Терор прикордоння Чернігівщини
Країна-терорист щоденно і нещадно поливає вогнем населені пункти Семенівщини, Новгород-Сіверщини, Корюківщини, Сновщини і Городнянщини. Горять села, поля, ліси...
— Лише за цей рік маємо більш ніж 2 тисячі обстрілів і понад 10 600 прильотів, 6 цивільних осіб убиті, ще 25 — поранені, — повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус. — Остання доба (інформацію було оприлюднено 9 вересня. — Авт.) для чернігівського прикордоння була однією з найважчих із початку року. Ворог здійснив масований обстріл — це 160 приходів по нашій землі. Протягом тижня росіяни здійснили 105 обстрілів 26 населених пунктів. Зафіксовано 307 вибухів. Ворог завдав 66 авіаційних ударів. Страждала цивільна інфраструктура — горіло житло, були пошкоджені нежитлові і господарські будівлі.
— Обстріли посилилися. Другий тиждень поспіль нас випалюють і винищують, — бідкаються мешканці Семе- нівки. — А протягом останніх днів і взагалі — кожних дві години доводиться тікати в бомбосховище. Неможливо ані працювати, ані просто жити. Важко було й раніше — часто за день у місті чи поряд з ним лунало по 4-5 вибухів, а 9 вересня ми нарахували не менш ніж 20. Вночі рашисти поливали місто із «Градів», а 10 вересня полетіли вже КА- Би. Не знаємо, чи відповідають на це наші військові, але якщо й відповідають, то точно не так жорстко. Росіяни не шкодують мирного населення взагалі. Що буде далі, не відомо. Можливість виїхати є не в усіх, у кожного свої обставини. Хто хотів, той уже виїхав у більш безпечне місце, ті ж, хто залишився, мабуть, сидітимуть тут до останнього, хоч уже і не мають жодної надії на покращення ситуації.
На жаль, під час обстрілів не обходиться без потерпілих...
5 вересня внаслідок обіднього прильоту з артилерії в одному із сіл Семенівської громади Новгород-Сівер- ського району (в якому саме, з міркувань безпеки не називаємо) згорів житловий будинок, 3 господарчі споруди і будівля ферми. Постраждали мирні мешканці — 55-річна жінка і 67-річний чоловік. Першими на місце прибули поліцейські, потім за їхнім викликом виїхала бригада Семенівської підстанції Корюківської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги — старший фельдшер Олександр Помозок і водій Дмитро Чубикін.
Поліція інформує: якщо ви готові евакуюватися з прикордоння Чернігівщини, можете звернутися за телефоном (099) 200-17-98 або на лінію 102.
— На під’їзді до місця обстрілу ми зустрілися з автомобілем працівників поліції, які везли поранену жінку до лікарні, — розповідає Олександр. — Ми оглянули її в поліцейській машині. Упостраж- далої було осколкове поранення стегна. Працівники поліції надали їй першу доме- дичну допомогу: зупинили кровотечу і наклали турнікет.
Вирішили й далі транспортувати жінку в машині працівників поліції, а ми їх супроводжували. В лікарні на нас уже чекали генеральний директор, хірург та анестезіолог. Ми залишилися для подальшої госпіталізації жінки, а поліція поїхала назад на місце обстрілу.
І знову на лінію 103 надійшов виклик — про пораненого чоловіка. Бригада вдруге за день поїхала в атаковане село. Так само зустрілася з поліцейськими, які везли по- страждалого в лікарню.
— У чоловіка були осколкові поранення поперека і зап’ястя.
Ми його оглянули, переклали до нашої екстренки і надали допомогу вже в машині:
зупинили кровотечу, знеболили, зробили тампонаду рани, наклали пов’язку. У лікарні на нас також уже чекали.
Обох постраждалих госпіталізували до Семенівської міської лікарні.
— Станом на вчора, 9 вересня, постраждала жінка ще перебувала в медзакладі, а чоловік уже повернувся додому, — уточнює Олександр. Він — тутешній: родом із Жадо- вого, живе в Семенівці. І розуміє, чому люди не хочуть перебиратися з прикордонних сіл у більш безпечні місця.
— У прикордонні залишилися люди за 50, їм важко полишити свої домівки, хазяйство, все нажите. Навіть попри постійні обстріли...
Олександрові Помозку 39 років, на «швидкій» працює із 2007-го. Від початку повно- масштабного вторгнення вони з водієм Дмитром Чубикі- ним постійно виїжджають на виклики в прикордонні села і по самій Семенівці, у тому числі й на місця обстрілів. Чи не страшно — не питаю... Лише про те, як убезпечуються.
— Носимо засоби індивідуального захисту — бронежилет і каски. Також при виїзді на такі виклики завжди координуємо свої дії з ДСНС і поліцією.
Скільком людям вдалося надати допомогу з початку великої війни, каже, не рахував.
— Далеко за пів сотні — точно. Виїжджали і на важкі поранення, і госпіталізовува- ли людей, і перевозили з лікарні до лікарні.
Про те, щоб самому переїхати і працювати подалі від цього пекла, Олександр навіть не думає. Відповідає категорично:
— Ні! Ми вдома!
P.S. Вночі 11 вересня рашисти знову обстріляли Семенівщину. В одному із сіл зайнялися житловий будинок і господарські споруди. Поранень зазнав 71-річний чоловік. У самій же Семенівці ворог поцілив по лікарні. На щастя, її пацієнти та персонал не постраждали, а ось приміщення доведеться відновлювати - через обстріл тут повилітали вікна, було пошкоджено систему електропостачання і деяке майно.
Джерело: газета "Гарт", Аліна Ковальова, Катерина Дроздова. Фото Чернігівського ОЦЕМД та МК
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: прикордоння, обстріли, терор