Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівський режисер Микола Бичук отримав визнання за фільм про блокадний Чернігів

Чернігівський режисер Микола Бичук отримав визнання за фільм про блокадний Чернігів

 

Влітку 2023 року у Чернігові відбулися прем’єрні покази документального фільму “Лютий”. А в Європі цей фільм вперше показали глядачам у вересні 2022-го у Парижі на форумі “Відчуй кривавий геноцид”. Ідея створити документалку про трагічні події, які пережило місто, прийшла до автора чернігівського режисера та актора Миколи Бичука після спроби робити аудіозаписи звуків війни. Команда створювала «Лютий» без грантової підтримки, без використання державних коштів, без спонсорів.“Лютий” – це не тільки про війну через призму жахливих людських історій, але також про любов. У фільмі можна побачити кадри з весілля актора і бійця ТРО Сергія Лефора з режисеркою театру і волонтеркою Анастасією Кузик та почути їхні історії.

Після цього пройшло багато показів і презентацій фільму в різних країнах світу, його розмістили на найкращих платформах в Україні (Мегого, Київстар ТБ), було чимало публікацій у пресі, проходили покази за донати для підтримки зборів на ЗСУ.

А нещодавно на своїй сторінці у Фейсбук Мкола Бичук повідомив, що фільм пройшов та отримав офіційний статус в 6 міжнародних кінофестивалях, в 3-ох з яких він став фіналістом, а в одному отримав найвище визнання. Мова йде про фестиваль «V.I.Z. Film Fest».

Зараз Микола Бичук перебуває на службі у лавах ЗСУ.

Довідково: «V.I.Z. Film Fest» - болгарський фестиваль, сертифікований IMDB, із живим показом в українському місті Одеса.
Ідея премії – познайомитись зі сприйняттям кінематографістами повсякденного життя та побачити, як це надихає їх на генерування особистих свіжих ідей у ​​такому великому мистецтві, як кінематографія.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бичук, фільм, режисер, Лютий

Добавить в: