатися. Зараз Національна поліція нам передає 3 000 справ. Зараз вони йдуть, знову ж таки, на центральний МСЕК. Оскільки ми його ліквідуємо, то роздаємо ці справи на два інститути, які проводять ці перегляди", — пояснив Ляшко.

Під час розгляду справ людину за потреби можуть викликати на перегляд щодо її інвалідності. Якщо людина не з'являється, скасовується інвалідність.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: МСЕК, комісія, перевірка, Чаус

Добавить в: