Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Друге життя пластику: майстерня «Plastic Fantastic» залучає чернігівців до сортування сміття

Друге життя пластику: майстерня «Plastic Fantastic» залучає чернігівців до сортування сміття

 

Органайзери, кошики, мильнички та навіть вуличні меблі — і все це з маленьких кришечок. Те, що більшість людей звикли відправляти в смітник, у Чернігівському Центрі «Перемога» отримує нове життя — вторсировина перетворюється на корисні речі. Подивитися на процеси переробки пластику та власноруч створити унікальні вироби до майстерні завітали підлітки, що є частиною молодіжної громадської ініціативи «Put On».– Ми взяли це як нашу цільову аудиторію, тому що їм якомога легше впливати на інші вікові групи, тобто на своїх братів-сестер, на своїх батьків і тому подібне. – Будь-які дії з екології починаються саме з нас. І якщо ми будемо більше й більше людей заохочувати до того, щоб сортувати, або хоча б не смітити на вулицях, це створить комфортнішу атмосферу в місті, це допоможе зробити наше місто зручним, – сказала координаторка програми «Put On» Єлизавета Бурхан.

Кришки від напоїв, флакончики та ємності для побутової хімії в Центрі «Перемога» приймають кожну першу суботу місяця. 6 липня вдалося зібрати близько 40-ка кілограмів сировини для повторного використання.

– Зараз ми відновили збір пластику для переробки на базі садочків, і діти збирають кришечки. Також деякі школи відновили збір кришечок, тобто ми заново перезбираємо свою цю модель і спільноту для того, щоб у Чернігові локально переробити якомога більше пластику. Кришечки, по-перше, ми сортуємо по типам, по кольорам, далі ми їх подрібнюємо, а далі вже з подрібненої крихти ми вготуваємо вже безпосередньо нові або прототипи, або якійсь об’єкти, – розповів керівник ГО «Еко Місто» Сергій Безбородько.

Сергій Безбородько зазначає, що з кожним разом усе більше й більше людей долучається до ініціативи зі збору пластику. Одним із прикладів свідомого використання вторсировини є родина Марії Касаткіної.

– Почали ми, коли були у Франції, там усі переробляють пластик, здають на переробку. Така гарна ідея, тож після приїзду вирішили із сім’єю продовжити. І те, що ми робимо, це пластик збираємо окремо, біля нашого сміттєвого баку, ще стоїть окремий бак для пластику, й іноді відносимо в “Сільпо”, там де баки для сортування, – повідомила учасниця майстер-класу Марія Касаткіна.

До розвитку майстерні «Plastic Fantastic» команда «Еко Міста» активно залучає і донорські кошти. Нещодавно вони виграли мейкерську премію – 50 тисяч євро, що стало новим етапом розвитку проєкту.

– Ці кошти будуть витрачені на побудову спеціального обладнання для переробки пластику, а саме двох шредерів. Один із яких залишиться в Чернігові в нашій майстерні, один із яких поїде на «Острів», це мейкерспейс на базі КНУБА в Києві. Також буде зроблений екструдер для «Острова» й також будуть зроблені великий термопрес для Чернігова, – підкреслив резидент «Перемога-лаб» Олексій Корюковець.

Стати частиною доброї справи та почати сортувати сміття може кожен, кажуть екоактивісти. Небайдужих чернігівців разом із сухими та чистими кришечками чекатимуть у Центрі «Перемога».Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Plastic, Безбородько, пластик, кришечки

Добавить в: