Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Забив дружину до смерті. Сиротами залишились троє дітей

Забив дружину до смерті. Сиротами залишились троє дітей

 

Трагедія сталася в ніч на 16 червня у Кинашівці Борзнянської громади. Підозрюваний — 28-річний Олександр Шутько — сам викликав поліцей­ських і зізнався в скоєному. Розказують, що навіть досвід­чені оперативники були вра­жені жорстокістю, з якою він розправився зі своєю дружи­ною Іриною (їй було 39). Ду­шогуб розбив їй голову, вибив око, поламав ребра, руки, но­ги і навіть хребет...Сиротами зосталися троє непо­внолітніх дітей Ірини: дочка Русла­на (навчається в Борзнянському агроколеджі) та сини Костя і Ярослав (вони закінчили 9-й і 3-й клас шко­ли відповідно). Двоє старших — ді­ти Ірини від першого чоловіка — Михайла. З ним вона прожила близько десяти років. Розписані не були. Ка­жуть, усе через небажання втратити виплати від держави, які Ірина отри­мувала як мати-одиначка. Де за­раз Михайло, місцеві достеменно не знають. Подейкують, що після роз­ставання з Іриною він повернувся на малу батьківщину — у Крим. Во­на ж після того зійшлася з чоловіком із сусідньої Забілівщини — Едуардом Шутьком (братом свого май­бутнього вбивці). Жили вони в Ки­нашівці: Едуард працював у місцевого фермера, Ірина була домогоспо­даркою. З часом у пари народився син Ярослав. Втім узаконювати сто­сунки вони не поспішали. Імовірно, з тієї ж причини — щоб не залишитися без виплат на дітей.

За словами односельців, сімей­не життя в Ірини з Едуардом не скла­лося. Чоловік полюбляв випити й часто збирав на застілля друзів і зна­йомих (у тому числі й свого молод­шого брата Олександра). Говорять, що в тих посиденьках брала участь й Ірина. Звідси й проблеми. Напідпитку чоловік часто її ревнував. Тож коли гості розходилися, всіляко об­зивав, сипав погрозами, бив. Якось так сильно вдарив Ірину по голові, що в неї діагностували струс моз­ку. За це проти Шутька навіть від­крили кримінальне провадження. Та Ірина, чи то пожалівши чоловіка, чи то боячись його помсти, відмовилася від обвинувачення. Справу закрили. Залишившись непокара­ним, Едуард став іще більше розпус­кати руки. І не тільки щодо цивільної дружини. У 2022-му він сп’яну побив матір Ірини — Любов Галушку. На нього тоді знову завели криміналь­ну справу. Та й вона завершилася ні­чим, бо потерпіла теж відкликала свою заяву. Тим часом інформація про те, що в родині коїться неладне, дійшла до соцслужб. Вони навідали­ся до Ірини додому і були вражені: у хаті брудно, умови для проживання дітей неналежні. На додачу в школі повідомили, що Костя з Ярославом часто пропускають заняття без по­важних причин. Тож на матір скла­ли адмінпротокол за невиконання батьківських обов’язків. А невдов­зі сталася подія, якої ніхто не очіку­вав, — Едуарда знайшли повіше­ним... Це було рік тому. Односель­ці припускають, що саме ревнощі (на тлі постійного вживання спиртного) підштовхнули його до такого вчинку.

Після смерті чоловіка Ірина зали­шилася з дітьми сама. Та ненадов­го. У січні цього року з нею став жи­ти молодший брат Едуарда — Олек­сандр Шутько. А вже в лютому, не­зважаючи на солідну різницю у віці (11 років), вони розписалися. Поговорюють, що неспроста. Річ у тім, що Олександр — військовослуж­бовець. Був на фронті, зазнав по­ранення. Цієї зими, після лікування, мав повернутися в стрій, та замість цього самовільно приїхав у Кинашівку і зостався в селі. Військове командування заявило на Олександра в поліцію. Там проти дезертира від­крили кримінальне провадження за статтею СЗЧ (самовільне залишен­ня частини). Не виключено, що за­вдяки шлюбу Шутько розраховував звільнитися із ЗСУ (адже однією з підстав є утримання трьох неповно­літніх дітей).
Якщо це справді так, то навіщо тоді це заміжжя було потріб­не Ірині? Односельці припускають, що вона просто хотіла почуватися потрібною і надіялася, що в разі чо­го матиме надійний тил у вигляді чо­ловічого плеча. А вийшло все навпа­ки.

Уже за тиждень після одруження Олександр, будучи напідпитку, зла­мав Ірині щелепу. І в подальшому мало не щодня бив її. Останніх кіль­ка місяців селяни регулярно бачили Ірину із синцями й саднами, та вона постійно вигороджувала кривдника. Пояснювала, мовляв, сама впа­ла, подряпалася, ненароком уда­рив молодший син тощо. Безкар­ність зрештою і призвела до того, що в ніч на 16 червня Шутько забив дружину до смерті.

Драма розігралася близько 3-ї ночі. Кажуть, що двоє старших ді­тей якраз гостювали в бабусі. Дома був лише Ярослав, але він спав. Між подружжям розгорівся конфлікт, під час якого Олександр повалив дру­жину на підлогу й безжально бив її руками і ногами, аж поки вона не пе­рестала подавати ознаки життя. За версією слідства, причиною звірства стали ревнощі. Та в Борзнянсько­му райсуді (під час обрання запо­біжного заходу) Олександр заявив, що не мав наміру вбивати дружину, а хотів лише побити її за те, що во­на нібито заявила про замовне вбивство його брата. Суд постано­вив узяти підозрюваного під варту на два місяці. Зараз він у Чернігівсько­му СІЗО. Душогубові світить від 7 до 15 років позбавлення волі.

Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Штуько, вбивство, Кинашівка

Добавить в: