Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівка, травмована під час ракетної атаки по драмтеатру, потрапила під обстріл в «Охматдиті»

Чернігівка, травмована під час ракетної атаки по драмтеатру, потрапила під обстріл в «Охматдиті»

 

13-річна Ксенія Вербицька з Чернігова 8 липня під час обстрілу дитячої лікарні "Охматдит" у Києві разом з мамою була в медзакладі. Як розповіла Суспільному мама Ксенії Влада Вербицька, 9 липня дівчині мали зробити планову операцію. Це частина лікування травм, отриманих під час ракетного удару по драмтеатру в Чернігові 19 серпня 2023 року. Як нині почувається дівчина та що розповіла її мама — читайте у матеріалі.

"Був дуже великий гул"

8 липня родина Вербицьких приїхала до Києва, бо наступного дня у їх доньки мала відбутися планова операція. Після ракетного удару по драмтеатру у Чернігові Ксенія отримала поранення ноги, руки та передпліччя.

"У нас мала бути 9 липня планова операція. Мали зняти фіксатор. Коли кістку з ноги в руку ставили, там же з двох сторін поставили фіксатори. Відторгнення одного фіксатора було ще в квітні, ми його зняли. А з іншої сторони теж потрібно було зняти".На фото Влада ВербицькаНа фото Ксенія Вербицька

Під час ракетного удару по дитячій лікарні "Охматдит" жінка з донькою оформлювалися до медзакладу.

"Багато неприємних вражень. Ми приїхали в «Охматдит», щоб оформитися. Ми були у відділені мікрохірургії, оформилися і тут все почалося. Ми побігли в підвал. Був дуже велики гул. Ми за тата нашого хвилювалися, його поряд не було".
Батько Ксенії під час ракетного удару був на вулиці. Він отримав осколкові поранення. Влада та Ксенія поранень не зазнали, але отримали шок.

"Тато наш сидів у машині під корпусом з речами. Отримав осколкове поранення. Вже коли ми всі були у підвалі, витягували ці осколки. Потім у підвалі проводка загорілася, дим почався. Треба було виходити на вулицю, бо сильно задимілося. Ми ніяку медичну допомогу не отримували, коли з'явилася можливість поїхати на машині, то ми дуже швидко поїхали додому. Нас Бог зберіг, що не було місця на стоянці. Тобто далеко довелося поставити машину".

Скільки операцій зробили Ксенії


Загалом Ксенії зробили 14 операцій, коли буде наступна — невідомо. Зараз Ксенія з рідними вдома.

"На нозі, яка була травмована, де були рани, їх позашивали, осколки витягли. Там залишилися рубці. А з іншої ноги, де брали кістку, там тоже великий шов. Руку вона може підіймати. Зняли гіпс, був останній рентген, і сказали, що треба розробляти руку".
Нагадаємо, армія РФ зранку 8 липня атакувала ракетами дитячу лікарню "Охматдит" у Києві. Відомо про двох загиблих та понад 50 травмованих внаслідок атаки. Серед поранених — семеро дітей. Також у Чернігівську обласну дитячу лікарню з "Охматдиту" перевели одну пацієнтку. Це 10-річна дівчинка, яка родом з Чернігівської області. Вона має онкологічне захворювання та потребує періодичного лікування в стаціонарі під наглядом фахівців.

Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Охматдит, Вербицька

Добавить в: