У Чернігові генератори знову в дефіциті
Чернігів знову перетворився на місто генераторів. Гуде біля кожного магазину.
— Немає генераторів у наявності, — розводить руками Владислав Ткаченко, керуючий магазином інструментів «Дніпро М» на проспекті Левка Лук’яненка. — Той, що працює біля магазину, наш, не продамо, — сміється. — Світло вимикають часто, не завжди співпадає з графіком. У нас працює бензиновий на п’ять кіловат. Удома потягне холодильник, бойлер, світло, мікрохвильовку. Якщо техніка чутлива, наприклад, індукційна плита, то краще обирати інверторний генератор. Він і тихіший. Але дорожчий. На п’ять кіловат обійдеться тисяч у 50 точно. Бо одна плата управління коштує пів генератора.
— З ремонтами звертаються?
— Останній раз запитували минулого року. Зазвичай, стикаються з проблемою, що сервісні центри в іншому місті. За доставку треба платити власнику.
Коли купуєш, треба звертати увагу на гарантію. Переважно всі дають від 100 до 500 мотогодин роботи. Ми ремонтуємо безкоштовно впродовж трьох років. Якщо по місту, до трьох днів. Чеки і гарантійні талони можна не зберігати. Уся техніка занесена в базу. Якщо це не фізичні пошкодження. Інколи, буває, при перенесенні падають.
Ціна підскочила максимум гривень на 400. Але найбільша проблема, що їх розібрали. І генератори знову стали в дефіциті.
Активно почали цікавитися, купувати місяць тому. Пропонуємо залишити нам контакти — якщо з’являються, ми передзвонюємо. На сайті магазину можна зареєструватися, обрати товар, і як тільки він з’являється на складі, приходить повідомлення. Або ж можна замовити на магазин. На місці можна перевірити.
Біля магазину «Продукти» на проспекті Левка Лук’яненка біля входу працює генератор. Власники — Алла та Олег Лакизюки.
— Магазину без генератора ніяк, — виходить із-за прилавка Анна Дорошенко, продавчиня. — Керівництво купило ще в 2022 році, коли відновили роботу. Дає світло в магазині. Холодильники працюють, але світло в них вимикаємо. Розрахуватися можна через термінал. Охолоджувач на пиво, квас, ситро працює. У спеку всі хочуть холодненького. Морозильні камери теж вимикаємо. Без електрики можуть протриматися три години.
— Хто вмикає, заправляє?
— Може і начальник, а можу і я. Керівництво нас навчило. Якщо з якихось причин не виходить запустити від кнопочок — сів акумулятор, — то додатково є шнурок, за який треба трохи пошморгати, — пояснює процес запуску.
В «Епіцентрі», на «Розетці» і взагалі в інтернеті. Ціни
На сайті будівельного гіпермаркету «Епіцентр» (будівництво в Чернігові триває! Відкриття буде!) найдешевший генератор на 1 кіловат, з ручним стартером, на бензині коштує 5 тисяч 499 гривень. На 2 кіловати — 8 тисяч 599 гривень. На три кіловати продають від 11 тисяч гривень.
Дизельний, найдешевший, на 5 кіловат продають від 33 тисяч 900 гривень. З безкоштовною доставкою в Чернігів. Гарантію дають рік.
На «Розетці» найдешевший генератор, на 0,65 кіловата, продають від 4 тисяч 499 гривень. За генератор на 2 кіловати просять вісім тисяч гривень. Інверторні, потужністю від 3 кіловат, стартують від 15 тисяч гривень. Але доведеться заплатити за доставку.
На всеукраїнському сайті оголошень новий бензиновий генератор у Чернігові продають за вісім тисяч гривень. Інверторний на 1,8 кіловата, з баком чотири літри, а розхід палива 0,75 літра на годину віддають за 8 тисяч 900 гривень. На 5,5 кіловата бензиновий генератор з електростартером продають за 14 тисяч гривень. У магазинах міста ціни від 14 тисяч гривень.
Джерело: сайт газети "Вість", Юлія Семенець
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: генератор