Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як Чернігів готується до складної зими?

Як Чернігів готується до складної зими?

 

Чернігів продовжує підготовку до майбутнього опалювального сезону, зокрема, можливих сценаріїв його проходження в умовах тривалих відключень світла та блекаутів. Впродовж останніх місяців, за інформацією Міненергетики, енергосистема України зазнала найбільших від початку повномасштабного вторгнення пошкоджень і надалі залишається під прицілом росії, тож зима буде складною.Як повідомив виконувач обов’язків очільника міста, у перший день липня він провів робочу нараду з відповідальними за проходження осінньо-зимового періоду керівниками і вони вже напрацьовують план заходів.

– Багато з цього плану вже робиться, це і закупівля генераторів, і там не тільки закупівля, а й отримання їх від благодійних наших партнерів. Достатня кількість їх на об’єктах критичної інфраструктури міста, деякі об’єкти ще треба посилити, ми це зробимо за літні місяці, 100% ми встигнемо це зробити. Ну і як правильно хтось зауважив, що з генераторами ми переживем зиму: нація генераторів переможе націю дегенератів, які на нас напали, і запускають ракети, щоб ми жили в темряві і в холоді, – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

За словами Ломако, місто у цьому напрямку працює безперервно. Крім забезпечення закладів критичної та соціальної інфраструктури генераторами, найближчим часом вноситимуться зміни до бюджету, аби виділити кошти на встановлення наявних когенераційних установок, здатних комбіновано виробляти електричну і теплову енергії.

Окреме доручення під час загальноміської наради стосувалося управління освіти – визначити дитячі садки, що функціонуватимуть за будь-яких умов, та знайти технічне рішення, як на випадок екстреної ситуації гарантувати дітям гаряче харчування і з дотриманням норм безпеки під’єднати харчоблоки ДНЗ до газу, адже нині вони повністю на електроенергії.

– Ми говоримо про кілька садків, які будуть базовими для нас на випадок, якщо будуть гірші умови, скажемо так, чим зараз, значно гірші. По школах там більш-менш все зрозуміло, а по садках треба буде все одно залишити, як ми робили в 2022-му році навесні, певну кількість для працівників-батьків сфери критичної інфраструктури, охорони здоров’я, які в будь-якому випадку мають працювати , – підкреслив Олександр Ломако.

Що стосується теплогенеруючих підприємств Чернігова, їх підготовка до опалювального сезону йде за графіком. На сьогодні майже всі багатоквартирні будинки з гарячим водопостачанням, за винятком тих, де тривають гідравлічні випробування і ремонти тепломереж.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: зима, підготовка, інфраструктура, тепломережі

Добавить в: